nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Pochmurnie

1°C

Kołobrzeg

Pochmurnie

Wilgotność: 59%

Wiatr: 24.14 km/h

  • 03 Sty. 2019

    Breezy 3°C 0°C

  • 04 Sty. 2019

    Pochmurnie 6°C 0°C

A A A
E-mailDrukuj

XVIII Międzynarodowy Festiwal "Muzyka w Katedrze" - KONCERT FINAŁOWY

Wydarzenie

XVIII Międzynarodowy Festiwal
Tytuł:
XVIII Międzynarodowy Festiwal "Muzyka w Katedrze" - KONCERT FINAŁOWY
Kiedy:
Cz, 23. sierpień 2018, 20:30
Gdzie:
Bazylika NMP (katedra) - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Koncerty
Odsłony
8470

Opis

Serdecznie zapraszamy na Koncert Finałowy XVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyka w Katedrze, realizowany w ramach projektu współpracy miast "Most Kulturalny Poznań-Kołobrzeg".


Cykl czwartkowych spotkań z muzyką poważną zakończy się premierą kameralnej wersji IV Symfonii Gustawa Mahlera w wykonaniu Orkiestry Świętego Marcina złożonej z muzyków Teatru Muzycznego w Poznaniu. IV Symfonia G. Mahlera to dzieło wyjątkowe - jedna z czterech kompozycji tworzących spójną całość. Ów kompozytor to człowiek, którego poczucie obcości dotykało na trzech płaszczyznach: po pierwsze, jako osoba urodzona w Czechach był intruzem w Austrii; po drugie, jako Austriaka uznawano go za obcego w Niemczech; po trzecie jako Żyd czuł się obcy dla świata.W cyklu symfonii otwarcie podjął ważną dla niego tematykę chrześcijańską: I Symfonię wieńczy triumfalny chorał oparty na oratorium "Mesjasz" Haendla, dwie ostatnie części II Symfonii mówią wprost o zmartwychwstaniu i odpuszczeniu grzechów, III Symfonia w zaskakujący sposób łączy w sobie postawę ateisty Nietzschego z piosenką ludową wysławiającą odkupicielską łaskę Jezusa Chrystusa. W finale IV Symfonii przedstawia wizję wstąpienia chrześcijańskiego dziecka do nieba. Mahler w arcymistrzowski sposób wplótł w IV Symfonię skomponowaną w 1892 roku pieśń "Das himmlische Leben", którą podczas czwartkowego koncertu wykona laureatka licznych nagród operowych, Agnieszka Adamczak. Poprzez skupienie się na intymnych przeżyciach i zerwanie z monumentalizmem poprzednich dzieł, Mahler uczynił utwór wyjątkowym. Według profesjonalistów jest to najbardziej klasyczne z symfonicznych dzieł Mahlera, nawiązujące do Haydna, Mozarta i Beethovena. Kluczowe i niesamowite jest jednak zaklęcie w nim pozamuzycznej wizji, symbolicznego przesłania, które warto odkryć. Odkrywanie tego przesłania w kołobrzeskiej Bazylice, miejscu niezwykle ważnym dla chrześcijan - z pewnością będzie nietuzinkowym przeżyciem. Orkiestra Świętego Marcina wykona kameralną wersję dzieła Mahlera w opracowaniu Klausa Simona, dyrygował będzie Piotr Deptuch.


Bilety na koncert finałowy w cenie: 35 zł normalne i 30 zł ulgowe (dzieci, młodzież, emeryci i renciści), do nabycia: w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1 oraz przy wejściu do Bazyliki w czwartki godzinę przed koncertem. Bilety także na stronie www.kupbilecik.pl


23 SIERPNIA 2018 GODZ. 20.30 BAZYLIKA W KOŁOBRZEGU
XVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL "MUZYKA W KATEDRZE"
Koncert finałowy
w wykonaniu Orkiestry Świętego Marcina pod dyrekcją Piotra Deptucha
Agnieszka Adamczak - sopran


Noty biograficzne


Piotr Deptuch
- kierownik muzyczny, dyrygent. Absolwent dyrygentury symfoniczno-operowej na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz studiów w zakresie teorii muzyki. Współpracował z Operą Wrocławską, Operą i Operetką w Szczecinie, Teatrem Wielkim w Łodzi i w Poznaniu, bydgoską Operą Nova, Operą na Zamku w Szczecinie (kierownik muzyczny i konsultant repertuarowy sceny w latach 2007-2012). Od 2014 związany z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, od sezonu 2015/2016 zastępca dyrektora ds. artystycznych. Jako kierownik muzyczny przygotował premiery musicali: Jekyll & Hyde oraz Evita. Poprowadził od pulpitu dyrygenckiego koncertowe wykonanie Jesus Christ Superstar i polską prapremierę musicalu Zakonnica w przebraniu. Obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie (2012), obecnie adiunkt w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Repertuar dyrygenta obejmuje dzieła od klasycyzmu po współczesną awangardę.


Agnieszka Adamczak
- ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie śpiewu solowego w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Debiutowała rolą Paminy w "Czarodziejskim Flecie" W.A. Mozarta na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu. Współpracowała z Internationale Opernstudio w Zurychu. Wzięła udział w projekcie Mozart Residence, gdzie wystąpiła na Gali Operowej podczas jednego z czołowych festiwali operowych na świecie Aix-En-Provence we Francji. Laureatka I nagrody na konkursie wokalnym im. Anneliese Rothenberger w Niemczech oraz w Concorso Internazionale di Canto “La Bohéme" w Weronie, II nagrody na International Hans Gabor Belvedere Singing Competition 2010 w Wiedniu. Występowała w Jordanii i Hiszpanii. W 2014 r. pod opieką Krystyny Jandy zadebiutowała rolą Hanny w "Strasznym dworze" S. Moniuszki w Teatrze Wielkim w Łodzi.


Miejsce

Bazylika NMP (katedra)
Lokalizacja:
Bazylika NMP (katedra) - Strona WWW
Ulica:
ul. Mariacka 5
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Corgi, psiak Królowej (Wybrzeże)
Całe szczęście (Wybrzeże)
Kurier (Wybrzeże)
Jak wytresować smoka 3 (Wybrzeże)
Wszyscy wiedzą (DKF)
Green Book (DKF)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia