Drukuj
Kategoria: Kultura
Odsłony: 3178
Jurgen Prochnow laureatem

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu, 10 lipca, wręczona zostanie kolejna nagroda "Ikona Światowego Kina", której laureatem został aktor Jurgen Prochnow - znany szerokiej publiczności z takich filmów jak "Okręt" (reż. Wolfgang Petersen) czy "Kod da Vinci" (reż. Ron Howard). Na Festiwalu, w sekcji konkursowej "Suspense Film Competition", pokazany zostanie film z udziałem Jurgena Prochnowa - "The dark side of the moon" (reż. Stephan Rick).

 

Seansem rozpoczynającym V Suspense Film Festival, 6 lipca o godz. 12:00, będzie projekcja polskiego filmu "Karbala" (reż. Krzysztof Łukaszewicz). Program Festiwalu składać się będzie z sekcji konkursowych - międzynarodowego konkursu "Suspense Film Competition", "Eye on Films Competition" oraz "First Shot", a także wielu prezentacji polskich i europejskich sensacyjnych produkcji. Wieczorami i nocą odbędą się emocjonujące seanse na plaży w Kołobrzegu w ramach Kina na Fali oraz pokazy horrorów w cyklu "Noc horrorów z Are You Watching Closely" na Scenie Letniej RCK.

Na Gali Otwarcia Festiwalu, która rozpocznie się 6 lipca o godz. 19:00 w RCK, przyznane zostaną jak co roku nagrody "Ikona Polskiego Kina" - dla wybitnego aktora za całokształt twórczości - oraz "Latarnik" - dla reżysera, który wykorzystując reguły kina gatunkowego tworzy ważne artystycznie i lubiane przez publiczność filmy. Podczas Gali organizatorzy Festiwalu zaproszą także na recital Sonii Bohosiewicz z piosenkami Marilyn Monroe.

Gospodarzem wydarzeniem jest miasto Kołobrzeg, współorganizatorem Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz Zdrojowa Invest & Hotels wraz z hotelami - Marine Hotel***** i Diune Hotel***** & Resort. Festiwal współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej, a partnerami Festiwalu są Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Narodowe Centrum Kultury.

Na projekcje w Sali Widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury obowiązywać będą wejściówki - dostępne w kasie Regionalnego Centrum Kultury od 28.06.2016. Koszt wejściówki to 2 zł, pozostałe seanse i imprezy towarzyszące nie są biletowane.

Więcej informacji na: http://suspenseff.pl oraz www.facebook.com/SuspenseFilmFestival

Foto: www.picsofcelebrities.com