nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Słonecznie

13°C

Kołobrzeg

Słonecznie

Wilgotność: 60%

Wiatr: 13 km/h

  • 06 Cze. 2020

    Przelotne opady deszczu 17°C 10°C

  • 07 Cze. 2020

    Zachmurzenie 20°C 9°C

A A A
E-mailDrukuj

Józef Wierzbicki "Malarstwo i Rysunek"

Wydarzenie

Józef Wierzbicki
Tytuł:
Józef Wierzbicki "Malarstwo i Rysunek"
Kiedy:
Pt, 22. marzec 2019 - Śr, 17. kwiecień 2019
Gdzie:
Galeria Sztuki Współczesnej - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Wystawy
Odsłony
4031

Opis

Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek, grafikę wydawniczą i użytkową, architekturę wnętrz oraz fotografię reportażową i kreacyjną. Od ponad 50 lat czynnie uczestniczy w wystawach, warsztatach, plenerach w kraju i za granicą, a od ponad 18 lat razem z córkami Arietą Aleksandrą i Kornelią Katarzyną prezentuje "Sztukę Rodzinną".


Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w Polsce i za granicą. Mieszka i tworzy w Żarach (często na plenerach w kraju i za granicami Polski).


Inicjator i organizator I Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego na Ex libris Dzieci i Młodzieży Żary'86, aktualnie już Biennale Exlibrisu Dzieci i Młodzieży Żary o zasięgu międzynarodowym.Podczas pobytu we Francji w 1991 roku zainicjował współpracę miast: Longuyan - Żary, która rozwija się do dnia dzisiejszego.


MALARSTWO i RYSUNEK
JÓZEF WIERZBICKI

wernisaż: 22.03. | godz. 19:00 | termin: do 23.03. - 17.04.2019 r.
Galeria Sztuki Współczesnej im. Adeli i Jerzego Ściesińskich

 

Józef Wierzbicki
Józef Wierzbicki
Józef Wierzbicki


O twórczości Józefa Wierzbickiego pisali:


Grażyna Bar-Rozwadowska


Twórczość artysty wyraźnie charakteryzuje się światłem oraz abstrakcyjną strukturą, w której przeciwieństwa stanowią równowagę różnorodnych form. Rzeczywista architektura zamieniona w fantazyjną architekturę obrazu pozwala na różnorodne skojarzenia. Najczęściej inspiracją jest natura i muzyka, - obrazy powstają z zestawienia intuicyjnych barw, nie realistycznych form.W swoim malarstwie artysta przez lata stworzył własny świat, w którym poprzez skojarzenia tworzy swoiste kolaże, plastyczne interpretacje, indywidualne komentarze wewnętrznych przeżyć. Józef Wierzbicki nie traktuje swojej twórczości narracyjnie, raczej poetycko i filozoficznie. Malarstwo artysty to rejestr wewnętrznych emocji i fascynacji. Powstaje syntetyczna natura, abstrakcyjny erotyzm, iluminacje muzyczne, które iskrzą kolorem i światłem. Józef Wierzbicki ciągle stara się udoskonalać swój warsztat i poprzez malarstwo interpretować świat po swojemu, być w zgodzie z samym sobą, bo jak mówi: " w sztuce szczerość jest najważniejsza".


Dr Hans Mirtschin


Dla Józefa Wierzbickiego malarstwo stanowi proces odnajdywania samego siebie. Zdaje się, jakby ciągle poszukiwał sposobów przyswajania rzeczywistości, które mogłyby pomóc mu w zaakceptowaniu tejże. W repertuarze swych wizualnych doświadczeń poszukuje form i kształtów, harmonii; ciągle bliski rzeczywistości, chodzący po ziemi, a zarazem dominujący nad rzeczywistością i jej powszednim obrazem. W ten sposób tworzy pewną duchową zasadę, a właściwie zasady uporządkowania, które stanowią jego pojednanie ze światem prowadząc z rupieciarni życia do świata duchowości, do świata piękna.


Jan Stanisław Antosz


Józef Wierzbicki nie boi się krążyć po terenie sztuki nieznanymi ścieżkami, czasem wraca na już wydeptane - nigdy jednak bez wzbogacenia już użytego języka. Można rzec śmiało, iż jest człowiekiem o wyraźnie ugruntowanej samoświadomości artystycznej. Ważne jest również i to, że w jego pracach nie dostrzeżemy mozołu czy nieporadności nadrabianej wysiłkiem. Wypowiada się swobodnie, doskonale panując nad warsztatem. Warto zwrócić uwagę na oszczędność środków. W malarstwie Wierzbicki obywa się bez szorstkich faktur czy gęstych impastów, zaś rysunek jest oszczędny i precyzyjny. Malarstwo jest równowagą koloru i pewnego linearyzmu, formy otrzymują wyraźne kontury, zachowując interesujące zestawienia barwne.Miejsce

Galeria Sztuki Współczesnej
Lokalizacja:
Galeria Sztuki Współczesnej - Strona WWW
Ulica:
ul. Armii Krajowej 12
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

Nadchodzące wydarzenia sportowe

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Sala samobójców. Hejter (Wybrzeże)
Bayala i ostatni smok (Wybrzeże)
Dżentelmeni (Wybrzeże)
Previous Next Play Pause
1 2 3

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia