nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Zachmurzenie

4°C

Kołobrzeg

Zachmurzenie

Wilgotność: 78%

Wiatr: 16.09 km/h

  • 17 Lis. 2018

    Częściowe zachmurzenie 5°C -1°C

  • 18 Lis. 2018

    Zachmurzenie 7°C -2°C

A A A
E-mailDrukuj

25 lat chóru "Cantores Colabregae"

Wydarzenie

25 lat chóru
Tytuł:
25 lat chóru "Cantores Colabregae"
Kiedy:
So, 9. grudzień 2017, 17:00
Gdzie:
Regionalne Centrum Kultury - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Koncerty
Odsłony
10018

Opis

17 listopada 1997 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Kołobrzegu odbyło się założycielskie spotkanie chóru "Cantores Colabregae". Stawiło się wówczas 10 osób - pasjonatów śpiewu chóralnego, w większości panie. Pod batutą pierwszego dyrygenta Jolanty Krzywoń chór przygotował się do debiutanckiego koncertu w kinie "Piast" z okazji 53 Rocznicy Zakończenia Walk o Kołobrzeg - 18 marca 1998 roku.


Wkrótce pałeczkę dyrygenta przejęła Waleria Żuławnik, specjalistka w dziedzinie dyrygentury symfoniczno - chóralnej, laureatka Srebrnego Dyplomu dla Dyrygenta na Światowej Olimpiadzie Chóralnej w Lintzu (Austria). Prowadzony przez nią chór wystąpił 9 maja 1998 r. w ośrodku Arka-Mega z okazji Międzynarodowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. W składzie chóru śpiewało ponad 40 osób.


Od pierwszego spotkania minęło 20 lat. Nie ma już Miejskiego Ośrodka Kultury, który został przekształcony w Regionalne Centrum Kultury i otrzymał imię Zbigniewa Herberta. Nie działa już w mieście kino "Piast", chociaż obiekt jeszcze pozostał. Dawny ośrodek Arka - Mega to dziś prężnie działające hotel Arka Medical Spa i Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy Mega. Chór "Cantores Colabregae" pozostał ten sam i wciąż prowadzony jest przez Walerię Żuławnik, która tworzy dla niego wiele autorskich aranżacji czyniąc niepowatrzalnym i wyjątkowym. Cantores Colabregae wyspecjalizował się w wykonywaniu kompozycji klasycznych, melodii ludowych, sakralnych, utworów muzyki rozrywkowej. Koncertuje na terenie miasta i województwa. Ma na swoim koncie koncerty zagraniczne: we Włoszech, w Niemczech. Chór dwukrotnie zdobył tytuł Laureata Wojewódzkiego Przeglądu Chórów i Zespołów Kameralnych w Szczecinie. Występował obok znanych artystów polskiej sceny muzycznej Józefa Skrzeka, Małgorzaty Kubali oraz Aleksandra Czajkowskiego - Ładysza. Wziął udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej "Music Everywhere!" w Gdańsku (2014). W czerwcu 2015 wziął udział w Przeglądzie Chórów Amatorskich w ramach IV Dni Gminy Wejherowo.


Zapraszamy na koncert, którym chór świętować będzie swoje 20-lecie. Koncert odbędzie się 9 grudnia 2017 r., o godz. 17.00 w sali widowiskowej RCK. Bilety w cenie 1 zł do nabycia w kasie RCK.


Chór "Cantores Colabregae" powstał w Miejskim Ośrodku Kultury w Kołobrzegu (obecnie Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu) w listopadzie 1997 roku. Premierowy koncert odbył się 18 marca 1998 r. w kinie "Piast" z okazji 53 Rocznicy Walk o Kołobrzeg. Pierwszym dyrygentem chóru była Jolanta Krzywoń, pół roku później roli tej podjęła się Waleria Żuławnik, która prowadzi chór do dnia dzisiejszego. Chór "Canores Colabregae" jest zespołem dobrze znanym kołobrzeskiej publiczności. Działa w formacji mieszanej, złożony jest głównie z amatorów - pasjonatów śpiewu chóralnego, prowadzonych przez znakomitego fachowca w dziedzinie dyrygentury symfoniczno - chóralnej, Walerię Żuławnik.Miejsce

Lokalizacja:
Regionalne Centrum Kultury - Strona WWW
Ulica:
ul. Solna 1
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia