nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Pochmurnie

1°C

Kołobrzeg

Pochmurnie

Wilgotność: 59%

Wiatr: 24.14 km/h

  • 03 Sty. 2019

    Breezy 3°C 0°C

  • 04 Sty. 2019

    Pochmurnie 6°C 0°C

A A A
E-mailDrukuj

XVIII Międzynarodowy Festiwal "Muzyka w Katedrze" - BEETHOVEN & KARŁOWICZ

Wydarzenie

XVIII Międzynarodowy Festiwal
Tytuł:
XVIII Międzynarodowy Festiwal "Muzyka w Katedrze" - BEETHOVEN & KARŁOWICZ
Kiedy:
Cz, 12. lipiec 2018, 20:30
Gdzie:
Bazylika NMP (katedra) - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Koncerty
Odsłony
8925

Opis

Zapraszamy na pierwszy w programie XVIII Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka w Katedrze" koncert orkiestry symfonicznej, prowadzonej przez dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, profesora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, finalistę i laureata międzynarodowych konkursów muzycznych oraz wielkiego przyjaciela młodzieży, Jana Miłosza Zarzyckiego.


Międzynarodowe Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne organizowane są przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie od 1993 roku z myślą o uzdolnionych uczniach i studentach szkół muzycznych z Polski i zagranicy. Co roku do współpracy z młodzieżą zapraszani są wybitni soliści – utytułowani i doświadczeni instrumentaliści. W tym roku będzie to skrzypaczka Katarzyna Duda - jedna z najwybitniejszych osobowości artystycznych w Polsce, laureatka Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Tibora Vargi w Sion w Szwajcarii i Międzynarodowego Konkursu na Skrzypce Solo Tadeusza Wrońskiego w Warszawie, nominowana do nagrody "Paszport Polityki" oraz "Fryderyk“. W gotyckich murach Bazyliki zabrzmi VII symfonia A-dur op. 92 Ludwiga van Beethovena i Koncert skrzypcowy A-dur op. 8 Mieczysława Karłowicza. Bilety na koncert w cenie: 25 zł normalne i 20 zł ulgowe ( dzieci, młodzież, emeryci i renciści) do nabycia: w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1, przy wejściu do Bazyliki w czwartek, godzinę przed koncertem i na stronie www.kupbilecik.pl.


12 LIPCA 2018 GODZ. 20.30 BAZYLIKA W KOŁOBRZEGU
XVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL "MUZYKA W KATEDRZE"

Koncert pt. "Beethoven & Karłowicz"

w wykonaniu Orkiestry XXV Międzynarodowych Młodzieżowych Warsztatów Muzycznych w Szczecinie
pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego, solo: Katarzyna Duda (skrzypce)Jan Miłosz Zarzycki


Dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, finalista i laureat międzynarodowych konkursów muzycznych we Włoszech, w Hiszpanii i na Węgrzech. Członek Katedry Dyrygentury Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Dyrygował większością polskich orkiestr filharmonicznych. Koncertował w wielu krajach Europy, w USA i Meksyku. Nagrał dziesięć płyt, w tym trzy nominowane do Nagrody Muzycznej "Fryderyk". Uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Nagrodą Specjalną w uznaniu nieocenionych zasług dla polskiej kultury muzycznej (2008), dyplomem za wybitne dokonania na rzecz dziedzictwa Fryderyka Chopina (2011), oraz Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2013).


Katarzyna Duda


Katarzyna Duda jest jedną z najwybitniejszych osobowości artystycznych w Polsce. Wystąpiła z recitalami i koncertami w tak prestiżowych salach jak Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku, Concertgebouw w Amsterdamie, w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Kawai Omotesando Hall w Tokio, w Sali Rossiniego w Padwie. Katarzyna Duda studia odbywała w mistrzowskiej klasie skrzypcowej Maestro Tibora Vargi w Ecole Superieure de Musique w Sion w Szwajcarii oraz pod opieką artystyczną Jana Staniendy w Akademii Muzycznej w Warszawie. Artystka jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Tibora Vargi w Sion w Szwajcarii, a także laureatką Międzynarodowego Konkursu na Skrzypce Solo Tadeusza Wrońskiego w Warszawie, była nominowana do nagrody "Paszport Polityki" oraz "Fryderyk". Nagrała 5 płyt z repertuarem solowym i kameralnym. Katarzyna Duda gra na włoskim instrumencie z początku XIX wieku. Więcej informacji na stronie www.katarzynaduda.pl i facebook.com/KatarzynaDudaFanPage.Miejsce

Bazylika NMP (katedra)
Lokalizacja:
Bazylika NMP (katedra) - Strona WWW
Ulica:
ul. Mariacka 5
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Słodki koniec dnia (DKF)
Previous Next Play Pause
1

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia