nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Pochmurnie

1°C

Kołobrzeg

Pochmurnie

Wilgotność: 59%

Wiatr: 24.14 km/h

  • 03 Sty. 2019

    Breezy 3°C 0°C

  • 04 Sty. 2019

    Pochmurnie 6°C 0°C

A A A
E-mailDrukuj

XVIII Międzynarodowy Festiwal "Muzyka w Katedrze" - Europa GRA

Wydarzenie

XVIII Międzynarodowy Festiwal
Tytuł:
XVIII Międzynarodowy Festiwal "Muzyka w Katedrze" - Europa GRA
Kiedy:
Cz, 26. lipiec 2018, 20:30
Gdzie:
Bazylika NMP (katedra) - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Koncerty
Odsłony
7061

Opis

Czwartkowy wieczór w tym tygodniu będzie niezwykły. "Europa gra" to nie tylko czwarte spotkanie w ramach cyklu festiwalowego "Muzyka w Katedrze". To możliwość zakrzywienia czasoprzestrzeni, odetchnięcia powietrzem z największych sal koncertowych Europy, obserwacji znakomitych muzyków grających wirtuozerskie aranżacje mistrzów.


Z jednej strony muzyka barokowa, z drugiej klasycystyczna, a wszystko to w wykonaniu niezwykle uzdolnionych uczniów z różnych części Europy i ich profesorów. W repertuarze: "Koncert altówkowy c-moll" i "Koncert na dwoje skrzypiec d-moll BWV 1043" J. S. Bacha, a także "Divertimento D-dur KV 136" W. A. Mozarta.


Bilety na koncert w cenie: 25 zł normalne i 20 zł ulgowe (dzieci, młodzież, emeryci i renciści) do nabycia: w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1, przy wejściu do Bazyliki w czwartek, godzinę przed koncertem i na stronie www.kupbilecik.pl.


26 LIPCA 2018 GODZ. 20.30 BAZYLIKA W KOŁOBRZEGU
XVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL "MUZYKA W KATEDRZE"

Koncert pt. "Europa gra"

w wykonaniu Orkiestry XIV Europejskich Warsztatów Muzycznych i Letnich Warsztatów Orkiestrowych pod dyrekcją Jana Staniendy


Noty biograficzne:


Orkiestra Europejskich Warsztatów Muzycznych i Letnich Warsztatów Orkiestrowych
składa się z uzdolnionych muzyków młodego pokolenia z Polski i zagranicy, którzy w lipcu przyjeżdżają do Kołobrzegu, aby pod kierunkiem wybitnych pedagogów i artystów kształcić swój warsztat muzyczny i występować przed kołobrzeską publicznością. Soliści występujący w koncercie poza pracą pedagogiczną w uznanych polskich i zagranicznych uczelniach muzycznych, posiadają również bogate dossier artystyczne.


Jan Stanienda
jako koncertmistrz i solista słynnej Polskiej Orkiestry Kameralnej prowadzonej przez Jerzego Maksymiuka występował prawie na wszystkich kontynentach. Laureat wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Niccoló Paganiniego w Genui. Grał z wieloma wybitnymi osobistościami świata muzycznego, takimi jak: sir Y. Menuhin, M. André, W. Wiłkomirska, K. Jakowicz, N. Kennedy, J. Starker, B. Hendricks, Ewa Pobłocka. Koncertował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata, m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Berliner Philharmonie, Concertgebouw w Amsterdamie, Auditorio Nacional de Música w Madrycie, Barbican Center i Royal Albert Hall w Londynie (BBC Henry Wood Promenade Concerts), a także w Santa Cecilia w Watykanie. Był koncertmistrzem orkiestry "Sinfonia Varsovia", a wcześniej Polskiej Orkiestry Kameralnej, kierownikiem artystycznym Orkiestry Kameralnej "Leopoldinum", a od 1996 roku jest dyrektorem artystycznym Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej "Wratislavia". Dokonał szeregu nagrań dla Polskiego Radia i radia francuskiego (RFI), Telewizji Polskiej i Telewizji Francuskiej, a także wielu firm płytowych.


Katarzyna Budnik
(altówka) - absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec oraz w klasie altówki. Uzyskała tytuł laureta w licznych konkursach polskich i zagranicznych, m.in.: 47. Międzynarodowym Konkursie im. Ludwiga van Beethovena w Hradec, 15. Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Pörtschach, 8. Ogólnopolskim Konkursie Altówkowym im. Jana Rakowskiego, Międzynarodowym Konkursie im. Maxa Rostala w Berlinie, Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Maxa Regera w Sondershausen, IV Międzynarodowym Konkursie im. Michała Spisaka oraz Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ARD. Jako solistka i kameralistka wielokrotnie koncertowała w Polsce oraz innych krajach Europy (Czechy, Austria, Niemcy, Francja, Rosja). W 2010 roku brała udział w projekcie Chamber Music Connects the World organizowanym przez Kronberg Academy, gdzie grała z najwybitniejszymi muzykami: Gidonem Kremerem, Tatjaną Grindenko, Yurim Bashmetem oraz Fransem Helmersonem. Występowała na wielu renomowanych festiwalach, w tym na Muzycznym Festiwalu w Łańcucie, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" w Zakopanem, czy też Kammermusikfest Lockenhaus (za specjalnym zaproszeniem Gidona Kremera).


Krzysztof Śmietana
(skrzypce) - studiował w krakowskiej Akademii Muzycznej, następnie w Londynie w Guildhall School of Music and Drama. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów skrzypcowych, w tym cennej II nagrody na londyńskim Konkursie Carla Flesha. Występował z licznymi recitalami i koncertami w Wielkiej Brytanii i poza jej granicami, oraz, regularnie, w Radiu BBC 3. Jego nagranie Koncertu skrzypcowego Panufnika z towarzyszeniem London Musici (dla wytwórni Conifer) otrzymało tytuł płyty miesiąca magazynu "CD Review". Artysta występuje jako solista, kameralista, a także jako gościnny koncertmistrz wielu brytyjskich orkiestr, m.in. London Symphony Orchestra. Jako solista koncertował również z BBC Symphony Orchestra podczas słynnego festiwalu PROMS w Londynie. Krzysztof Śmietana prowadzi kursy mistrzowskie w Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech i Polsce. Obecnie jest profesorem Guildhall School of Music and Drama, uczy także w Purcell School, najstarszej i najbardziej prestiżowej angielskiej szkole muzycznej.


Maciej Rakowski
(skrzypce) - ukończył Państwową Wyższa Szkołę Muzyczna im. F. Chopina w Warszawie, studiował też muzykę kameralną w Budapeszcie u Vilmosa Tátraia. Jest laureatem wielu nagród w konkursach kameralistycznych w Warszawie, Rotterdamie i Łodzi. Przez wiele lat był koncertmistrzem w English Chamber Orchestra. Jako solista Występował z ECO w Anglii, Hiszpanii, Francji i na Wyspach Bahama. Wyjątkowym wydarzeniem w jego dorobku artystycznym był udział w koncertach w Republice Federalnej Niemiec w listopadzie 1989, w historycznym momencie otwarcia Bramy Brandenburskiej, gdzie grał pod batutą Lorda Yehudi Menuhina na jego skrzypcach Guarneri Del Gesù "Lord Wilton". Pracował z wieloma wybitnymi artystami, takimi jak: Mstislav Rostropovich, Pinchas Zukerman, Daniel Barenboim, Lorin Maazel, Henryk Szeryng, Murray Perahia, Itzhak Perlman, Mitsuko Uchida, Vladimir Ashkenazy, Isaac Stern, Gidon Kremer i Jessye Norman. Koncertował w Europie, Kanadzie, Japonii, Ameryce Północnej i Południowej oraz Skandynawii grając we wszystkich najważniejszych salach koncertowych. W latach 1991 - 2013 był profesorem klasy skrzypiec w Royal Northern College of Music w Manchesterze, uczył też w szkołach specjalistycznych Purcell i Yehudi Menuhin w Londynie. Od roku 2002 prowadzi klasę skrzypiec w Royal College of Music w Londynie. Uczestniczył w pracach jury Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Manchesterze 2011, Konkursu Skrzypcowego im. P. Janowskiego 2015 i konkursu lutniczego, który był częścią konkursu Menuhina w Londynie w 2004 roku.


Miejsce

Bazylika NMP (katedra)
Lokalizacja:
Bazylika NMP (katedra) - Strona WWW
Ulica:
ul. Mariacka 5
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Słodki koniec dnia (Wybrzeże)
Niedobrani (Wybrzeże)
Robaczki z zaginionej dżungli (Wybrzeże)
Yomeddine. Podróż życia (DKF)
Słodki koniec dnia (DKF)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

ZBLIŻAJĄCE SIĘ WYDARZENIA

Yomeddine. Podróż życia (DKF)

maj
środa
22
19:00

Pozytywna Dyscyplina - warsztat wprowadzający dla ojców

maj
środa
22
Drodzy Ojcowie. Jeżeli zadajecie sobie pytanie, jak wychować dziecko na rezolutnego i "fajnego" dorosłego. Zastanawiacie się w jaki sposób budować z dzieckiem relację opartą na szacunku i współpracy. Chcielibyście zrozumieć dlaczego dzieci „źle” się zachowują.
19:00

BiegamBoLubię

maj
czwartek
23
BiegamBoLubię
Od 29 listopada 2018 roku mieliśmy edycję Biegam Bo Lubię Nocą przy pomniku Sanitariuszki. Pierwsze treningi w sezonie wiosna / lato rozpoczniemy 4 kwietnia 2019 roku o godzinie 18:00 na Stadionie Lekkoatletycznym w Kołobrzegu, przy LO Kopernik.
Serdecznie...
18:00

DNI KOŁOBRZEGU - program imprez

maj
piątek
24
DNI KOŁOBRZEGU 2019
24 - 26 maja
ŚWIĘTO MIASTA KOŁOBRZEG 24 maja - piątek 19.00
Widowisko taneczne "Posłuchaj, jak morze do siebie coś gada - historia Kołobrzegu malowana tańcem" w wykonaniu tancerzy Vigor Styl Dance Studio w reż. Oksany Chodorkowskiej - Grujić

Kołobrzeska Liga Tenisa

maj
piątek
24
Kołobrzeska Liga Tenisa
Startujemy z letnią ligą tenisa. Zapisy przedłużone do 24 maja.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem 663 841 728. SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)

51. Turniej Recytatorski "Ptaki, ptaszki i ptaszęta pol...

maj
piątek
24
Pierwszy krok do kariery scenicznej, czyli ... 51. Turniej Recytatorski "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne". Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na eliminacje rejonowe 24.05.2019 r.
10:00

Zajęcia sportowo - taneczne dla kobiet

maj
piątek
24
STOP PRZEMOCY WOBEC KOBIET!
To nowa kampania społeczna kierowana do kołobrzeżanek w ramach międzynarodowej akcji One Bilion Rising Nazywam się Miliard. W ramach kampanii zaplanowane są bezpłatne przedsięwzięcia dla kobiet. Chcemy pomagać, okazywać wsparcie i tworzyć przyjazne...
18:45

DNI KOŁOBRZEGU - Widowisko taneczne "Posłuchaj jak morz...

maj
piątek
24
"Posłuchaj jak morze do siebie coś gada" to tytuł spektaklu tanecznego, którego premiera odbędzie się w ramach Obchodów Dni Kołobrzegu tj. 24 maja 2019 r. o godz. 19.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu ul. Solna1.
Spektakl przedstawia dzieje...
19:00

DNI KOŁOBRZEGU - Kołobrzeg Biega

maj
sobota
25
Z okazji obchodów DNI KOŁOBRZEGU zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych w dniu 25.05. 2019 o godz.11,00 do udziału w imprezie Kołobrzeg Biega + KIDS MARATON.
KOŁOBRZEG BIEGA - DNI KOŁOBRZEGU
Termin - 25. maja 2019 godz. 11:00
Start i meta - ul. Sikorskiego naprzeciw...
11:00

The Nierobbers

maj
sobota
25
W ramach Dni Kołobrzegu zapraszamy 25 maja o godz. 13:30 do Kołobrzeskiego Portu Pasażerskiego na koncert The Nierobbers, grających piosenki z gatunku poezji śpiewanej, turystycznej, żeglarskiej.
"Młody", obiecujący zespół rodem z Elbląga, muzykujący "tu" oraz "tam" nie bez...
13:30

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia