A A A
Liderzy poszukiwani w Zachodniopomorskim!

Ruszyła rekrutacja Liderów do SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI - znanych w całej Polsce wolontariatów organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA. Szansę na zdobycie wyjątkowego doświadczenia otrzyma 30 osób w całym Zachodniopomorskim. Kandydaci mogą zgłaszać się do 30 czerwca przez stronę www.superw.pl

SZLACHETNA PACZKA to jeden z najbardziej znanych programów pomocowych w Polsce. Co roku Paczka dociera do dziesiątek tysięcy ludzi żyjących w prawdziwej biedzie, dając im nadzieję na lepsze jutro. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to siostrzany projekt Paczki - pomaga dzieciom z problemami przezwyciężyć szkolne trudności i uwierzyć w siebie. Aby to wszystko mogło się udać, niezbędni są Liderzy, którzy poprowadzą SZLACHETNĄ PACZKĘ i AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI w swojej lokalnej społeczności.

Kim jest Lider?

Zadaniem Lidera jest całoroczne zarządzanie projektem - SZLACHETNĄ PACZKĄ lub AKADEMIĄ PRZYSZŁOŚCI - w miejscu swojego zamieszkania. Lider rekrutuje wolontariuszy i koordynuje ich pracę. Celem całego zespołu jest odnalezienie najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci z problemami, a potem połączenie ich z darczyńcami chcącymi przygotować dedykowaną dla nich pomoc. W całej Polsce pomoc otrzymało blisko 19 tysięcy rodzin.

Lider - nowy wymiar wolontariatu

Bycie Liderem to nie jest zwykły wolontariat. W SZLACHETNEJ PACZCE i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI łączy się pożyteczne z… pożytecznym - nie tylko pomaga się potrzebującym, ale inwestuje się także w swój rozwój zawodowy. Funkcja Lidera pozwala zdobyć najbardziej pożądane na rynku pracy umiejętności: zarządzanie projektami, zarządzanie ludźmi, umiejętność pracy w zespole. Lider to idealna propozycja dla tych, którzy chcą zdobyć cenne na rynku pracy doświadczenie.

Dlaczego warto?

Losy Liderów potwierdzają, że doświadczenie zdobyte w Paczce przekłada się na atrakcyjność na rynku pracy: - Zostałem Liderem na pierwszym roku studiów, nie mając żadnego doświadczenia zawodowego. Teraz jestem już na trzecim roku i pracuję jako Project Manager w firmie IT. W swojej pracy robię praktycznie to samo, co robiłem jako Lider w Paczce: rozpoznaję potrzeby klienta, ustalam plan działania, deleguję zadania i pilnuję, żeby wszystko było wykonane na czas - mówi Damian Markowski, Lider Rejonu Muszyna w XV edycji SZLACHETNEJ PACZKI.

Co zyskuje Lider?

- Wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji - w tym biznesowych - podkreśla ks. Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA. Liderzy PACZKI i AKADEMII stają się prawdziwymi Project Managerami - z pełnym wachlarzem swobody działania, ale i odpowiedzialności. To od wyników ich pracy zależy, jak wiele potrzebujących rodzin i dzieci otrzyma mądrą pomoc. W województwie Zachodniopomorskim poszukiwanych jest 30 Liderów, którzy stworzą rejony na terenach poszczególnych gmin. Nowi Liderzy są poszukiwani szczególnie w miejscowościach Szczecin, Kamień Pomorski, Wolin, Trzebiatów, Gryfice, Szczecinek...

Jako Lider masz:

  • WPŁYW społeczny i biznesowy
  • Szansę na własny ROZWÓJ
  • Okazję do poznania niezwykłych LUDZI
  • Wolontariat - warto mieć go w CV

Wykształcenie, zdobyte umiejętności i znajomość języków to już nie jedyne sposoby na zaimponowanie przyszłemu pracodawcy: - Na rozmowy rekrutacyjne przychodzą do mnie bardzo ciekawi młodzi ludzie, ale zwykle ich hobby, czyli to, co robią po pracy, polega raczej na inwestowaniu w siebie: jazda na koniu, gra w tenisa, pływanie, turystyka… A tutaj młody człowiek napisał w CV, że swój wolny czas poświęca na aktywności społeczne. To jest coś niecodziennego - przyznaje Piotr Rak, prezes spółki Polargos, który zatrudnił w swojej firmie Bartosza Płaszczyńskiego, byłego Lidera SZLACHETNEJ PACZKI.

- To nie była standardowa rozmowa kwalifikacyjna. Zamiast rozmawiać o wykształceniu i doświadczeniu zawodowym, Bartek przez 2 godziny z pasją i zaangażowaniem opowiadał mi o swoich doświadczeniach w SZLACHETNEJ PACZCE. Od razu pomyślałem, że spotykam bardzo ambitnego, młodego człowieka, zmotywowanego, by wykorzystać każdą szansę, jaka pojawia się w jego życiu. A ja właśnie takich ludzi potrzebuję: nie bojących się wyzwań, dla których nie ma rzeczy niemożliwych, a przede wszystkim po prostu ludzkich - przyznaje prezes Rak.

Wolontariat w SZLACHETNEJ PACZCE i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI to także sposób na bezpośrednie spotkanie ze swoim przyszłym pracodawcą. - Kiedyś zadzwonił do mnie pewien przedsiębiorca i poprosił o zarekomendowanie kogoś do pracy w jego firmie. Przyznał, że zatrudnia już jednego pracownika, który był wolontariuszem Paczki i to był strzał w dziesiątkę - opowiada Anna Sroka, Koordynator Wojewódzki w XIV edycji SZLACHETNEJ PACZKI.

Jak się zgłosić?

  • Wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl
  • Przyjedź na szkolenie, gdzie dowiesz się wszystkiego o byciu Liderem
  • Przejdź przez rozmowę rekrutacyjną
  • Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia
  • Podpisz umowę i zacznij działać!

Rekrutacja Liderów potrwa do 30 czerwca. Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczby lokalizacji, kolejność zgłoszeń ma znaczenie. Nie warto zwlekać!

Osoba do kontaktu:
Jarosław Czerniak
Koordynator Regionalny w województwie Zachodniopomorskim
Stowarzyszenie WIOSNA
ul. Berka Joselewicza 21, 31-031 Kraków
785 988 410 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia