A A A
I Zot Integracyjny Sybiraków - zakończony

Gdy rok temu na spotkaniu w siedzibie Sybiraków padł pomysł organizacji "Zlotu Sybiraków". Wielu przysłuchiwało się dyskusji niedowierzając w możliwość jego realizacji. Przeprowadzono wiele rozmów i planów. Uwzględniono możliwości fizyczne i aktywność poszczególnych osób, przygotowano wstępny program. Z tak ciekawą inicjatywą rozpoczęto poszukiwania środków finansowych.

Wsparcie uzyskano w Gminie Miasto Kołobrzeg. Na miejsce Zlotu wybrano Ośrodek "Bukowina" w Podczelu Wydawało się, że to może zbyt blisko; jednakże dzięki tej lokalizacji udział wzięło ponad 60 osób. Obecni byli goście z Gryfic i Trzebiatowa. Przybyli o własnych siłach, a niektórzy z opiekunami. Gościem honorowym był Kordian Borejko Prezes Zarządu Głównego Związku Sybiraków w Warszawie. W pierwszym dniu Zlotu zaprezentowano film "Sybiracki szlak pamięci", którego pokaz premierowy miał miejsce 10 lutego 2016 r. . W dalszej części Zlotu uczestnicy zwiedzali Muzeum Trzech Kultur i Trzech Armii oraz odbyli spacer historyczny pn. "Kołobrzeg - Podczele dawniej i dziś".

W popołudniowych godzinach Grupa Rekonstrukcji Historycznych "Nałęcz" z Trzebiatowa zaprezentowała program nawiązujący do76 rocznicy czerwcowych deportacji z 1941 roku i Agata Kramarz z Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu. Pierwszy dzień zakończyło spotkanie przy muzyce. Drugi dzień Zlotu rozpoczęto Mszą św. w intencji Sybiraków i ich rodzin w parafii pw.Św. Michała Archanioła, natomiast delegacja uczestników Zlotu złożyła kwiaty na Cmentarzu Komunalnym przy Pomniku Golgota Wschodu. Obejrzano wystawę fotograficzną Jerzego Lewickiego "Moja Syberia", po czym Zlot został zakończony. Organizatorem Zlotu był Związek Sybiraków Koło Terenowe w Kołobrzegu, które bardzo dziękuje wszystkim za pomoc i wsparcie przy realizacji tego projektu.

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2015
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia