nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
A A A
E-mailDrukuj

Koncert DANIEL TOLEDO QUARTET

Wydarzenie

Koncert DANIEL TOLEDO QUARTET
Tytuł:
Koncert DANIEL TOLEDO QUARTET
Kiedy:
Pt, 28. luty 2020, 19:00
Gdzie:
Regionalne Centrum Kultury - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Koncerty
Odsłony
721

Opis

28.02.2020 (piątek), g. 19:00

Koncert DANIEL TOLEDO QUARTET

w składzie: Daniel Toledo, Piotr Orzechowski, Jakub Więcek, Łukasz Żyta

bilety: 50 zł, 40 zł ulgowe/Karta Mieszkańca
sala widowiskowaRegionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na koncert Daniel Toledo Quartet. 28.02.2020 (piątek), godz. 19.00, sala widowiskowa RCK ul. Solna 1. Bilety: 50 zł, 40 zł ulgowe/Karta Mieszkańca do nabycia w kasie RCK oraz na kupbilecik.pl

Daniel Toledo Quartet to gwiazdorski skład muzyków jazzowych, na czele którego stoi ekwadorski kontrabasista Daniel Toledo. Pomysł wspólnego grania narodził się z muzycznej współpracy Daniela i Piotra Orzechowskiego (Pianohooligana), którzy poznali się podczas studiów w Berklee College of Music w Walencji. Ich wspólne koncerty, dyskusje o muzyce doprowadziły do powstania zespołu, który tworzyli początkowo: Daniel Toledo (kontrabas), Piotr Orzechowski (fortepian), Joshua Wheatley (perkusja). Po kilku występach i dostrzeżeniu potencjału zespołu muzycy postanowili nagrać pierwszy album zatytułowany "Elapse", na którym znalazły się autorskie kompozycje lidera. W ramach promocji płyty zespół wystąpił na Festival Ecuador Jazz - największym festiwalu jazzowym w Ekwadorze, w Chile oraz kilku krajach Europy.

W 2017 roku światło dzienne ujrzał drugi album Daniela Toledo "Atrium", który został wydany nakładem polskiej wytwórni For Tune. Album spotkał się ze znakomitym przyjęciem zarówno w Europie jak i Ameryce Południowej. Podczas prac nad albumem do zespołu dołączył szwedzki perkusista Paul Svanberg. W 2018 narodziła się nowa idea kwartetu.

Do Daniela Toledo i Piotra Orzechowskiego dołączyli polscy muzycy - Kuba Więcek na saksofonie i Michał Miśkiewicz na perkusji. Latem 2018 zespół odbył pierwszą trasę koncertową po Polsce oraz nagrał nowy album zatytułowany "Fletch", który trafi na rynek w tym roku. Na najnowsze wydawnictwo składają się utwory, w których tradycja europejskiego jazzu, zasilana żywiołem improwizacji, wchodzi w nieoczywisty dialog z muzyką Ameryki Południowej, nade wszystko Ekwadoru. Daniel Toledo próbuje tym samym wpisać nieznaną powszechnemu odbiorcy muzykę swojego kraju w jazzowy idiom.

Piotr Orzechowski "Pianohooligan " o muzyce Daniela Toledo: "Na tle moich ludowych poszukiwań z okresu Walencji zetknięcie z Danielem Toledo i jego muzyką było czymś rozwijającym. Dla Daniela ważna jest niesamowita natura And, z których pochodzi oraz liczby - jego utwory ułożone są według niedostępnych nam wzorów. Jednak tym, co w jego muzyce fascynuje mnie najbardziej jest ich warstwa emocjonalno-kulturowa. Relacja kompozycji Daniela Toledo z muzyką ludową jest bezsprzeczna, lecz trudna do zdefiniowania, i to jest w niej wyróżniającą, niezwykle uszlachetniającą cechą - są to dzieła samodzielne, oderwane estetycznie od folku, ale w sposób oczywisty stworzone przez ducha z tego kawałka świata. Daniel dobrał sobie takich muzyków, którzy bardzo wiele dodają od siebie, jednocześnie pozostając w duchowym związku z kompozycyjną bazą każdej z miniatur pojawiających się na albumie "Fletch". Transcendujemy tę muzykę w obszary, które nie zostały przewidziane, jednak przenosząc początkowy koncept tam, gdzie zmierza nasza wspólna inwencja."

DANIEL TOLEDO

Ekwadorski kontrabasista i kompozytor. Ukończył studia na Berklee College of Music w Walencji, obecnie wykłada na uniwersytecie San Francisco w Quito. Zwycięzca Jazz Envoys 2010, dzięki czemu stał się częścią Jamey Aebersold Summer Jazz Workshop w Louisvile Kentucky. Występował w prestiżowym Kennedy Center w Washington D.C. W trakcie licznych tras koncertowych po Europie, Azji i obu Amerykach koncertował między innymi z Tedem Lo, Johnem Backwellem, Perico Sambeatem, Yoronem Israelem, Victorem Mendozą. Wydał dwa autorskie albumy: "Elapse" oraz "Atrium".

PIOTR ORZECHOWSKI “PIANOHOOLIGAN"

Pianista, improwizator, kompozytor. Absolwent Berklee College of Music. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, okrzyknięty przez krytykę "najbardziej kreatywnym i bezkompromisowym artystą młodego polskiego jazzu". Po głośnym zwycięstwie na szwajcarskim Montreux Jazz Solo Piano Competition 2011 występuje na całym świecie, a każda jego płyta staje się wydarzeniem. Współpracował z gigantami muzyki współczesnej, jak Philip Glass, Steve Reich, czy Krzysztof Penderecki, wybitnymi postaciami światowego jazzu, takimi jak Randy Brecker, Avishai Cohen, Victor Mendoza, czy Michał Urbaniak.

KUBA WIĘCEK

Saksofonista i kompozytor. Student prestiżowego Rhythmic Music Conservatorium w Kopenhadze. Laureat wielu międzynarodowych konkursów. Czerpie z wielu gatunków muzyki, poczynając od klasyki, przez folklor europejski czy jazz, a kończąc na muzyce elektronicznej, alternatywnej czy hip-hopie, dlatego w jego prywatnym zbiorze muzycznym nagrania Johna Coltrane’a, Charlie’ego Parkera leżą obok płyt takich artystów jak Steve Reich, Brian Eno, Tom Waits, Bon Iver, Flying Lotus czy Kanye West. Album "Another Raindrop" jest jego debiutem fonograficznym, za który otrzymał prestiżową Nagrodę Fryderyka.


Miejsce

Regionalne Centrum Kultury
Lokalizacja:
Regionalne Centrum Kultury - Strona WWW
Ulica:
ul. Solna 1
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

Kup Bilecik

ZBLIŻAJĄCE SIĘ WYDARZENIA

Kotwica Kołobrzeg vs Górnik Konin (3. liga)

kwiecień
piątek
10
Kolejka 23 Kotwica Kołobrzeg vs Górnik Konin
18:00

konkursy (Nie)zwykły bohater

kwiecień
piątek
17
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza uczniów kołobrzeskich szkół podstawowych do udziału w konkursach. Regulaminy dostępne są na stronie www.biblioteka.kolobrzeg.pl Termin składania prac upływa 17.04.2020 r.
Szczegółowych informacji udziela Biblioteka Dziecięca ul. Brzozowa...

Kotwica Kołobrzeg vs Świt Skolwin (3. liga)

kwiecień
środa
22
Kolejka 25 Kotwica Kołobrzeg vs Świt Skolwin
18:00

Kotwica Kołobrzeg vs Chemik Police (3. liga)

maj
sobota
02
Kolejka 27 Kotwica Kołobrzeg vs Chemik Police
18:00

Kotwica Kołobrzeg vs Stężyca (3. liga)

maj
sobota
16
Kolejka 29 Kotwica Kołobrzeg vs Stężyca
18:00

Kotwica Kołobrzeg vs Pogoń Szczecin II (3. liga)

maj
sobota
30
Kolejka 31 Kotwica Kołobrzeg vs Pogoń Szczecin II
18:00

Kotwica Kołobrzeg vs Grom Nowy Staw (3. liga)

czerwiec
czwartek
11
Kolejka 33 Kotwica Kołobrzeg vs Grom Nowy Staw
18:00

Sunrise Festival 2020

lipiec
piątek
24
Sunrise Festival 2020 odbędzie się w dniach 24-26 lipca w Podczelu. Już teraz możemy Wam obiecać, że będzie to niezwykła edycja. Przeżyjmy wspólnie 18 urodziny festiwalu. Więcej informacji niebawem.

Nadchodzące wydarzenia kulturalne

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Kino WYBRZEŻE oraz Kino RCK i DKF są zamknięte
Previous Next Play Pause
1

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia