Drukuj
Kategoria: Samorządowy Serwis Informacyjny
Odsłony: 800
Będą autobusy powrotne z Sunrise Festivalu

Po pierwszym dniu Sunrise Festivalu, znaczna część uczestników zdecydowała się na powrót pieszo, drogą krajową nr 11 – Koszalin Kołobrzeg. Przysporzyło to sporo trudności innym uczestnikom ruchu drogowego (w tym wszelkim pojazdom, które miały odwozić gości).


W sobotę 20 lipca 2019 r. w gabinecie prezydenta odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Policji, Komunikacji Miejskiej, Straży Miejskiej, Urzędu Miasta, oraz organizator Festivalu.


W trakcie spotkania ustalono, że będą kursować autobusy powrotne - od godziny 1.00 z ulicy Podolskiej. Będą dojeżdżały do przystanku Koszalińska / Wschodnia. Komunikacja Miejska podstawi cztery autobusy (lub pięć - w zależności od możliwości). W razie potrzeby będą kursować w asyście radiowozu, który jako pilot usprawni przejazd. Zostanie przesłana informacja do korporacji taksówkarskich, aby właśnie w okolicach przystanku Koszalińska/Wschodnia czekali na gości Festiwalu.


Pomimo autobusów, mogą wystąpić utrudnienia na drodze. Policja w razie potrzeby będzie kierować ruchem ręcznie – kierując pojazdy na alternatywne drogi w kierunku na Sianożęty i Dygowo. Podczas spotkania "na gorąco" omówiono wszelkie inne elementy, które ułatwią współpracę służb podczas dzisiejszego dnia Festivalu.