A A A
Światowy Dzień Poezji

21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że obchody tego dnia mają być dodatkowym impulsem dla promocji poezji poprzez organizację krajowych, regionalnych i międzynarodowych wydarzeń poetyckich.

Święto obchodzone jest uroczyście w Paryżu, gdzie od lat funkcjonuje tradycja festiwali poetyckich. Hucznie świętuje się ten dzień także w Grecji - w Delfach i Atenach, a także w Hiszpanii. Również w Polsce w tym dniu zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń popularyzujących poezję i czytanie wierszy.

Irena Bokova, Dyrektor Generalna UNESCO, w deklaracji złożonej z okazji Dnia, napisała: "Obchody Światowego Dnia Poezji zwracają uwagę na jedną z najcenniejszych form ludzkiej ekspresji i tożsamości kulturowej i językowej. Uprawiana na przestrzeni całej historii, w każdej kulturze i na w każdym kontynencie - poezja przemawia do naszych wspólnych wartości, przekształcając najprostsze wiersze w ważny instrument na rzecz dialogu i pokoju".

Nasze hasło na ten dzień to: WIĘCEJ POEZJI W PROZIE ŻYCIA!

13.03.2017 r. | od 15:30 do 18:30
Plac Ratuszowy

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2015
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia