nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Jasny

14°C

Kołobrzeg

Jasny

Wilgotność: 91%

Wiatr: 19 km/h

  • 17 Cze. 2019

    Słoneczny 21°C 13°C

  • 18 Cze. 2019

    Możliwe opady deszczu 26°C 13°C

A A A
E-mailDrukuj

Wróg, który czai się we własnym ciele - czyli choroby autoagresywne

Wydarzenie

Wróg, który czai się we własnym ciele - czyli choroby autoagresywne
Tytuł:
Wróg, który czai się we własnym ciele - czyli choroby autoagresywne
Kiedy:
Cz, 11. październik 2018, 18:00
Kategoria:
Spotkania
Odsłony
2336

Opis

Klub Zdrowia z Bocianiej 4 zaprasza na niezwykle ważny wykład pt. "Wróg, który czai się we własnym ciele - czyli choroby autoagresywne", który zostanie przedstawiony przez pana Gabriela Chmielewskiego. A po prezentacji będzie jak zwykle poczęstunek zdrowych, wegetariańskich potraw.


Uczestnicy spotkania otrzymają również bezpłatne egzemplarze kwartalnika "Zdrowie z wyboru". Zapraszamy w najbliższy czwartek (11.10.2018), o godz. 18.00.


Tomasz Sulej


Wróg, który czai się we własnym ciele - czyli choroby autoagresywneChoroby choroby autoimmunologiczne (z autoagresji) to choroby, w przebiegu których układ odpornościowy wytwarza przeciwciała skierowane przeciwko własnym tkankom, co wywołuje chroniczne zapalenie i trwałe uszkodzenia. Choroby autoimmunologiczne mają różne oblicza. Czasem zajmują cały organizm, czasem tylko jeden organ. W takim razie jak im przeciwdziałać? Czy jest to w ogóle możliwe?


Do tej grupy chorób zaliczamy m.in.: stwardnienie rozsiane (SM), zespół przewlekłego zmęczenia, choroby Hashimoto i Gravesa-Basedowa, cukrzyca insulinozależna, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, zesztywniające zapalenie stawów, polimialgia reumatyczna, zespół Sjögrena, bielactwo, zapalenie wielomięśniowe i zapalenie tętnicy skroniowej. Wciąż pojawiają się nowe choroby autoimmunologiczne.


Choroby autoimmunologiczne to plaga naszych czasów. Jednak już sama dieta i zmiana stylu życia przynoszą zaskakujące efekty terapeutyczne. Wiele osób nie ma świadomości, że choroba, na którą chorują ma podłoże autoimmunologiczne. Warto to sprawdzić, gdyż lista chorób z autoagresji jest bardzo długa. Zalecenia dietetyczne dobiera się indywidualnie. W takiej sytuacji powinno się uwzględniać na jaki narząd została skierowana autoagresja, indywidualny poziom hormonów oraz dodatkowe dolegliwości zdrowotne.

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia