Drukuj
Kategoria: Komunikaty, Edukacja
Odsłony: 1334
Konkurs "Uczę się bezpiecznie żyć"

30 maja 2018 roku w Hali Milenium odbył się Finał wojewódzki I Mistrzostw Zachodniopomorskiego w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego w ramach XIV Konkursu dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć" pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser - Dudy o tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego o puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.


Konkurs był 1. edycją Zachodniopomorskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć"

Celem konkursu w odniesieniu do konkursu dla dzieci i młodzieży było wsparcie systemu bezpieczeństwa środowiskowego ekosystemu poprzez kształtowanie u dzieci i młodzieży wrażliwości środowiskowej na bazie świadomości kultury bezpieczeństwa ekologicznego w kontekście zrównoważonego rozwoju w ramach edukacji zachowań prośrodowiskowych wynikających z wiedzy i umiejętności oraz świadomości sytuacji zagrożeń nadzwyczajnych i w życiu codziennym w kontekście zrównoważonego rozwoju.


Organizatorami głównymi Konkursu byli m. in.:


Współorganizacja instytucjonalna przypadła w udziale:


Podmiotami konsultującymi merytorykę Konkursu były:


Każda stacja konkursowa była praktycznym sprawdzianem wiedzy i umiejętności uczestników. Uczestnicy na każdej stacji postawieni zostali przed konkretną sytuacją wymagająca od nich rozwiązania problemu ratowniczego celem wyeliminowania zagrożenia i doprowadzenia do sytuacji, w której zminimalizowany zostanie wskutek ich działania czynnik zagrożenia.


Zakres wiedzy i umiejętności na poziomie dzieci 6-letnich obejmował następujące zagadnienia:


W kategorii dzieci 6-letnich I miejsce i tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego i puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zdobyła drużyna z Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Marii Montessori w Kołobrzegu w składzie: Oliwer Krasowski, Szymon Piotrowski, Aleksander Szybisty. Dzieci zostały przygotowane przez nauczyciela grupy panią Wacławę Reginę Kaźmierską.


SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!


GALERIA FOTO