Drukuj

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżąc, martwym ciągu oraz trójboju siłowym

Wydarzenie

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżąc, martwym ciągu oraz trójboju siłowym
Tytuł:
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżąc, martwym ciągu oraz trójboju siłowym
Kiedy:
Pt, 24. marzec 2017 - N, 26. marzec 2017
Gdzie:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Sport
Odsłony
14692

Opis

W dniach 24-26 marca 2017roku w kompleksie sportowym Milenium w Kołobrzegu odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżąc, martwym ciągu oraz trójboju siłowym federacji WPC ( World Powerlifting Congress ). Organizatorem tych Mistrzostw jest Stowarzyszenie Sportowe "Hałas Team" Strzelin, WPC Poland, przy wsparciu partnerów takich jak MOSiR Milenium, Miasto Kołobrzeg czy Polska Żegluga Bałtycka. WPC - jest amerykańska zawodową federacją zrzeszającą najsilniejsze osoby na świecie. Do Polski dotarła w 2016 roku a w zarządzie World Powerlifting Congress Poland zasiada paraolimpijka Małgorzata Hałas Koralewska.

Po raz pierwszy w historii tej federacji Mistrzostwa będą miały charakter integracyjny i zostaną wyłonieni Mistrzowie Polski osób z niepełnosprawnością. Pomysł nasz spodobał się już kilku oddziałom federacji WPC i prawdopodobnie już w tym roku podczas Pucharu Europy WPC we Francji będzie konkurencja dla osób z niepełnosprawnością. Mamy założenia by sport i dyscyplinę promować nie tylko w Polsce ale i na świecie, pokazywać ludziom że osoby z niepełnosprawnością też wyciskają, są silne i potrafią bić rekordy. Atrakcją naszych Mistrzostw mają być też nasi goście specjalni, a wśród nich zobaczymy Ryszarda Rogale dwukrotnego medalistę paraolimpijskiego w podnoszeniu ciężarów, złotego medalistę z Rio de Janeiro Kubę Tokarza, Grzegorza Szymańskiego aktualnego V-ce mistrza świata Strongman oraz PREZESA Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Mariusza Jędrę. Nie mogę pominąć tu również osoby bez której sami byśmy nie dali rady, Kołobrzeskiego ciężarowca i członka kadry narodowej Marcina Racinowskiego.

Wybór Kołobrzegu również nie był przypadkowy, to miasto od wielu lat wspiera zawody integracyjne w podnoszeniu ciężarów oraz organizuje najbardziej widowiskową imprezę jaką jest "Sztanga na Molo". Chcieć to móc…. Wiele poświęcenia i czasu potrzebowaliśmy by te Mistrzostwa były na najwyższym poziomie. Tak naprawdę już od października cały sztab ludzi każdego dnia ciężko pracuje by zawody były na najwyższym poziomie a zawodnicy wracali do domu zadowoleni i docenieni za swoją ciężką pracę. Pula nagród rzeczowych chyba jeszcze nigdy w historii polskiego wyciskania nie była tak duża na dzień dzisiejszy to prawie 80 tyś złotych. Wszyscy najlepsi zawodnicy kategorii Open Absolute będą wyróżnieni i nagrodzeni naprawdę wartościowymi nagrodami ( w tym sportowcy z niepełnosprawnością ) a za 1 miejsce nagroda będzie wartości ok 4-5 tyś złotych więc warto dać z siebie wszystko. Wśród startujących zawodników z zobaczymy między innymi tak znakomitych zawodników jak Marek Trykacz ( 4 miejsce w Rio de Janeiro ) Wawrzyniec Latus ( 4 miejsce w Londynie ) czy Rafał Roch uczestnik paraolimpiady w Pekinie. Mamy nadzieję że tą listę uzupełni jeszcze kilka czołowych nazwisk powerliftingu. Zawody maja charakter międzynarodowy a więc i skład sędziowski będzie z zagranicy. Wśród sław jakie zapowiedziały start jest między innymi v-ce prezydent WPC France Didier Michelon legenda światowej sztangi osób pełnosprawnych, człowiek który pomimo 60 lat dalej potrafi wyciskać ok 320kg !!!!

Partnerzy:

Sponsorzy wydarzenia:

Plan zawodów:


Miejsce

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Lokalizacja:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - Strona WWW
Ulica:
ul. Łopuskiego 38
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland