nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Częściowe zachmurzenie

15°C

Kołobrzeg

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 72%

Wiatr: 11 km/h

  • 20 Sie. 2019

    Zachmurzenie 24°C 14°C

  • 21 Sie. 2019

    Rain 20°C 15°C

A A A
E-mailDrukuj

Spektakl muzyczny "BODO...tanga"

Wydarzenie

Spektakl muzyczny
Tytuł:
Spektakl muzyczny "BODO...tanga"
Kiedy:
N, 14. lipiec 2019, 19:00
Gdzie:
Regionalne Centrum Kultury - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Teatr
Odsłony
901

Opis

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta zaprasza na spektakl muzyczny "BODO...tanga". 14.07.2019 (niedziela), godz.19.00. Scena plenerowa RCK ul. Solna 1, wstęp wolny. Wydarzenie w ramach "Mostu Kulturalnego Poznań - Kołobrzeg".Tegoroczny "Most Kulturalny Poznań-Kołobrzeg" latem, to dwie propozycje dla miłośników przedwojennych melodii oraz muzyki klasycznej w znakomitym wydaniu. Ta druga czeka nas 22 sierpnia, na finał XIX Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka w Katedrze" i będzie to koncert pt. "Muzyka Katedr" w wykonaniu Orkiestry Świętego Marcina pod dyrekcją Piotra Deptucha z solowymi partiami Łukasza Kuropaczewskiego i Aleksandra Dębicza. W ramach Mostu przygotowywana jest również niespodzianka jesienią.


Już teraz zapraszamy państwa na spektakl muzyczny "BODO...tanga", podczas którego Katarzyna Tapek i Radosław Elis, aktorzy Teatru Muzycznego w Poznaniu, będą przekonywać, że nie wszyscy mężczyźni to dranie, że kobiecy sex appeal nie musi być bronią śmiertelną, a godzina dziewiąta nie musi być jedyną, kiedy ONA i ON mogą się spotkać... "Już taki jestem zimny drań", "Sex appeal to nasza broń kobieca", "Umówiłem się z nią na dziewiątą" - to tytuły piosenek, które znamy niemal wszyscy i które wśród wielu innych niezapomnianych melodii wykonają w Kołobrzegu Katarzyna Tapek (śpiew), Radosław Elis (śpiew), Michał Gajda (akordeon), Jan Zeyland (fortepian), Piotr "Max" Wiśniewski (kontrabas) i Mirosław Kamiński (perkusja). Zapraszamy 14 lipca o godz. 19.00 na scenę plenerową RCK. Wstęp wolny.


"Bodo… tanga" wspiera ideowo i finansowo cele Stowarzyszenia Wspierania Sztuki, Edukacji i Terapii ArteFakt.


Poniżej przedstawiamy wybrane fakty z biografii wykonawców koncertu "BODO...tanga"


Katarzyna Tapek - aktorka i wokalistka scen muzycznych. Wzięła udział w wielu spektaklach dramatycznych oraz koncertach musicalowych w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Współpracowała z Olsztyńską Grupą Metro oraz Studiem Buffo, gdzie zagrała główne role w młodzieżowych wykonaniach musicali Romeo i Julia oraz Metro. W jej dorobku znajdują się role w spektaklach Balladyna reżyserii T. Podsiadłego i w polskiej prapremierze musicalu Love Story w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Od sierpnia 2013 roku związana z zespołem Teatru Muzycznego w Poznaniu, gdzie zagrała w takich spektaklach jak Człowiek z la Manchy, Orfeusz w Piekle, Hello, Dolly!, Księżniczka czardasza. Obecnie można zobaczyć ją w musicalach Zakonnica w przebraniu, Madagaskar - musicalowa przygoda, Nine oraz Footloose.


Radosław Elis - aktor filmowy i teatralny oraz wokalista, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Pracował w Teatrze Narodowym w Warszawie, od 2002 roku związany z Teatrem Nowym w Poznaniu. Współpraca ze sceną poznańską zaowocowała takimi rolami jak: Raskolnikow ("Zbrodnia i kara"), Segismundo ("Życie jest snem"), Artur ("Tango"), czy Don Juan ("Don Juan"). W 2011 został uhonorowany Medalem Młodej Sztuki. Odtwórca głównej roli (Chris) w musicalu Miss Sajgon w Teatrze Roma w Warszawie. Od 2001 roku współpracuje z Jerzym Satanowskim. Przez wiele lat odtwórca postaci Mirka Gabriela w serialu "Złotopolscy".


Jan Zeyland - pianista, muzyk sesyjny, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jako pianista występował i współpracował z wieloma polskimi gwiazdami muzyki pop. Grał w zespołach muzycznych Zbigniewa Górnego i Janusz Stokłosy, występował w muzycznych przedstawieniach teatralnych na scenie teatrów Buffo i Syrena. Brał też udział w programach telewizyjnych "Jak oni śpiewają" (kierownictwo muzyczne wydań IIIVI), "Tylko Nas Dwoje", "Taniec z gwiazdami", "Zacisze Gwiazd". Jan Zeyland posiada też niemały dorobek jako aranżer .


Michał Gajda - absolwent z wyróżnieniem poznańskiej Akademii Muzycznej. Laureat wielu prestiżowych, międzynarodowych konkursów akordeonowych m.in.: w Bratysławie, Castelfidardo, Klinghental, Ragusie/Sycylia, Wiedniu i in. W maju 2014 roku zadebiutował w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych w Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz na uniwersytetach w Radford i Jacksonville (USA). Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury, Marszałka Województwa Łódzkiego, laureat prestiżowego Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska" (2012).


Piotr Max Wiśniewski - absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, muzyk sesyjny, współpracował i współpracuje m.in. z Hanną Banaszak, Anną Szarmach, Iwoną Loranc, Kabareciarnią Zenona Laskowika, Teatrem Nowym w Poznaniu oraz Teatrem Polskim w Szczecinie. Ma na swoim koncie wiele rejestracji płytowych i telewizyjnych oraz udział w festiwalu Poznań Jazz Fair i Jazz Jamboree.


Andrzej Kamiński
- jak widać z wielkości przygotowanej notki, najskromniejszy członek formacji "BODO...tanga". Pełen humoru perkusista zaspokajający szerokie gusta odbiorców, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w
Poznaniu. Swobodnie czuje się zarówno w okolicach wyrafinowanego jazzu, jak i ciężkiego rocka. Mirosław Kamiński od wielu lat jest członkiem legendarnej grupy rockowej - "Lombard".


Miejsce

Regionalne Centrum Kultury
Lokalizacja:
Regionalne Centrum Kultury - Strona WWW
Ulica:
ul. Solna 1
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

Kup Bilecik

ZBLIŻAJĄCE SIĘ WYDARZENIA

Poranne Koncerty Kameralne

sierpień
wtorek
20
Poranne Koncerty Kameralne Bindaż Grabowy, wstęp wolny Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta zaprasza  na Poranne Koncerty Kameralne w każdy wtorek o godz. 10:00 w Parku Koncertów Porannych przy Bindażu, ul. Towarowa. Wstęp wolny.
10:00

Tsa Lung - Joga Tybetańska - Uzdrowienie Ciała, Mowy I ...

sierpień
wtorek
20
Zapraszamy na regularną praktykę tybetańskiej jogi tsa lung trul khor i medytacji dla wszystkich niekoniecznie związanych z buddyjską dharmą, aby odzyskać poczucie spokoju i radości w codziennym życiu, zrównoważyć energię, zadbać o zdrowie fizyczne i psychiczne.
Wyjaśnienia...
19:00

Teatr Tańca "Kwieciste Gwiazdy"

sierpień
wtorek
20
Serdecznie zapraszamy na Teatr Tańca "Kwieciste Gwiazdy". 20 sierpnia o godz. 19.00 na scenę plenerową Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu. Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy do organizowanych przez nas Spotkań Integracyjnych pod nazwą "Dajmy Dzieciom Uśmiech - Dla Ukrainy"....
19:00

"Baśniowa podróż klaunów" Wakacyjny Teatralny Elementar...

sierpień
środa
21
Niezwykły program teatralny, w którym cyrkowa trupa klaunów powraca z tournee po dżungli, przywożąc w swoim magicznym wozie tajemnice dobrej zabawy. Cyrkowe niespodzianki czekające na odkrycie przez dzieci ukryte zostały w wozie klaunów oraz w ich czarodziejskiej skrzyni.
Przyjazd...
17:00

BiegamBoLubię

sierpień
czwartek
22
BiegamBoLubię
Od 29 listopada 2018 roku mieliśmy edycję Biegam Bo Lubię Nocą przy pomniku Sanitariuszki. Pierwsze treningi w sezonie wiosna / lato rozpoczniemy 4 kwietnia 2019 roku o godzinie 18:00 na Stadionie Lekkoatletycznym w Kołobrzegu, przy LO Kopernik.
Serdecznie...
18:00

Koncert "Muzyka w Katedrze"

sierpień
czwartek
22
KONCERT FINAŁOWY pt. "MUZYKA KATEDR" Orkiestra Świętego Marcina
Łukasz Kuropaczewski - gitara
Aleksander Dębicz - fortepian
Piotr Deptuch - dyrygent MOST KULTURALNY POZNAŃ - KOŁOBRZEG
Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska oraz Regionalne Centrum Kultury w...
20:30

Koncert Muzyki Polskiej

sierpień
piątek
23
Każde wykonanie Koncertu Chopinowskiego w naszym mieście wywołuje duże zainteresowanie, nie tylko melomanów. Nuty Fryderyka Chopina, to muzyka kultowa, znana i za każdym wykonaniem poruszająca. Taka okazja do uniesień nastąpi już niebawem. W kasie RCK-a, rozpoczęła się sprzedaż...
19:00

Turniej piłki nożnej na Ogrodach

sierpień
sobota
24
W najbliższą sobotę (24.08) o godzinie 11:00 odbędzie się turniej piłki nożnej na osiedlu Ogrody. Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: 2004 i młodsi oraz 2008 i młodsi. Drużyny w składzie 5 osób + bramkarz i maksymalnie 2 osoby rezerwowe będą mogły zapisywać się...
11:00

OsiedLOVE Lato w Mieście

sierpień
sobota
24
Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież do wspólnej zabawy podczas "Osiedlowego lata w mieście" na terenie Obiektu MOSiR. Czekaja na Was liczne konkursy, gry zabawy oraz wiele innych ciekawych atrakcji, przygotowanych przez naszych animatorów. 
Osiedlowe Lato w Mieście z MOSiR na...
11:00

Kotwica Kołobrzeg vs Mieszko Gniezno

sierpień
sobota
24
Kotwica Kołobrzeg vs Mieszko Gniezno
3. liga piłki nożnej mężczyzn
16:00

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia