nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Breezy

13°C

Kołobrzeg

Breezy

Wilgotność: 79%

Wiatr: 32 km/h

  • 11 Lip. 2020

    Breezy 17°C 13°C

  • 12 Lip. 2020

    Rain 17°C 13°C

A A A
E-mailDrukuj

Krzysztof Rećko Rapsa - MALARSTWO

Wydarzenie

Krzysztof Rećko Rapsa - MALARSTWO
Tytuł:
Krzysztof Rećko Rapsa - MALARSTWO
Kiedy:
Pt, 6. wrzesień 2019 - Pn, 14. październik 2019
Gdzie:
Regionalne Centrum Kultury - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Wystawy
Odsłony
2059

Opis

Zapraszamy do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta na wystawę Krzysztofa Rećko Rapsa "Malarstwo". Wernisaż: 06.09. o godz. 19:00. Termin wystawy: 07.09. - 14.10.2019 r. Lokalizacja: Hol RCK.Malarz, grafik. Mieszka i tworzy w Koszalinie. Założyciel grupy artystycz- nej TWA, która promowała młodych twórców. W latach 2008 - 2012 czę- sto współtworzył międzynarodowy duet artystyczny z Aleksiejem Bogu- stovem prof. Katedry Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Grodnie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i członek Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA-ART w Gdyni. Jego malarstwo to świat artystycz- nej fantazji, świat różnorakich skojarzeń. W latach osiemdziesiątych cykl wystaw w galeriach Republiki Federalnej Niemiec tj. w Kolonii, Dussel- dorfie, Hilden i w Solingen rozpoczął jego przygodę z kolorem prowa- dzącą go przez szereg wystaw w kraju i za granicą. Wystawiał m.in. w Londynie - Ambasada RP i Galeria POSK, Krakowie - Galeria CSW"Solvay", Szczecinie - Muzeum Techniki i Komunikacji, Galeria Kapi- tańska, na Białorusi - Galeria Tizengauza w Grodnie, Państwowe Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Grodnie, Pałacu Republiki w Mińsku, w Warszawie - Galeria ZLP, Galeria Porthos, Galeria OW ZPAP, Galeria Qadrat, w Gdyni - Galeria Profile, w Gdańsku - Galeria Sztuki Glaza Expo, w Koszalinie - Muzeum, w Korei Płd. - Galeria Jang Eun Sun w Seulu, Galeria Raemian Samsung w Seulu, Gujke Art. Museum Daegu, we Włoszech - Zamek di Capalbio, Galeria d’Arte Col- lezione Saman w Rzymie. W Galerii van Golik w Warszawie otworzyłsezon artystyczny 2012.


We wrześniu 2012r. w prestiżowej Galerii Jang Sun w Seulu miała miejsce jego indywidualna wystawa, gdzie nazwano go "poetą koloru". Wystawa polskiego abstrakcjonisty spowodowała, że stał się on najbardziej znanym współcześnie tworzącym polskim malarzem w Korei Płd. O malarstwie Rapsy napisały najpoważniejsze specjalistyczne magazyny i czasopisma, jak .Misoolsidae, Culture & Business Jurnal CNB+ARTiN i Tygodnik Kul- turalny, a informacje i zdjęcia z otwarcia wystawy pojawiły się w The Korea Herald i The Korea Times. The Art. Magazine Misoolsidae zamie-ścił entuzjastyczne recenzje oceniając, że Rapsa należy do światowej czo-łówki abstrakcjonistów - "nie pretenduje, on już tam jest".


W 2010r. Otrzymał nagrodę Prezydenta Koszalina za sukcesy twórcze w kraju i za granicą.Został wyróżniony Koszalińskim Orłem 2011. Otrzy- mał nagrodę VI Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny "Barwy i Faktury" w Gdyni (2011). W 2012r. Został uhonorowany nagrodąjubileuszową Prezydenta Koszalina za 25 lat pracy twórczej. W 2012r. Otrzymał w Seulu honorowe wyróżnienie i jako jedyny zagraniczny artysta został zaproszony na festiwal sztuki koreańskiej. W 2012r. otrzymał nagrodę Europejskiego Konkursu Malarstwa "Barwy Morza" w postaci indywidualnej wystawy w 2013r. na słynnej fregacie "Dar Pomorza". Obrazy Krzysztofa Rapsy użyto do realizacji filmu "Sztuka fizyki", a jego twórczość zaprezentowana została w filmie Leszka Orlewicza "Na szczę-ście jest sztuka", zrealizowanego pod patronatem Muzeum Narodowego w Gdańsku.


Fotogramy jego obrazów użyto do realizacji popularnych koreańskich telenoweli (telewizja KBS). Jego obrazy wykorzystano fil- mach i w wielu wydawnictwach. Jest autorem okładek wydawnictw lite- rackich. Prace Rapsy znajdują się w zbiorach galeryjnych, muzealnych, prywatnych w kraju i zagranicą (m.in. w Niemczech, Danii, Szwecji, Fran- cji, USA, Kanadzie, Australii, na Białorusi, w Anglii, Holandii, w Korei.Płd., we Włoszech).


Miejsce

Regionalne Centrum Kultury
Lokalizacja:
Regionalne Centrum Kultury - Strona WWW
Ulica:
ul. Solna 1
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Żegnaj mój synu (DKF)
Zdrajca (DKF)
Kino na leżakach
Ojciec (DKF)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia