nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
A A A
Masaż misami dźwiękowymi

Przesilenie letnie - czas górowania Słońca znaczy, że Słońce daje nam właśnie maksimum energii i - jak to Słońce - energii męskiej, związanej z działaniem, witalnością, siłą i dynamiką. To święto Światła i Miłości.Więc jest okazja aby połączyć z naszymi intencjami i dać sobie chwilę dla siebie.


Większość ludzi w naszych czasach żyje przytłoczona codziennymi obowiązkami, w ciągłym zgiełku, natłoku informacji i ogromnym stresie, jest to bardzo szybkie życie pełne wymagań, napięć. Brakuje nam odpoczynku, siły, energii, chwili wytchnienia, chwili dla siebie. Misy dźwiękowe to instrumenty do zaprowadzania harmonii w ciele, a co za tym idzie i w życiu. To czas i okazja na zatrzymanie się na moment w codziennym pędzie życia i pobycia ze sobą i w sobie.


JAK TO DZIAŁA?


Dźwięk działa na poziomie komórkowym. Fale dźwiękowe wydobywające się z mis przenikają do tkanek organizmu. Jest to możliwe, ponieważ nasze ciało składa się w 70 – 80% z wody, a woda jest doskonałym przekaźnikiem fal dźwiękowych i przenosi wibracje mis w głąb organizmu, co powoduje odczucie całkowitego relaksu i odprężenia przy czym równoważy, oczyszcza organizm na poziomie fizycznym jak i emocjonalnym. Wibracje przechodzące przez ciało, podczas masażu, przywracają prawidłowy przepływ. Blokady w ciele maja związek z konkretnymi indywidualnymi doświadczeniami i przeżyciami co łączy się z określonymi przekonaniami na temat ludzi i świata. W chwili gdy fala dźwiękowa dociera do blokady następuje dostarczenie wzorowej wibracji dźwięku do danego miejsca w ciele i zachodzi proces oczyszczania niekorzystnej informacji. Dźwięk mis stymuluje zdrowe komórki, wzmacniając je, wykazując przy tym niszczący wpływ na komórki patologiczne.


Badania naukowe wykazały, iż każdy organ, tak jak każda misa, ma swoją indywidualną częstotliwość, a stan chorobowy objawia się zmianą tej wzorcowej częstotliwości. Chore komórki mają więc inne częstotliwości niż zdrowe. Nasze komórki i tkanki mogą zostać przywrócone do stanu równowagi poprzez działanie odpowiednich dźwięków. Następuje proces samo leczenia, samo regeneracji. Następuje to zgodnie z zasadą rezonansu.


Dźwięki oddziaływają wielowymiarowo na poziomie ciała, umysłu i ducha. Wibracje mis przeniesione na ciało wprowadzają komórki w stan homeostazy – naturalnej równowagi, co ułatwia mózgowi zwolnienie rytmu pracy, synchronizację obu półkul i przejście od stanu beta (aktywności) do stanu alfa (między snem a czuwaniem, w którym umysł się wycisza), a nawet theta (głębokiej medytacji, aż do zaśnięcia). Niwelowane są dzięki temu napięcia zarówno fizyczne jak i emocjonalne. Misy dźwiękowe mają szeroki zakres częstotliwości.


PRZEBIEG MASAŻU


Podczas masażu misy umieszcza się na leżącej ubranej osobie w odpowiednich miejscach ciała jak i pewnej odległości od osoby masowanej, a następnie wprowadza się je w lekkie brzmienie. Misy i siła uderzenia są odpowiednio dobrane w zależności od pożądanego efektu relaksacyjnego. Fala dźwiękowa poprzez delikatne wibracje dociera do każdej komórki i ją masuje. Sprzyja to rozluźnieniu, harmonizacji ciała i poprawie samopoczucia. Czas trwania masażu dostosowany jest do indywidualnych potrzeb, trwa ok. 60 min. Jednak sesja jest zawsze dłuższa, dochodzi do tego wywiad wstępny i rozmowa po zakończeniu zabiegu. Do masażu należy ubrać się w wygodny miękki strój, bez metalowych elementów.


ZASTOSOWANIE MASAŻU DZWIEKIEM


Masaż dźwiękiem wspiera rozwój harmonii wewnętrznej oraz wzmacnia siły i energie potrzebne do realizowania zadań w codziennym życiu, stymuluje kreatywność. Zakres zastosowań obejmuje wszystkie te obszary, w których pogłębiona relaksacja może być kluczem dla pobudzenia naturalnych mechanizmów autoregulacyjnych ludzkiego organizmu, na przykład: różne formy stresu, napięcia i bóle karku oraz pleców, bóle stawów, głowy, skurcze podbrzusza, niewłaściwa przemiana materii, bezsenność, problemy z koncentracją, tłumione emocje. Misy stosuje się do komunikacji niewerbalnej, wspomagającej w ciężkich schorzeniach takich jak: udary mózgu, urazy oraz u osób niepełnosprawnych.


Przeciwwskazaniem jest rozrusznik serca.


INDYWIDUALNY MASAŻ DZWIĘKOWY

Termin: 20.06.2019 r. | 14:00 - 18:00 oraz 21.06.2019 r. | 10.00 - 16:00.
Miejsce: Kołobrzeg, ul. Jagelońska 5
Cena: 120 zł
Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja miejsc!
Zapisy: 698 300 349 lub na miejscu ul. Jagielońska 5, 78- 100 Kołobrzeg
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | www.facebook.com/asia.nowicka.334


To czas na relaks, harmonię i równowagę ciała i ducha. Serdecznie zapraszam. Do zobaczenia.

60453
Zdjęć w Galeriach
3513
Artykułów
3166
Wydarzeń
4.1KK
Unikalnych wywołań

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia