nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Słoneczny

14°C

Kołobrzeg

Słoneczny

Wilgotność: 80%

Wiatr: 21 km/h

  • 02 Cze. 2020

    Przelotne opady 20°C 8°C

  • 03 Cze. 2020

    Słoneczny 16°C 7°C

A A A
Oświadczenie w sprawie ugody z ATF

W dniu 22 listopada 2018 r. pani Prezydent Anna Mieczkowska podpisała ugodę z konsorcjum firm ATF sp. z o.o. sp. k. i LOTOFSYSTEM sp. z o.o. Przypomnę - Miasto z początkiem listopada wypowiedziało umowę firmie ATF, która od lipca tego roku odpowiedzialna była za odbiór i wywóz odpadów z terenu Kołobrzegu.


Umowa zawarta była na 33 miesiące, a jej wartość wynosiła ponad 9,8 miliona złotych. W odpowiedzi spółka ATF również wystąpiła z wypowiedzeniem umowy, żądając zapłacenia kary umownej w wysokości 10 % wartości całego zadania.
W toku negocjacji doszło do porozumienia między Miastem, a spółką ATF. Porozumienie zakłada wycofanie wypowiedzeń z obu stron, rezygnację z wzajemnych roszczeń i zakończenie współpracy w drodze porozumienia z dniem 7 listopada 2018 r. Podpisanie ugody kończy współpracę z konsorcjum firm ATF i LOTOFSYSTEM.


Od 7 listopada odbiór i wywóz odpadów realizowany jest przez Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska. Zgodnie z wcześniej przygotowywanymi rozwiązaniami, Miasto przygotowuje dwa warianty dalszego postępowania. Opracowywana jest specyfikacja umożliwiająca ponowne ogłoszenie przetargu. Równolegle opracowywane są rozwiązania prawne, umożliwiające skorzystanie z trybu „in house”, czyli zlecenie zadania odbioru odpadów spółce, która jest w 100% spółką miejską.


Realizacja odbioru odpadów przez MZZDIOŚ będzie kontynuowana do momentu wdrożenia jednego z dwóch wyżej wymienionych rozwiązań. Aby jak najszybciej zniwelować skutki zmiany operatora odbioru odpadów, pojemniki opróżniane będą tak często jak sobie będą tego życzyli mieszkańcy w ramach minimalnej i maksymalnej częstotliwości wynikającej z regulaminu utrzymania czystości i porządku w mieście Kołobrzeg.


Rzecznik Prasowy Prezydenta
Michał Kujaczyński

71589
Zdjęć w Galeriach
4982
Artykułów
3658
Wydarzeń
5.1KK
Unikalnych wywołań

Nadchodzące wydarzenia sportowe

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Kino WYBRZEŻE oraz Kino RCK i DKF są zamknięte
Previous Next Play Pause
1

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia