nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Pochmurnie

18°C

Kołobrzeg

Pochmurnie

Wilgotność: 76%

Wiatr: 15 km/h

 • 15 Lip. 2020

  Rain 19°C 15°C

 • 16 Lip. 2020

  Przelotne opady 17°C 15°C

MikroPorady.pl


KOMUNIKAT DLA PRZEDSIĘBIORCÓW


Wydział Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Kołobrzeg informuje, że w sprawach dotyczących obsługi wniosków dot. działalności gospodarczej, przekazywania informacji do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej ( CEIDG), jak również w sprawach działalności taksówek osobowych mogą Państwo uzyskać informację pod niżej wskazanymi numerami telefonów w godzinach pracy Urzędu Miasta Kołobrzeg: 690 802 705, 690 803 709, 94 35 51 586.

A A A
"Ja w Internecie" - czyli jak bezpiecznie, mądrze, legalnie dogonić Europę

Rusza program bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców - Mimo powszechnego dostępu do internetu w Polsce, nasz kraj w tegorocznym zestawieniu indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego zajmuje dopiero 24 miejsce w grupie 28 państw Unii Europejskiej.


Czas to zmienić! Fundacja Legalna Kultura rozpoczęła realizację programu "Ja w internecie", którego Gmina Miasto Kołobrzeg jest również beneficjentem. Celem programu, skierowanego do dorosłych mieszkańców jest zwiększenie ich umiejętności poruszania się w sieci, bezpieczeństwa w internecie i wzmocnienia pozycji na rynku pracy.


Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania  z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej. 


Dlaczego warto?


Dzięki programowi "Ja w Internecie" gmina wprowadzi mieszkańców w świat Internetu, pokaże, jak funkcjonują social media, jak załatwiać codzienne sprawy w sieci i kontaktować się za pomocą Internetu. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat tworzenia stron internetowych, wykorzystywania Internetu we własnym biznesie, ochrony dzieci przed niepożądanymi treściami. Celem programu jest również zwiększenie dostępu mieszkańców do kultury, edukacji i informacji z legalnych źródeł.


Tematy szkoleń: 

 • Rodzic w Internecie,
 • Mój biznes w sieci,
 • Moje finanse i transakcje w sieci,
 • Działanie w sieciach społecznościowych,
 • Tworzenie własnej strony internetowej (bloga),
 • Rolnik w sieci,
 • Kultura w sieci.


Ja w Internecie, czyli kto?


W szkoleniach mogą uczestniczyć dorośli od 25 roku życia mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, w tym osoby niepełnosprawne, wykluczone elektronicznie czy bezrobotne.


Jedna osoba może brać udział w jednym szkoleniu organizowanym na terenie województwa
.


Szkolenia dostosowane będą do stopnia wiedzy uczestników. Wszelkie informacje o projekcie, w tym terminy rekrutacji, tematy, miejsca szkoleń itp. udostępniane będą sukcesywnie na niniejszej strony.

 


"Ja w Internecie" - ostatnie wolne miejsca

Szanowni Państwo. Zapraszamy Państwa na ostatnie już szkolenia w ramach projektu "Ja w Internecie". Z 264 miejsc zostało już tylko 36. Przed nami ostatni blok szkoleniowy pt.: "Mój biznes w sieci". Szkolenie przeznaczone jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą, przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu, ale nie tylko, ponieważ tematyka szkolenia została tak skonstruowana, aby osoby nie prowadzące działalności mogły również jak najwięcej z niego wynieść.

Uczestnik szkolenia nauczy się, jak wykorzystać zasoby Internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.). W szczególności pozna dedykowane dla biznesu usługi e-administracji.

Szkolenie posłuży ponadto podniesieniu kompetencji przyszłych przedsiębiorców w zakresie korzystania z zasobów edukacyjnych Internetu, które umożliwią im samodzielne rozwijanie działalności firmy online np. Akademia PARP).

Dodatkowo przedstawione zostaną możliwości pozyskania dofinansowania z Unii Europejskiej oraz jak zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji, m.in. wnioskując o zaświadczenia czy też występując o dowód osobisty - wszystko w sposób elektroniczny, szybko i bezpiecznie.

Uczestnicy w trakcie szkolenia nabędą umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się w świecie mediów społecznościowych, w tym m.in. nauczą się nawiązywać i podtrzymywać znajomości, współdziałać z innymi użytkownikami Internetu.

Informacje praktyczne:

 • W szkoleniach mogą uczestniczyć osoby od 25 roku życia; mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, w tym osoby niepełnosprawne, wykluczone elektronicznie czy bezrobotne. Jedna osoba może brać udział w jednym szkoleniu organizowanym na terenie województwa.
 • Maksymalna ilość osób na szkoleniu to 12, liczba godzin szkoleniowych to 12 w różnych konfiguracjach (jedno, dwu lub trzy dniowe) w zależności od potrzeb uczestników. Również godziny szkoleniowe zostaną dopasowane do potrzeb uczestników.
 • Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miasta Kołobrzeg www.kolobrzeg.pl, zakładka Ja w Internecie.

Formularz można przesłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przynieść osobiście do Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Kołobrzeg, ul. Armii Krajowej 12, pok. nr 2. Można również zgłosić się telefonicznie pod nr telefonu 94 35 51 583.

Zgłosić można się również poprzez Stowarzyszenie Sapere Aude działające przy Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Bibliotekę Publiczną czy Regionalne Centrum Kultury."Ja w Internecie" - Ruszają nabory w ramach programu bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców

Szanowni Państwo, poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy na bezpłatne szkolenia w ramach w/w projektu oraz opis poszczególnych szkoleń. 


Jedna osoba może brać udział w jednym szkoleniu organizowanym na terenie województwa.


Szkolenia rozpoczną się w styczniu 2019 roku.


Tematy szkoleń


Rodzic w Internecie


Czy wiesz, co Twoje dziecko robi w sieci? Szkolenie "Rodzic w internecie" przeznaczone jest dla rodziców chcących chronić swoje dzieci przed realnymi zagrożeniami, które wiążą się z korzystaniem z internetu. W specjalnym kursie poświęconym m.in. zwalczaniu cyberprzestępczości mogą wziąć udział również opiekunowie, nauczyciele, dziadkowie. Uczestnicy szkolenia poznają źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dostępnych w bibliotekach i muzeach cyfrowych oraz nauczą się, jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci i reagować na zagrożenia typu hate lub trolling. Ponadto uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji dla rodzin (takich, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i in.), a także z usług związanych ze zdrowiem. Szkolenie "Rodzic w internecie" posłuży podniesieniu kompetencji rodziców i opiekunów w zakresie korzystania z kultury i edukacji w internecie, a jednocześnie umożliwi zmniejszenie bariery komunikacyjnej pomiędzy nimi a dziećmi, dla których rzeczywistość cyfrowa jest codziennością.


Mój biznes w sieci


Szkolenie pt. "Mój biznes w sieci" przeznaczone jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą, albo przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik szkolenia nauczy się, jak wykorzystać zasoby internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.). W szczególności pozna dedykowane dla biznesu usługi e-administracji. Szkolenie posłuży ponadto podniesieniu kompetencji przyszłych przedsiębiorców w zakresie korzystania z zasobów edukacyjnych internetu, które umożliwią im samodzielne rozwijanie działalności firmy online (np. Akademia PARP).


Moje finanse i transakcje w sieci


Szkolenie "Moje finanse i transakcje w sieci" przeznaczone jest dla osób chcących nauczyć się załatwiać skutecznie swoje sprawy biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił, wykorzystując sieć, zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji, m.in. wnioskując o zaświadczenia czy też występując o dowód osobisty - wszystko w sposób elektroniczny, szybko i bezpiecznie. Ponadto udział w szkoleniu umożliwi uczestnikom podniesienie kompetencji w zakresie korzystania z kultury i z zasobów edukacyjnych w internecie, co jest bardzo istotne w niwelowaniu barier społecznych i przeciwdziałaniu wykluczeniu kulturowemu.


Działanie w sieciach społecznościowych


Szkolenie "Działam w sieciach społecznościowych" przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się skutecznie korzystać z portali społecznościowych (takich jak YouTube, Facebook, Twitter, Instagram itp.) w swojej codziennej pracy i w życiu prywatnym. Uczestnicy w trakcie szkolenia nabędą umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się w świecie mediów społecznościowych, w tym m.in. nauczą się nawiązywać i podtrzymywać znajomości, współdziałać z innymi użytkownikami internetu, kształtować swój publiczny wizerunek, dzielić się swoją twórczością oraz korzystać z twórczości innych zgodnie z prawem. Ponadto nauczą się obsługi podstawowych narzędzi e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.


Tworzę własną stronę internetową (blog)


Szkolenie "Tworzę własną stronę internetową (blog)" przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się zakładać i prowadzić własną stronę interentową lub bloga. Uczestnicy szkolenia zyskają podstawowe umiejętności pozwalające im stworzyć swoje miejsce w sieci, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego nowe treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe) zgodnie z prawem autorskim. Nauczą się również rozpowszechniać generowany przez siebie materiał oraz monitorować jego oddziaływanie, wykorzystując dostępne mechanizmy analityki internetowej. Dowiedzą się również jakich formalności należy dopełnić w związku z prowadzeniem strony interneowej, a także, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.


Rolnik w sieci


Szkolenie "Rolnik w sieci" przeznaczone jest dla rolników chcących nauczyć się m.in. wypełniać przez internet wnioski o dotacje na swoją działalność lub składać deklaracje podatkowe. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, gdzie w internecie można znaleźć przydatne informacje, aplikacje i e-usługi oraz jak z nich bezpiecznie korzystać, a także jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki banku czy urzędu. W ramach nauki pozyskiwania informacji z sieci uczestnicy szkolenia zapoznają się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi (np. farmer.pl, gospodarz.pl, topagrar.pl, ppr.pl, tygodnik-rolniczy.pl, wrp.pl, gieldarolna.pl), dedykowanymi forami wymiany informacji rolniczych (np. rolnik-forum.pl, fpr.com.pl) oraz portalami meteorologicznymi (np. pogodynka.pl, agropogoda.pl). Ponadto nauczą się, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego, Geoportalu, rozliczeń podatkowych online, usług online dla ubezpieczonych w KRUS (portal eKRUS.gov.pl), usług online Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (ksow.pl) czy usług ARiMR, ARR/ANR/ODR - docelowo KOWR oraz GIW/GIS/PIORIN/GIJHARS - docelowo PIBŻ.


Kultura w sieci


Szkolenie "Kultura w sieci" przeznaczone jest dla osób, które chcą dowiedzieć się, jak i gdzie w internecie bezpiecznie szukać filmów, spektakli, książek, muzyki, gier, zdjęć, szkoleń i innych treści dostępnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystać je do nauki lub własnej twórczości zgodnie z prawem. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury (Ninateka - Filmoteka Narodowa, Polona, Encyklopedia Teatru Polskiego, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, cyfrowe zbiory MNW i in.). Poznają podstawy prawa autorskiego, niezbędne do korzystania z kultury w sieci i zdobędą umiejętność wyszukiwania legalnych źródeł kultury, w tym korzystania z Bazy Legalnych Źródeł. Uczestnicy szkolenia ponadto dowiedzą się, jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości czy regionu, bazując na informacjach znajdujących się w internecie oraz jak stworzyć drzewo genealogiczne.


Organizator zapewnia:

 • materiały szkoleniowe,
 • catering,
 • laptop dla każdego uczestnika na czas trwania szkolenia.


Maksymalna ilość osób na szkoleniu to 12, liczba godzin szkoleniowych to 12 w różnych konfiguracjach (jedno, dwu lub trzy dniowe) w zależności od potrzeb uczestników. Również godziny szkoleniowe zostaną dopasowane do potrzeb uczestników.


Formularz można przesłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. lub przynieść osobiście do Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Kołobrzeg, ul. Armii Krajowej 12, pok. nr 2. Można również zgłosić się telefonicznie pod nr telefonu 94 35 51 583.


Zgłosić można się również poprzez Stowarzyszenie Sapere Aude działające przy Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Bibliotekę Publiczną czy Regionalne Centrum Kultury.

 


PIERWSZE SZKOLENIA JUŻ ZA NAMI


Szanowni Państwo, za nami pierwszych kilka szkoleń w ramach Programu "Ja w Internecie" z tematów: (1) Moje finanse i transakcje w sieci, (2) Tworzenie własnej strony internetowej (blog), (3) Kultura w sieci.


W najbliższych tygodniach odbędą się również kolejne rundy szkoleń wg poniższego:

 • Działanie w sieciach społecznościowych.
 • Tworzenie własnej strony internetowej (blog).
 • Kultura w sieci.
 • Rodzic w Internecie.


Przypominamy, iż pełna lista szkoleń wraz z obszerną informacją o projekcie oraz formularzem zgłoszeniowym znajdują się na stronie Urzędu Miasta Kołobrzeg, pod linkiem. Szkolenia realizowane będą do lipca 2019 roku. Zgłoszenia przyjmowane są na bieżąco do wyczerpania miejsc. Na dzień dzisiejszy pozostało jeszcze około 100 wolnych miejsc w ramach wszystkich tematów szkoleniowych.


Zapraszamy Państwa do uczestnictwa.

 


Szanowni Państwo, zakończyliśmy działania szkoleniowe w ramach projektu "Ja w Internecie". Poniżej przedstawiamy kilka informacji na temat zrealizowanych szkoleń:

 • Projekt realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Sapere z Kołobrzegu,
 • Lata realizacji 2018-2019,
 • Budżet projektu wg umowy o dof. to 147 840 PLN (100% dofinansowania z UE),
 • W ramach projektu przeszkolonych zostało 264 osoby z powiatu kołobrzeskiego,
 • Przeprowadzono 22 szkolenia z 7 tematów dotyczących wzrostu kompetencji cyfrowych mieszkańców.
  • Tematy szkoleń:
   • Rodzic w Internecie,
   • Mój biznes w sieci,
   • Moje finanse i transakcje w sieci,
   • Działanie w sieciach społecznościowych,
   • Tworzenie własnej strony internetowej (bloga),
   • Rolnik w sieci,
   • Kultura w sieci.
 • Zakupiono również 14 laptopów z oprogramowaniem oraz szafkę mobilną. Komputery przekazane zostaną, zgodnie z umową o dofinansowanie, do Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.

CIEKAWOSTKI:

 • Najliczniejszą grupą były osoby w przedziale wiekowym 44-64 lata, następnie osoby powyżej 65 roku życia, dalej 35-43 latkowie; najmniej liczna natomiast, to osoby pomiędzy 18, a 34 rokiem życia.
 • Najmłodsza osoba biorąca udział w szkoleniu miała 25 lat, najstarsza natomiast 84 lata,
 • Udział wzięło również 11 osób o różnym stopniu niepełnosprawności.
 • Zdecydowana większość to kobiety 204, mężczyźni 60.

Dziękujemy Państwu za tak liczny udział w szkoleniach.

 

Formularz zgłoszeniowy

Pamiętaj. Możesz wybrać tylko jedno szkolenie.
Wystarczy przy wybranym szkoleniu wpisać WYBIERAM


 


 

Klauzula informacyjna dla formularza kontaktowego na stronie www

Administratorem Danych jest Prezydent Miasta Kołobrzeg z siedzibą przy ul. Ratuszowej 13, 78-100 Kołobrzeg. Prezydent Miasta Kołobrzeg wyznaczył Inspektora Ochrony Danych (IOD), który m.in. monitoruje przestrzeganie przepisów RODO przez Administratora Danych. Z IOD mogą się Państwo kontaktować osobiście w siedzibie Urzędu Miasta Kołobrzeg pok. 316, telefonicznie pod nr tel. 94-35-51-584, lub mailowo: iod@um.kolobrzeg.pl

Joomla Forms makes it right. Balbooa.com

 FORMULARZ ZGŁOSZENIA

71589
Zdjęć w Galeriach
4982
Artykułów
3658
Wydarzeń
5.1KK
Unikalnych wywołań

Nadchodzące wydarzenia kulturalne

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Żegnaj mój synu (DKF)
Zdrajca (DKF)
Kino na leżakach
Ojciec (DKF)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia