nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Pochmurnie

1°C

Kołobrzeg

Pochmurnie

Wilgotność: 59%

Wiatr: 24.14 km/h

  • 03 Sty. 2019

    Breezy 3°C 0°C

  • 04 Sty. 2019

    Pochmurnie 6°C 0°C

A A A
E-mailDrukuj

XVIII Międzynarodowy Festiwal "Muzyka w Katedrze" - W dawnym stylu

Wydarzenie

XVIII Międzynarodowy Festiwal
Tytuł:
XVIII Międzynarodowy Festiwal "Muzyka w Katedrze" - W dawnym stylu
Kiedy:
Cz, 19. lipiec 2018, 20:30
Gdzie:
Bazylika NMP (katedra) - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Koncerty
Odsłony
7000

Opis

Zapraszamy do przebycia wyjątkowej muzycznej podróży w czasie, sięgającej początków XVIII wieku, a zatrzymującej się na krańcach XX-wiecznej artystycznej awangardy. Alexander Gebert i Maciej Frąckiewicz zagrają nie tylko klasykę muzyki poważnej, ale też współczesne interpretacje muzyki dawnej.


Wytrawnych melomanów zadowolą wykonania sonat Johanna Sebastiana Bacha. W gotyckim wnętrzu ciekawie wybrzmią aranżacje urodzonych w okresie dwudziestolecia międzywojennego twórców eksperymentalnej muzyki współczesnej - Alfreda Schnittki, Sofii Gubaiduliny i Krzysztofa Pendereckiego. Z ostatnim z nich obydwaj muzycy współpracowali osobiście, dlatego wspólne wykonanie napisanego przez Pendereckiego Chaconne przepełnione będzie niemałymi emocjami. Bilety na koncert w cenie: 25 zł normalne i 20 zł ulgowe ( dzieci, młodzież, emeryci i renciści) do nabycia: w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1, przy wejściu do Bazyliki w czwartek, godzinę przed koncertem i na stronie www.kupbilecik.pl.


19 LIPCA 2018 GODZ. 20.30 BAZYLIKA W KOŁOBRZEGU
XVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL "MUZYKA W KATEDRZE"

Koncert pt. "W dawnym stylu"

w wykonaniu Alexandra Geberta (wiolonczela) i Macieja Frąckiewicza (akordeon)Alexander Gebert


Laureat międzynarodowych konkursów m.in. w Warszawie, Zagrzebiu, Genewie, Rzymie, solista i kameralista doceniany na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych. Stypendysta Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD), paryskiej Groupe Banques Populaires. Współpracował z wieloma wybitnymi kompozytorami, takimi jak Krzysztof Meyer, Krzysztof Penderecki, Alber Schneltzer, Kaija Saariaho oraz Kurt Schwertsik. Występując w składzie Altenberg Trio Wien koncertował m.in. w Brahms Saal w wiedeńskim Musikverein, Library of Congress w Waszyngtonie, Concertgebouw w Amsterdamie, w Małej Sali Filharmonii w St. Petersburgu. Miał on również przywilej dokonać pierwszych wykonań szeregu zamówionych przez niego utworów takich kompozytorów jak Tomasz Skweres, Richard Dünser, Akos Banlaky, Lukas Haselböck, Christoph Renhart i Helmut Schmidinger. Od 2010 roku profesor, obecnie również prorektor na Hochschule für Musik Detmold. Prowadzi mistrzowskie kursy wiolonczelowe na całym świecie, regularnie udziel lekcji w Belgii, Austrii, Finlandii i Polsce.


Maciej Frąckiewicz


Laureat konkursów akordeonowych w Polsce, Niemczech, Słowacji, Włoszech, zwycięzca XX Międzynarodowego Konkursu "Arrasate Hiria" w Hiszpanii – jednego z najbardziej prestiżowych na świecie. Jeden z siedmiu finalistów Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków (2008), reprezentant Polskiego Radia na Międzynarodowym Forum Młodych Wykonawców "New Talent" organizowanym przez Europejską Unię Radiową (EBU). Występuje regularnie na scenach europejskich, koncertuje w Azji i w Stanach Zjednoczonych jako solista i kameralista, m.in. z gitarzystą Łukaszem Kuropaczewskim czy wiolonczelistką Magdaleną Bojanowicz jako TWOgether Duo (Paszport POLITYKI 2012). Współpracuje ściśle z wieloma wybitnymi kompozytorami: Krzysztofem Pendereckim (którego utwór na akordeon prawykonał i przygotował do druku w wydawnictwie Schott), Zygmuntem Krauze, Dariuszem Przybylskim, Wojciechem Blecharzem, Jagodą Szmytką, Piotrem Tabakiernikiem; prawykonał ponad 70 utworów, w większości jemu dedykowanych. Otrzymał szereg stypendiów, w tym m.in. stypendium Ministra Kultury "Młoda Polska". W 2014 ukazała się jego debiutancka płyta solowa (DUX), zawierająca m.in. premierowe nagranie Sinfonietty na akordeon Krzysztofa Pendereckiego (nominacja do Fryderyka 2015). Gra na wysokiej klasy instrumencie PIGINI Nova.


Miejsce

Bazylika NMP (katedra)
Lokalizacja:
Bazylika NMP (katedra) - Strona WWW
Ulica:
ul. Mariacka 5
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Słodki koniec dnia (Wybrzeże)
Niedobrani (Wybrzeże)
Robaczki z zaginionej dżungli (Wybrzeże)
Yomeddine. Podróż życia (DKF)
Słodki koniec dnia (DKF)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia