nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Częściowe zachmurzenie

-2°C

Kołobrzeg

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 92%

Wiatr: 14.48 km/h

  • 17 Gru. 2018

    Zachmurzenie -1°C -3°C

  • 18 Gru. 2018

    Pochmurnie 0°C -4°C

A A A
E-mailDrukuj

Koncert Baltic Neopolis Quartet i Marcelo Nisinman

Wydarzenie

Koncert Baltic Neopolis Quartet i Marcelo Nisinman
Tytuł:
Koncert Baltic Neopolis Quartet i Marcelo Nisinman
Kiedy:
So, 13. styczeń 2018, 18:00
Gdzie:
Regionalne Centrum Kultury - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Koncerty
Odsłony
12403

Opis

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, zaprasza na koncert z cyklu Klasyczny Kołobrzeg w wykonaniu Baltic Neopolis Quartet. W repertuarze koncertu znajdzie się coraz popularniejsze w Polsce tango, które nieodmiennie kojarzy się z gorącym rytmem, Astorem Piazzollą i Argentyną.

W celu zwielokrotnienia magnetyzmu tanga, do udziału w koncercie szczeciński Baltic Neopolis Quartet zaprosił bandeonistę z Argentyny okrzykniętego następcą Astora Piazzolli, króla tanga – Marcelo Nisinmana. Bilety na koncert w cenie: 40 zł (normalne), 30 zł (ulgowe) do nabycia w kasie RCK, ul. Solna 1. Istnieje także możliwość zakupu biletów grupowych (grupa powinna liczyć min. 10 osób) w cenie 25 zł za szt. Zapraszamy!


13.01.2018, g. 18.00, sala widowiskowa RCK
KLASYCZNY KOŁOBRZEG
ROZWIJAMY REGION W DOBRYM TONIE Z ENERGIĄ
Koncert Baltic Neopolis Quartet i Marcelo Nisinman (Argentyna) - bandoneon

Urodzony w Buenos Aires w 1970 roku Marcelo Nisinman to bandeonista, kompozytor i aranżer, a przy tym uznany na świecie solista, grający ze znanymi orkiestrami oraz biorący udział w międzynarodowych festiwalach. Jako kompozytor, podobnie jak Piazzolla czerpie ze źródeł muzyki argentyńskiej, podobnie jak Piazzolla postanowił zostać kompozytorem operowym; ale nie jest tylko wierną kopią wielkiego rodaka, który rozsławił imię Argentyny na całym świecie. Spektrum komponowanych przez niego utworów jest bardzo szerokie, tworzył m.in. dla orkiestry symfonicznej czy kwartetu smyczkowego. Aktualnie wraz z Baltic Neopolis Orchestrą, szczecińską orkiestrą kameralną, laureatem Fryderyka, pracuje nad płytą z utworami swego najsłynniejszego krajana, ale również własnymi kompozycjami. Na krążku znajdą się m.in. popularne Cztery pory roku czy Oblivion Piazzolli, ale i Hombre Tango na bandoneon i orkiestrę smyczkową czy 4 am Tango skomponowane właśnie przez Nisinmana.

Baltic Neopolis Quartet powstał w 2008 roku z inicjatywy muzyków-solistów szczecińskiej Baltic Neopolis Orchestra – absolwentów wyższych uczelni muzycznych w Londynie, Wrocławiu i Szczecinie. Pasją muzyków jest przede wszystkim klasyczny repertuar XX i XXI wieku, aczkolwiek ich indywidualizm pozwala zespołowi tworzyć i angażować się w niekonwencjonalne projekty artystyczne. Kwartet nie stroni od eksperymentów w przestrzeniach muzealnych, studiach radiowych, kościołach, budynkach przemysłowych i plenerach. Repertuar, który wykonuje Baltic Neopolis Quartet, cechuje odwaga, świeżość i pomysłowość w aranżowaniu wykonań najbardziej uznanych kompozytorów muzyki klasycznej i wykonawców muzyki rozrywkowej. Zespół wystąpił między innymi na: 42. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna (2013), Obchodach Roku Lutosławskiego w Pradze (2013), I Gorzowskim Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara (2013), Gaia International Music Festival w Portugalii, XIX Festival Internacional Musica i Festa Massanassa., Muzycy są regularnie zapraszani do współpracy studyjnej zarówno przy projektach teatralnych jak i rozrywkowych. Zrealizowali między innymi partie smyczkowe na płytach Joli Szczepaniak Baba Gada oraz Katarzyny Nosowskiej 8. Zespołowi dedykowane zostały dwa kwartety Piotra Klimka oraz II Kwartet smyczkowy Orestes Michała Dobrzyńskiego. Kwartet ma na swoim koncie dwa wydawnictwa płytowe: Kompozycje szczecińskie oraz Il Tramonto z sopranistką Joanną Tylkowską-Drożdż.


Miejsce

Regionalne Centrum Kultury
Lokalizacja:
Regionalne Centrum Kultury - Strona WWW
Ulica:
ul. Solna 1
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia