A A A
Podwodne pamiątki w muzeum

W Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu otwarto kolejną odsłonę wystawy "Podwodna Odyseja". Tym razem zaprezentowane zostały m.in. elementy polskich okrętów, niszczyciela ORP "Wicher" oraz stawiacza min ORP "Gryf". Jednostki te zostały zatopione przez niemieckie lotnictwo 3 września 1939 roku w porcie wojennym na Helu.

Dzięki współpracy z Narodowym Muzeum Morskim, Muzeum Marynarki Wojennej, Muzeum Nurkowania, Muzeum Techniki Militarnej, Zachodniopomorskim Stowarzyszeniem Dziedzictwo Morza oraz wieloma osobami prywatnymi pokazane zostały artefakty pozyskane z tych wraków. Część z nich po raz pierwszy od 1939 roku została zaprezentowana publicznie, m.in. krzyż Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz Krzyż Walecznych ostatniego dowódcy okrętu Stefana de Waldena z wraku ORP "Wicher”, mosiężna tablica informacyjna z napisem "Chantiers Ateliers Augustin Normand Le Havre 1937" z wraku ORP "Gryf” i wiele innych ciekawych eksponatów. Wystawa odbywa się pod patronatem starosty kołobrzeskiego, który oddał w depozyt dwa historyczne skafandry Marynarki Wojennej.

Tymczasem dyrektor muzeum, Aleksander Ostatsz, apeluje do osób mających ciekawe zabytki o tej tematyce, o kontakt z kołobrzeskim muzeum. Rozbudowana wystawa mogłaby się stać ciekawym produktem, który mógłby w przyszłości być pokazywany w całej Polsce... miastokolobrzeg.pl

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Iniemamocni 2 (Wybrzeże)
Sicario 2: Soldado
Previous Next Play Pause
1 2

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia