nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
A A A
E-mailDrukuj

Spektakl muzyczny "BODO...tanga"

Wydarzenie

Spektakl muzyczny
Tytuł:
Spektakl muzyczny "BODO...tanga"
Kiedy:
N, 14. lipiec 2019, 19:00
Gdzie:
Regionalne Centrum Kultury - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Teatr
Odsłony
1456

Opis

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta zaprasza na spektakl muzyczny "BODO...tanga". 14.07.2019 (niedziela), godz.19.00. Scena plenerowa RCK ul. Solna 1, wstęp wolny. Wydarzenie w ramach "Mostu Kulturalnego Poznań - Kołobrzeg".Tegoroczny "Most Kulturalny Poznań-Kołobrzeg" latem, to dwie propozycje dla miłośników przedwojennych melodii oraz muzyki klasycznej w znakomitym wydaniu. Ta druga czeka nas 22 sierpnia, na finał XIX Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka w Katedrze" i będzie to koncert pt. "Muzyka Katedr" w wykonaniu Orkiestry Świętego Marcina pod dyrekcją Piotra Deptucha z solowymi partiami Łukasza Kuropaczewskiego i Aleksandra Dębicza. W ramach Mostu przygotowywana jest również niespodzianka jesienią.


Już teraz zapraszamy państwa na spektakl muzyczny "BODO...tanga", podczas którego Katarzyna Tapek i Radosław Elis, aktorzy Teatru Muzycznego w Poznaniu, będą przekonywać, że nie wszyscy mężczyźni to dranie, że kobiecy sex appeal nie musi być bronią śmiertelną, a godzina dziewiąta nie musi być jedyną, kiedy ONA i ON mogą się spotkać... "Już taki jestem zimny drań", "Sex appeal to nasza broń kobieca", "Umówiłem się z nią na dziewiątą" - to tytuły piosenek, które znamy niemal wszyscy i które wśród wielu innych niezapomnianych melodii wykonają w Kołobrzegu Katarzyna Tapek (śpiew), Radosław Elis (śpiew), Michał Gajda (akordeon), Jan Zeyland (fortepian), Piotr "Max" Wiśniewski (kontrabas) i Mirosław Kamiński (perkusja). Zapraszamy 14 lipca o godz. 19.00 na scenę plenerową RCK. Wstęp wolny.


"Bodo… tanga" wspiera ideowo i finansowo cele Stowarzyszenia Wspierania Sztuki, Edukacji i Terapii ArteFakt.


Poniżej przedstawiamy wybrane fakty z biografii wykonawców koncertu "BODO...tanga"


Katarzyna Tapek - aktorka i wokalistka scen muzycznych. Wzięła udział w wielu spektaklach dramatycznych oraz koncertach musicalowych w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Współpracowała z Olsztyńską Grupą Metro oraz Studiem Buffo, gdzie zagrała główne role w młodzieżowych wykonaniach musicali Romeo i Julia oraz Metro. W jej dorobku znajdują się role w spektaklach Balladyna reżyserii T. Podsiadłego i w polskiej prapremierze musicalu Love Story w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Od sierpnia 2013 roku związana z zespołem Teatru Muzycznego w Poznaniu, gdzie zagrała w takich spektaklach jak Człowiek z la Manchy, Orfeusz w Piekle, Hello, Dolly!, Księżniczka czardasza. Obecnie można zobaczyć ją w musicalach Zakonnica w przebraniu, Madagaskar - musicalowa przygoda, Nine oraz Footloose.


Radosław Elis - aktor filmowy i teatralny oraz wokalista, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Pracował w Teatrze Narodowym w Warszawie, od 2002 roku związany z Teatrem Nowym w Poznaniu. Współpraca ze sceną poznańską zaowocowała takimi rolami jak: Raskolnikow ("Zbrodnia i kara"), Segismundo ("Życie jest snem"), Artur ("Tango"), czy Don Juan ("Don Juan"). W 2011 został uhonorowany Medalem Młodej Sztuki. Odtwórca głównej roli (Chris) w musicalu Miss Sajgon w Teatrze Roma w Warszawie. Od 2001 roku współpracuje z Jerzym Satanowskim. Przez wiele lat odtwórca postaci Mirka Gabriela w serialu "Złotopolscy".


Jan Zeyland - pianista, muzyk sesyjny, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jako pianista występował i współpracował z wieloma polskimi gwiazdami muzyki pop. Grał w zespołach muzycznych Zbigniewa Górnego i Janusz Stokłosy, występował w muzycznych przedstawieniach teatralnych na scenie teatrów Buffo i Syrena. Brał też udział w programach telewizyjnych "Jak oni śpiewają" (kierownictwo muzyczne wydań IIIVI), "Tylko Nas Dwoje", "Taniec z gwiazdami", "Zacisze Gwiazd". Jan Zeyland posiada też niemały dorobek jako aranżer .


Michał Gajda - absolwent z wyróżnieniem poznańskiej Akademii Muzycznej. Laureat wielu prestiżowych, międzynarodowych konkursów akordeonowych m.in.: w Bratysławie, Castelfidardo, Klinghental, Ragusie/Sycylia, Wiedniu i in. W maju 2014 roku zadebiutował w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych w Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz na uniwersytetach w Radford i Jacksonville (USA). Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury, Marszałka Województwa Łódzkiego, laureat prestiżowego Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska" (2012).


Piotr Max Wiśniewski - absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, muzyk sesyjny, współpracował i współpracuje m.in. z Hanną Banaszak, Anną Szarmach, Iwoną Loranc, Kabareciarnią Zenona Laskowika, Teatrem Nowym w Poznaniu oraz Teatrem Polskim w Szczecinie. Ma na swoim koncie wiele rejestracji płytowych i telewizyjnych oraz udział w festiwalu Poznań Jazz Fair i Jazz Jamboree.


Andrzej Kamiński
- jak widać z wielkości przygotowanej notki, najskromniejszy członek formacji "BODO...tanga". Pełen humoru perkusista zaspokajający szerokie gusta odbiorców, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w
Poznaniu. Swobodnie czuje się zarówno w okolicach wyrafinowanego jazzu, jak i ciężkiego rocka. Mirosław Kamiński od wielu lat jest członkiem legendarnej grupy rockowej - "Lombard".


Miejsce

Regionalne Centrum Kultury
Lokalizacja:
Regionalne Centrum Kultury - Strona WWW
Ulica:
ul. Solna 1
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

Kup Bilecik

ZBLIŻAJĄCE SIĘ WYDARZENIA

Spektakl "Kwartet" Teatr Muzyczny w Poznaniu

grudzień
sobota
07
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z.Herberta zaprasza na spektakl (komedię) "Kwartet" Ronalda Harwooda w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego z Poznania. 7.12.2019 (sobota), godz. 18.00, sala widowiskowa RCK. Bilety w cenie 50 zł (normalne) i 45 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do...
18:00

Energa Kotwica Kołobrzeg vs POGOŃ PRUDNIK

grudzień
sobota
07
07.12.2019 r. | 18:00 Energa Kotwica Kołobrzeg vs POGOŃ PRUDNIK

Po pauzie w ostatniej kolejce i po blisko trzech tygodniach powracamy do hali Milenium, by powalczyć o dwa punkty z Pogonią Prudnik. Drużyna z Prudnika aktualnie zajmuje 9 miejsce w tabeli. Pogoń zdecydowanie...
18:00

Kukon RADIO TAXI tour

grudzień
sobota
07
Klub Muzyczny Centrala zaprasza na koncert Kukon & Secretivesuicide w ramach trasy Radio Taxi Tour. Termin: 7 grudnia 2019 o 19:00. Miejsce: Centrala Klub Muzyczny, ul. Wąska 1, 78-100 Kołobrzeg. Bilety: 30 zł - 100 zł.  
19:00

Kołobrzeskie Mikołajki

grudzień
niedziela
08
Prezydent Miasta Kołobrzeg i Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzeg im. Z. Herberta zapraszają na Kołobrzeskie Mikołajki. Termin: 8.12.2019 r. (niedziela) w godzinach od 11:00 do 13:00. Miejsce: Hala Milenium. Bilety: wstęp wolny.
W programie: interaktywny spektakl "Bałwanek Tiko i...
11:00

Jak poślubić milionera (Wybrzeże)

grudzień
poniedziałek
09
  od 09.12. do 12.12. | 18:10 więcej informacji po kliknięciu w plakat

Ola Taborek - Wegańskie przysmaki

grudzień
poniedziałek
09
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Olą Taborek, wschodzącą gwiazdą polskiej dietetyki, która nie teoretyzuje, lecz swoją kuchnię zamienia w praktyczne laboratorium smaku.
9 grudnia 2019 r. | poniedziałek | godz. 18:00
Miejska Biblioteka Publiczna, ul. J. Frankowskiego 3....
18:00

Wegańskie przysmaki wg Oli Taborek

grudzień
poniedziałek
09
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Olą Taborek, wschodzącą gwiazdą polskiej dietetyki, która nie teoretyzuje, lecz swoją kuchnię zamienia w praktyczne laboratorium smaku. Termin: 9 grudnia 2019 r. /poniedziałek/, godz. 18:00.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. J....
18:00

Nie ma nas w domu (DKF)

grudzień
środa
11
DKF Sztorm. Film "Nie ma nas w domu" reż. Ken Loach (100 min.)
Seanse: 16.30 i 19.00 Bilety: 12 zł normalne, 10 zł ulgowe/karta mieszkańca sala widowiskowa

Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd

grudzień
środa
11
Zgodnie z coroczną tradycją w kołobrzeskim RCK-u zostanie zaprezentowany Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd. Będzie to już 15 edycja imprezy.
'Wystąpią w niej dzieci ze wszystkich przedszkoli publicznych i prywatnych na terenie miasta. Forma prezentacji młodych artystów będzie...
10:00

Bożonarodzeniowa Giełda Staroci i Rozmaitości

grudzień
czwartek
12
BOŻONARODZENIOWA GIEŁDA STAROCI I ROZMAITOŚCI hol RCK
10:00

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia