nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Częściowe zachmurzenie

5°C

Kołobrzeg

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 94%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 22 Kwi. 2018

    Częściowe zachmurzenie 16°C 3°C

  • 23 Kwi. 2018

    Przelotne opady deszczu 20°C 10°C

A A A
Malarstwo Wojciecha Dopierały w GSW

WOJCIECH DOPIERAŁA - urodził się w 1959r. w Strzelnie Starym XII- wiecznym mieście otoczonym romańską architekturą, pobliskim tajemniczym Gopłem, legendarną "Mysią Wieżą"; gniazdem naszych przodków Gnieznem i prastarym Biskupinem, co w znaczący sposób wpłynęło na jego życiowe pasje i zainteresowania artystyczne.

W Liceum Ogólnokształcącym uczęszczał do klasy (określanej w dawnej nomenklaturze szkolnej) o profilu plastycznym, gdzie nabył wiedzy teoretycznej w zakresie historii sztuki oraz podstaw różnych technik i tematów malarskich. Po maturze wstąpił na Wydział Farmacji Akademii Medycznej w Poznaniu, a po jej ukończeniu pracował w Szczecinie , wykładał też farmakologię.

Od 1986r. zamieszkał w Kołobrzegu. Pracuje jako farmaceuta , ale ogromną część życia poświęca swojej pasji - malarstwu i historii sztuki. Uprawia malarstwo sztalugowe w technice olejnej, posługuje się także akwarelą, pastelem suchym, węglem i akrylem. Ulubiona tematyka to postać, portret, martwa natura i pejzaż miejski.

W latach 2006,2007,2009 uczestniczył w PRZEGLĄDACH TWÓRCZOŚCI NIEPROFESJONALNEJ, gdzie jego prace otrzymały główne nagrody, a także wyróżnienia na przeglądzie wojewódzkim.
Od 2010r. jest członkiem STOWARZYSZENIA ARTYSTÓW - GRUPA KOŁOBRZEG a od trzech lat pełni funkcję wiceprezesa. Od 2006 r. jego prace prezentowane są na okładkach biuletynu "FARMACJA POMORZA ŚRODKOWEGO", a w 2007 w albumie "APOTHECARE NECESSE EST…" przedstawiono jego sylwetkę i kilka obrazów wśród artystów – aptekarzy z całej Polski.

Uczestniczył w wystawach zbiorowych i konkursowych w Kołobrzegu, Trzebiatowie, Wałczu, Olkuszu, Pile, Ustroniu Morskim, Połczynie Zdroju, Złotowie, w listopadzie 2016 w Filharmonii Narodowej w Warszawie i w styczniu 2017 w Teatrze Bałtyckim w Koszalinie.

Jego prace są w zbiorach prywatnych w Polsce oraz na Malcie, w Turcji, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, we Włoszech i USA. Obrazy o tematyce aptekarskiej znajdują się w Warszawie w gmachu Naczelnej Izby Aptekarskiej przy ul. Długiej 16.

Wernisaż: 24.02. | 19:00
Termin wystawy: 24.02. - 25.03.2017 r.
Dział Wystawienniczy RCK / GSW

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Luis i obcy (Wybrzeże)
Tomb Raider (Wybrzeże)
Twarz (Wybrzeże)
Jestem najlepsza. Ja, Tonya (Wybrzeże)
Nigdy Cię tu nie było (DKF)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia