Drukuj

Regat Planet Baltic Cup

Wydarzenie

Regat Planet Baltic Cup
Tytuł:
Regat Planet Baltic Cup
Kiedy:
So, 20. maj 2017 - N, 21. maj 2017
Gdzie:
Port Jachtowy - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Sport
Odsłony
9643

Opis

W najbliższy weekend zaplanowano III edycję imprezy żeglarskiej Regat Planet Baltic Cup. Jak informują organizatorzy trzeci edycja imprezy odbędzie się w dniach 20-21. Wystartują w niej głównie młodzi żeglarze z województwa zachodniopomorskiego. Regaty zostały wpisane do oficjalnego kalendarza Okręgowego Związku Żeglarskiego w klasie ORC w regionie.

Oprócz jachtów startujących w ORC tradycyjnie na starcie spotkają się zawodnicy klasy Sigma Active oraz startujący według przelicznika NHC. Podczas III edycji organizatorzy będą również gościć najmłodszych żeglarzy startujących w klasie Optimist. Wyścigi optymistów rozegrane zostaną w zależności od warunków na głównym akwenie regat lub wewnątrz kołobrzeskiego portu.

Całość imprezy rozpocznie się odprawą w Marinie Solnej w sobotę o godzinie 9:30. Same zawody rozpoczną się około godz. 11:00 na redzie portu między molo a falochronem. Z plaży i mola będzie można oglądać zmagania kilkunastu jednostek. Wszystkie wyścigi będą na żywo komentowane ze stanowiska na molo a impreza zakończy się rozdaniem nagród i wspólnym grillem po godzinie 18 w Marinie Solnej.

W niedzielę zaplanowano powtórkę z udziałem wszystkich jednostek. To niewątpliwie nowy sposób celebrowania rozpoczynającego się sezonu żeglarskiego. Organizatorzy mają nadzieję, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz żeglarskich wydarzeń. i turystów obserwujących wyścigi. Oficjalne zakończenie imprezy zaplanowano na godz. 14.00... e-kg.pl


Miejsce

Port Jachtowy
Lokalizacja:
Port Jachtowy - Strona WWW
Ulica:
ul. Warzelnicza 1
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland