nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Breezy

13°C

Kołobrzeg

Breezy

Wilgotność: 79%

Wiatr: 32 km/h

  • 11 Lip. 2020

    Breezy 17°C 13°C

  • 12 Lip. 2020

    Rain 17°C 13°C

A A A
Stan Borys z grupą "Imię Jego"

Koniec listopada w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu obfitował będzie w spotkania z gwiazdami polskiej sceny muzycznej i teatralnej. 30-go listopada Stanisława Celińska śpiewać będzie piosenki ze swojej najnowszej płyty pt. "Malinowa...".


Dzień wcześniej będzie okazja do spotkania z największymi przebojami Stana Borysa w wykonaniu artysty, takimi jak "Anna", "Spacer dziką plażą", "Jaskółka uwięziona"," Wiatr od Klimczoka," "Niczyj", "Zmęczony burz szaleństwem", oraz piosenkami z nowej płyty "Ikona". Stan Borys wystąpi w Kołobrzegu z grupą "IMIĘ JEGO 44", z którą m. in. wykonał dwa znakomite koncerty we wrześniu 2016 r. KONCERT JUBILEUSZOWY - Urodzinowy 75/55. Koncert w sali W. Lutosławskiego w Polskim Radiu został nagrany i był transmitowany przez Polskie Radio dla Ciebie i TVP. Drugi koncert z tej serii odbył się w Filharmonii w Rzeszowie. Stan Borys jest laureatem festiwali piosenki we Francji Belgii , Irlandii, Wenezueli w Grecji gdzie na V Olimpiadzie piosenki otrzymał laur najlepszego wykonawcy z 40 krajów. W 1975 roku opuścił Polskę udając się do USA, śpiewał nieprzerwanie zajmując się propagowaniem języka polskiego na scenie i w swoim programie radiowym w Chicago. W Chicago, na Uniwersytecie Illinois stworzył spektakl o Norwidzie według dramaturgii Tymoteusza Karpowicza. Stworzył tez przedstawienie "Piszę pamiętnik artysty- hańba temu kto o tym źle myśli" z którego później powstała płyta CD.


W Chicago z wieloma znanymi muzykami amerykańskimi nagrał płytę - pt. "Niczyj" wykorzystując poezje: J. Tuwima , L. Staffa, B. Leśmiana, Norwida i innych. Po powrocie do kraju w 2004 roku nieustannie koncertuje z grupą muzyczną , którą nazwał "IMIE JEGO 44". W 2010 roku powstał film dokumentalny o jego filozofii życiowej i definicji dążenia do wolności pt. "Wolność jak płomień" w reżyserii Iwony Sadowskiej, który na Los Angeles Cinema Film of Hollywood otrzymał II miejsce Award of Merit i II miejsce na INTERNATIONAL FAMEWALK FILM FESTIVAL. Stan Borys za całokształt swojej pracy został uhonorowany podwójnym medalem Gloria Artis ( srebrny i zloty ) , Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez prezydenta RP, oraz Złotym Mikrofonem Polskiego Radia. Za swoje osiągnięcia w dziedzinie kultury został odznaczony Perłą Kultury. 11 listopada 2017 roku w Dniu Święta Niepodległości oznaczony został przez prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Więcej informacji na temat artysty na jego oficjalnej stronie internetowej www.stanborys.com


Koncert Stana Borysa w Kołobrzegu odbędzie się 29.11.2018 o godz. 18.00 w sali widowiskowej RCK. Bilety w cenie 30 zł (normalne) i 25 zł (ulgowe) do nabycia w kasie (tel. 94 35 249 49).

71589
Zdjęć w Galeriach
4982
Artykułów
3658
Wydarzeń
5.1KK
Unikalnych wywołań

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Żegnaj mój synu (DKF)
Zdrajca (DKF)
Kino na leżakach
Ojciec (DKF)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia