nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Pochmurnie

13°C

Kołobrzeg

Pochmurnie

Wilgotność: 76%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 22 Maj 2018

    Częściowe zachmurzenie 20°C 11°C

  • 23 Maj 2018

    Częściowe zachmurzenie 19°C 10°C

A A A
I Zot Integracyjny Sybiraków - zakończony

Gdy rok temu na spotkaniu w siedzibie Sybiraków padł pomysł organizacji "Zlotu Sybiraków". Wielu przysłuchiwało się dyskusji niedowierzając w możliwość jego realizacji. Przeprowadzono wiele rozmów i planów. Uwzględniono możliwości fizyczne i aktywność poszczególnych osób, przygotowano wstępny program. Z tak ciekawą inicjatywą rozpoczęto poszukiwania środków finansowych.

Wsparcie uzyskano w Gminie Miasto Kołobrzeg. Na miejsce Zlotu wybrano Ośrodek "Bukowina" w Podczelu Wydawało się, że to może zbyt blisko; jednakże dzięki tej lokalizacji udział wzięło ponad 60 osób. Obecni byli goście z Gryfic i Trzebiatowa. Przybyli o własnych siłach, a niektórzy z opiekunami. Gościem honorowym był Kordian Borejko Prezes Zarządu Głównego Związku Sybiraków w Warszawie. W pierwszym dniu Zlotu zaprezentowano film "Sybiracki szlak pamięci", którego pokaz premierowy miał miejsce 10 lutego 2016 r. . W dalszej części Zlotu uczestnicy zwiedzali Muzeum Trzech Kultur i Trzech Armii oraz odbyli spacer historyczny pn. "Kołobrzeg - Podczele dawniej i dziś".

W popołudniowych godzinach Grupa Rekonstrukcji Historycznych "Nałęcz" z Trzebiatowa zaprezentowała program nawiązujący do76 rocznicy czerwcowych deportacji z 1941 roku i Agata Kramarz z Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu. Pierwszy dzień zakończyło spotkanie przy muzyce. Drugi dzień Zlotu rozpoczęto Mszą św. w intencji Sybiraków i ich rodzin w parafii pw.Św. Michała Archanioła, natomiast delegacja uczestników Zlotu złożyła kwiaty na Cmentarzu Komunalnym przy Pomniku Golgota Wschodu. Obejrzano wystawę fotograficzną Jerzego Lewickiego "Moja Syberia", po czym Zlot został zakończony. Organizatorem Zlotu był Związek Sybiraków Koło Terenowe w Kołobrzegu, które bardzo dziękuje wszystkim za pomoc i wsparcie przy realizacji tego projektu.

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Tully (Wybrzeże)
Prawdziwa historia (Wybrzeże)
Previous Next Play Pause
1 2

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia