Drukuj
Kategoria: Kultura
Odsłony: 2253
One Billion Rising - Nazywam się Miliard

One Billion Rising - Nazywam się Miliard to przeciwprzemocowy protest w formie tańca. Akcja ta po raz pierwszy odbyła się 14 lutego 2013 roku. Kobiety na całym świecie wspólnie protestowały przeciwko przemocy seksualnej i fizycznej.

W ciągu czterech lat akcja rozwijała się, przyłączały się do niej kobiety z kolejnych krajów, miast i wsi, poruszając takie tematy jak: przemoc ekonomiczna, przemoc na tle rasowym, przemoc ze względu na płeć, przemoc spowodowaną przez wojny, korupcję, instytucje, przemoc spowodowaną przez kapitalistyczną chciwość i wiele innych. Każdy kraj czy miejscowość wybierała i dodawała kolejne formy przemocy, które były dla lokalnej społeczności najważniejsze.

Polska akcja odbywa się pod hasłem Nazywam się Miliard, by w ten sposób okazać solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy. Pierwszego roku do akcji przyłączyło się 17 miejscowości, a w 2016 roku tańczyło i protestowało niemal 60! Za każdym razem poruszany jest trudny, zamieciony pod dywan problem związany z przemocą wobec kobiet i/lub dziewcząt. Inicjatywą organizatorek polskiej akcji jest powstanie w 2015 roku Antyprzemocowej Sieci Kobiet - sieci grup i organizacji z całej Polski specjalizujących się lokalnie w działaniach przeciwprzemocowych.

One Bilion Rising - Nazywam się Miliard w 2017 roku nagłaśniać będzie problem gwałtu na randce. Wspólnym mianownikiem One Billion Rising jest taniec, bo tańcząc rządzę swoim ciałem, a wspólny taniec wyzwala energię.

Dlaczego warto przyłączyć się do akcji:

Kołobrzeg stał się kolejnym miastem w Polsce, które przyłączyło się do One Billion Rising - Nazywam się Miliard.

14 lutego 2017 o godz.17.00 na Dziedzińcu Ratusza Kobiety, dziewczyny ponad wszelkimi podziałami politycznymi, społecznymi, zawodowymi itp. poprzez wspólny taniec, pokażą swoją solidarność z kobietami z całego świata, które doświadczają przemocy.

Treningi taneczne odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu w każdy piątek w godzinach 17.00-18.00 w okresie od 18.11.2016r. do 13.02.2017r. Zajęcia są bezpłatne!!!!

Organizatorem akcji w Kołobrzegu jest Izabela Zielińska
Dane kontaktowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. kom. 603 358 614.

Akcja objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg

Warto także odwiedzić stronę: www.feminoteka.pl/nazywamsiemiliard