nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Pochmurnie

1°C

Kołobrzeg

Pochmurnie

Wilgotność: 59%

Wiatr: 24.14 km/h

 • 03 Sty. 2019

  Breezy 3°C 0°C

 • 04 Sty. 2019

  Pochmurnie 6°C 0°C

A A A
E-mailDrukuj

Tango Fogg - Zapomniana piosenka

Wydarzenie

Tango Fogg - Zapomniana piosenka
Tytuł:
Tango Fogg - Zapomniana piosenka
Kiedy:
Pt, 20. lipiec 2018, 20:00
Gdzie:
Regionalne Centrum Kultury - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Koncerty
Odsłony
5577

Opis

Tango Fogg - Zapomniana piosenka

Piosenki z repertuaru Mieczysława Fogga
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta w ramach projektu "Most Kulturalny Poznań - Kołobrzeg" zaprasza 20 lipca 2018 r. o godz. 20:00 na program artystyczny "Tango Fogg - Zapomniana piosenka". "Tango Fogg" to projekt doświadczonych scenicznie artystów, który miał swoją premierę pod koniec grudnia 2014 roku na Scenie Wspólnej Teatru Łejery w Poznaniu.


Grupa pokazała się również publiczności min. Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, gdzie zespół nagrał swój premierowy krążek płytowy, który jest wyrazem hołdu złożonego Mieczysławowi Foggowi - wielkiemu artyście w jego dwudziestą piątą rocznicę śmierci. "Tango Fogg" to interesujące interpretacje, ciepłe brzmienia i nietuzinkowe aranżacje. Propozycja ta wydaje się tym ciekawsza, że choć świeża i oryginalna, w niczym nie odżegnuje się od piosenek śpiewanych przez mojego Pradziadka, pozwalając po raz kolejny odkryć piękno szlagierów z tamtych lat. Lat, których wspomnienia na zawsze pozostaną dla mnie bezcenne"... Michał Fogg.


Piosenki wykonywane w trakcie koncertu "Tango Fogg" są autorstwa polskich kompozytorów (m.in. Jerzy Petersburski, Artur Gold) i poetów (m.in. Andrzej Włast, Marian Hemar, Julian Tuwim) okresu pierwszej połowy XX wieku, a klamrą spinającą projekt jest postać Mieczysława Fogga - cenionego i niestety zapominanego dziś artysty śpiewaka.


Pragniemy w tym miejscu gorąco zarekomendować koncert, gdyż pięknie wyśpiewane melodie i teksty piosenek przez aktora Radosława Elisa oraz "swingowe brzmienie" kwartetu instrumentalnego przynoszą publiczności sporą dawkę estetycznych przeżyć i radości ze wspólnego śpiewania.


Skład zespołu:

 • Radosław Elis - śpiew
 • Jan Zeyland - fortepian
 • Krzysztof Grzegorzyca - akordeon
 • Krzysztof Samela - kontrabas
 • Mirosław Kamiński - perkusja


Radosław Elis - aktor filmowy i teatralny oraz wokalista. W 1998 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. W latach 1998-2001 pracował w Teatrze Narodowym w Warszawie. Od 2002 roku związany jest z Teatrem Nowym w Poznaniu. Współpraca ze sceną poznańską zaowocowała takimi rolami jak: Raskolnikow ("Zbrodnia i kara"), Segismundo ("Życie jest snem"), Artur ("Tango"), czy Don Juan ("Don Juan").W 2011 został uhonorowany Medalem Młodej Sztuki.


Odtwórca głównej roli (Chris) w musicalu Miss Sajgon w Teatrze Roma w Warszawie. Brał udział w wielu spektaklach i widowiskach muzycznych (m.in. w "Śnie nocy letniej" w reż. Wojciecha Kościelniaka). Od 2001 roku współpracuje z Jerzym Satanowskim ("Stachura czyli list do pozostałych", "Życie to nie teatr", "Mr. Barańczak"). Przez wiele lat odtwórca postaci Mirka Gabriela w serialu "Złotopolscy".


Jan Zeyland pianista, muzyk sesyjny, aranżer. Urodził się w Poznaniu, gdzie uczył się i studiował. Choć ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu na kierunku fortepian klasyczny, w kręgu jego zainteresowań znajdowała się od zawsze muzyka tzw. "lżejsza": pop, swing, jazz. Jako pianista występował i współpracował z wieloma polskimi gwiazdami muzyki pop. Towarzyszył wokalistom (Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, "De Mono", Zbigniew Wodecki), aktorom (Joanna Trzepiecińska, Katarzyna Groniec, Olga Bończyk, Katarzyna Skrzynecka), artystom hip-hopowym (Mezo) czy wykonawcom młodzieżowym (Gosia Andrzejewicz, Asia Si). Grał w zespołach muzycznych Zbigniewa Górnego i Janusz Stokłosy, występował w muzycznych przedstawieniach teatralnych na scenie teatrów Buffo i Syrena. Brał też udział w programach telewizyjnych "Jak oni śpiewają" (kierownictwo muzyczne wydań III-VI), "Tylko Nas Dwoje", "Taniec z gwiazdami", "Zacisze Gwiazd".


Jan Zeyland posiada też niemały dorobek jako aranżer. By wymienić tylko co większe projekty w których uczestniczył w tym charakterze, należałoby wspomnieć o Festiwalu Piosenki w Opolu (2009, 2013, 2014), koncercie telewizyjnym "Jedynka, Gwiazdy i Ty", musicalu "Dyzma" (muz. W. Korcz) wystawianym w Teatrze Miejskim w Gdyni, programach telewizyjnych ("Jak oni śpiewają", "Tylko Nas Dwoje", "Taniec z Gwiazdami"), czy projekcie płytowym LOMBARD SWINGIN'.


Michał Gajda - ukończył z wyróżnieniem poznańską Akademię Muzyczną na wydziale instrumentalnym w klasie akordeonu u prof. Jerzego Kaszuby. Jest laureatem wielu prestiżowych, międzynarodowych konkursów akordeonowych m.in.: w Bratysławie, Castelfidardo, Klinghental, Ragusie/Sycylia, Wiedniu i in. Jedne z ostatnich osiągnięć toI nagroda na VIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej (2014) oraz II nagroda w kat. muzyki kameralnej podczas 23 Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Przemyślu (2014).


W maju 2014 roku zadebiutował w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych w Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz na uniwersytetach w Radford i Jacksonville (USA). Jest wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz laureatem prestiżowego Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska" (2012). Współzałożyciel zespołów takich, jak: Simitu Duo, New Poznan Accordion Duo, Trio New Harmony, ClassZmer. Obecnie Michał Gajda jest obecnie doktorantem poznańskiej Akademii Muzycznej.


Krzysztof Samela - kontrabasista i gitarzysta basowy, muzyk sesyjny, muzykoterapeuta i nauczyciel akademicki. Po za wykształceniem muzycznym ukończył dwa (magisterskie) kierunki humanistyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - kulturoznawstwo, filozofię, a także (podyplomowo) arteterapię. Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej muzyki i teatru (min. z Katarzyną Skrzynecką, Krzysztofem Majchrzakiem, Stanisławą Celińską, Justyną Szafran, Maciejem Maleńczukiem, czy Robertem Janowskim) oraz gwiazdami światowego formatu (min. Vladimir Cosma, Gordon Haskel). Brał udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt, kilkunastu audycji telewizyjnych i radiowych oraz trzech filmów fabularnych. Pełnił funkcję dyrektora artystycznego I festiwalu "RCK ProJazz" w Kołobrzegu. Jest też organizatorem i pomysłodawcą Festiwalu "Accorde’On Line".


Krzysztof Samela jest stypendystą Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury (2014), autorem książki, cyklu artykułów popularyzujących terapie kulturowe, kilku publikacji naukowych w dziedzinie muzykoterapii.


Mirosław Kamiński - (jak widać z wielkości przygotowanej notki) najskromniejszy członek formacji "Tango Fogg". Pełen humoru perkusista zaspakajający szerokie gusta odbiorców, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu. Swobodnie czuje się zarówno w okolicach wyrafinowanego jazzu, jak i ciężkiego rocka. Mirosław Kamiński od wielu lat jest członkiem legendarnej grupy rockowej - "Lombard".


Miejsce

Regionalne Centrum Kultury
Lokalizacja:
Regionalne Centrum Kultury - Strona WWW
Ulica:
ul. Solna 1
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Planeta Singli 3 (Wybrzeże)
Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru (Wybrzeże)
Kafarnaum (DKF)
Previous Next Play Pause
1 2 3

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia