A A A
E-mailDrukuj

One Billion Rising - Nazywam się Miliard

Wydarzenie

One Billion Rising - Nazywam się Miliard
Tytuł:
One Billion Rising - Nazywam się Miliard
Kiedy:
Śr, 14. luty 2018, 17:00
Kategoria:
Spotkania
Odsłony
684

Opis

One Billion Rising - Nazywam się Miliard to przeciwprzemocowy protest w formie tańca. Akcja ta po raz pierwszy odbyła się 14 lutego 2013 roku. Kobiety na całym świecie wspólnie protestowały przeciwko przemocy seksualnej i fizycznej.


W ciągu czterech lat akcja rozwijała się, przyłączały się do niej kobiety z kolejnych krajów, miast i wsi, poruszając takie tematy jak: przemoc ekonomiczna, przemoc na tle rasowym, przemoc ze względu na płeć, przemoc spowodowaną przez wojny, korupcję, instytucje, przemoc spowodowaną przez kapitalistyczną chciwość i wiele innych. Każdy kraj czy miejscowość wybierała i dodawała kolejne formy przemocy, które były dla lokalnej społeczności najważniejsze.


Polska akcja odbywa się pod hasłem Nazywam się Miliard, by w ten sposób okazać solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy. Pierwszego roku do akcji przyłączyło się 17 miejscowości, a w 2016 roku tańczyło i protestowało niemal 60! Za każdym razem poruszany jest trudny, zamieciony pod dywan problem związany z przemocą wobec kobiet i/lub dziewcząt. Inicjatywą organizatorek polskiej akcji jest powstanie w 2015 roku Antyprzemocowej Sieci Kobiet - sieci grup i organizacji z całej Polski specjalizujących się lokalnie w działaniach przeciwprzemocowych.


One Bilion Rising - Nazywam się Miliard w 2017 roku nagłaśniać będzie problem gwałtu na randce. Wspólnym mianownikiem One Billion Rising jest taniec, bo tańcząc rządzę swoim ciałem, a wspólny taniec wyzwala energię.


Dlaczego warto przyłączyć się do akcji: Ponieważ wspólne działanie daje nadzieję - a nadzieja daje siłę do realizacji wspólnej wizji. Ponieważ wspólne i jednoczesne działanie daje możliwość poszerzenia świadomości na temat przemocy wobec kobiet. Ponieważ nie ma Rewolucji bez Solidarności! Kołobrzeg stał się kolejnym miastem w Polsce, które przyłączyło się do One Billion Rising - Nazywam się Miliard.


14 lutego 2017 o godz.17.00 na Dziedzińcu Ratusza Kobiety, dziewczyny ponad wszelkimi podziałami politycznymi, społecznymi, zawodowymi itp. poprzez wspólny taniec, pokażą swoją solidarność z kobietami z całego świata, które doświadczają przemocy.


Treningi rozpoczynają się 3 listopada. Każdy kto chciałby dołączyć może przyjść na próbę do hali Milenium między godziną 18.45 a 20:00.


Organizatorem akcji w Kołobrzegu jest Izabela Zielińska
Dane kontaktowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. kom. 603 358 614.
Akcja objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg
Warto także odwiedzić stronę: www.feminoteka.pl/nazywamsiemiliard


Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Tedi, Mapa Skarbów (Wybrzeże)
Magiczna Zima Muminków (Wybrzeże)
Cudowny Chłopak (Wybrzeże)
Party (DKF)
Blask (DKF)
Gotowi na wszystko - Exterminator (Wybrzeże)
Paddington 2 (Wybrzeże)
Kumple z Dżungli (Wybrzeże)
Pierwsza Gwiazdka
Narzeczona na niby (Wybrzeże)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia