nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Breezy

17°C

Kołobrzeg

Breezy

Wilgotność: 59%

Wiatr: 30 km/h

  • 07 Lip. 2020

    Małe burze 18°C 13°C

  • 08 Lip. 2020

    Małe burze 17°C 12°C

A A A
Jurgen Prochnow laureatem

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu, 10 lipca, wręczona zostanie kolejna nagroda "Ikona Światowego Kina", której laureatem został aktor Jurgen Prochnow - znany szerokiej publiczności z takich filmów jak "Okręt" (reż. Wolfgang Petersen) czy "Kod da Vinci" (reż. Ron Howard). Na Festiwalu, w sekcji konkursowej "Suspense Film Competition", pokazany zostanie film z udziałem Jurgena Prochnowa - "The dark side of the moon" (reż. Stephan Rick).

 

Seansem rozpoczynającym V Suspense Film Festival, 6 lipca o godz. 12:00, będzie projekcja polskiego filmu "Karbala" (reż. Krzysztof Łukaszewicz). Program Festiwalu składać się będzie z sekcji konkursowych - międzynarodowego konkursu "Suspense Film Competition", "Eye on Films Competition" oraz "First Shot", a także wielu prezentacji polskich i europejskich sensacyjnych produkcji. Wieczorami i nocą odbędą się emocjonujące seanse na plaży w Kołobrzegu w ramach Kina na Fali oraz pokazy horrorów w cyklu "Noc horrorów z Are You Watching Closely" na Scenie Letniej RCK.

Na Gali Otwarcia Festiwalu, która rozpocznie się 6 lipca o godz. 19:00 w RCK, przyznane zostaną jak co roku nagrody "Ikona Polskiego Kina" - dla wybitnego aktora za całokształt twórczości - oraz "Latarnik" - dla reżysera, który wykorzystując reguły kina gatunkowego tworzy ważne artystycznie i lubiane przez publiczność filmy. Podczas Gali organizatorzy Festiwalu zaproszą także na recital Sonii Bohosiewicz z piosenkami Marilyn Monroe.

Gospodarzem wydarzeniem jest miasto Kołobrzeg, współorganizatorem Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz Zdrojowa Invest & Hotels wraz z hotelami - Marine Hotel***** i Diune Hotel***** & Resort. Festiwal współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej, a partnerami Festiwalu są Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Narodowe Centrum Kultury.

Na projekcje w Sali Widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury obowiązywać będą wejściówki - dostępne w kasie Regionalnego Centrum Kultury od 28.06.2016. Koszt wejściówki to 2 zł, pozostałe seanse i imprezy towarzyszące nie są biletowane.

Więcej informacji na: http://suspenseff.pl oraz www.facebook.com/SuspenseFilmFestival

Foto: www.picsofcelebrities.com

71589
Zdjęć w Galeriach
4982
Artykułów
3658
Wydarzeń
5.1KK
Unikalnych wywołań

Nadchodzące wydarzenia sportowe

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Czworo dzieci i coś (Wybrzeże)
Coś się kończy, coś zaczyna (Wybrzeże)
	Zdrajca (Wybrzeże)
Obrazy bez autora (DKF)
Żegnaj mój synu (DKF)
Zdrajca (DKF)
Kino na leżakach
Ojciec (DKF)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia