nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
A A A
E-mailDrukuj

Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

Wydarzenie

Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych
Tytuł:
Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych
Kiedy:
So, 20. październik 2018, 16:00
Gdzie:
Regionalne Centrum Kultury - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategorie:
Koncerty , Spotkania , Imprezy okolicznościowe
Odsłony
5027

Opis

Koło Terenowe Związku Sybiraków w Kołobrzegu zaprasza na koncert z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB STARSZYCH "…BO TACY JESTEŚMY". Start: 20.10.2018 r. o godz. 16:00. Wstęp wolny.


Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to święto ustanowione 14 grudnia 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ obchodzone corocznie w październiku. Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym: poza Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, 20 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora, a 20 października Europejski Dzień Seniora. Wszystkie daty mają wspólny cel - poprawę sytuacji osób dojrzałych: walki z dyskryminacją, zapobiegania niepełnosprawności, zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej i równego udziału w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw.


To istotne zagadnienie biorąc pod uwagę fakt, że obecnie na świecie żyje około 600 milionów osób powyżej 60. roku życia. Szacuje się, że w 2050 roku liczba ta wyniesie 2 miliardy. Znakomita większość z nich zamieszkiwać będzie kraje rozwijające się. Coraz częściej organizowane są rozmaite formy aktywizacji osób w podeszłym wieku: warsztaty, szkolenia, kursy czy koła zainteresowań. Takie inicjatywy na poziomie lokalnym pomagają seniorom nie tylko się rozwijać, ale również przeżywać drugą młodość. I taki między innymi cel, a także ożywienie wspomnień, przyświeca organizatorom koncertu w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, który odbędzie się w dniu 20 października br. o godz. 16.00.


Do koncertu Koło Terenowe Związku Sybiraków w Kołobrzegu zaprosiło kołobrzeskie chóry dorosłych: "Jedność", "Kombatant", "Pionier", "Cantabile", "Cantores Colabregae", Zespół Śpiewaczy "Retrowianki" działający w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, chór dziecięcy "Kontrapunkt" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu, a także wokalistów reprezentujących młode pokolenie kołobrzeżan: Agatę Kramarz z Zespołu Szkół Społecznych nr 1 i Mateusza Basiukiewicza z Klubu Wojskowego 8 BREM w Kołobrzegu. W programie pt. "...bo tacy jesteśmy" dominować będą piosenki patriotyczne: Modlitwa obozowa, Polskie kwiaty, Niepodległa niepokorna, Kocham cię Polsko, Za wolność, Ojczyzna ma, Jesteśmy stąd i wojskowe: Mundury zielone jak liście, Przyjedź mamo na przysięgę, Napisz do mnie miły, brzmieć będą nuty sakralne: Stabat Mater, Dona nobis pacem, Ave Maria i lokalne: Walczyk o Kołobrzegu. W mozaice melodii znajdą się także m.in. Kołysanka, Wieczorny dzwon, Ave Maria Gounoda, pieśń jeńców z opery G. Verdiego Nabucco, fragment musicalu My fair lady, hiszpańska Granada i kilka niespodzianek. Zapraszamy! Wstęp wolny, a ilość miejsc ograniczona!Miejsce

Regionalne Centrum Kultury
Lokalizacja:
Regionalne Centrum Kultury - Strona WWW
Ulica:
ul. Solna 1
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

Kup Bilecik

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia