nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Jasny

6°C

Kołobrzeg

Jasny

Wilgotność: 96%

Wiatr: 9 km/h

  • 03 Cze. 2020

    Słoneczny 16°C 5°C

  • 04 Cze. 2020

    Częściowe zachmurzenie 21°C 9°C

A A A
Koncert chórów z Wejherowa i Kołobrzegu

Miłośników pieśni chóralnej zapraszamy na niedzielną ucztę wokalną, w której wystąpi Żeński Chór "Gaudeamus" Gminy Wejherowo goszczący w Kołobrzegu na zaproszenie chóru "Cantores Colabregae" Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, który również wykona krótki recital.


Będzie także okazja do wysłuchania wspólnych pieśni w wykonaniu obydwu chórów, bo przecież ideą spotkania jest integracja. Zapraszamy do wysłuchania recitalu utytułowanego chóru "Gaudeamus", który działa od 2011 roku przy Bibliotece i Centrum Kultury Gminy Wejherowo w Gościcinie i został utworzony z inicjatywy Agaty Jasińskiej. Obecnie chórem dyryguje Marek Rogalski. Chór brał udział w wielu festiwalach mi.in. w Wejherowie, Gdańsku, Żukowie, Rumi, Szczecinie, Koszalinie i Słupsku, z których przywiózł wiele nagród, wśród których są złote, srebrne i brązowe dyplomy, Grand Prix oraz czołowe lokaty. "Gaudeamus" trzykrotnie brał udział w akcjach charytatywnych na rzecz niepełnosprawnych dzieci. Co roku kolęduje w okresie Bożego Narodzenia w różnych parafiach gminy Wejherowo. Jest organizatorem corocznych Przeglądów Chórów Amatorskich w Gościcinie. W swoim repertuarze ma utwory w języku polskim, łacińskim i kaszubskim. W dorobku zespół posiada płyty z hymnem Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Drogą Krzyżową w języku kaszubskim i kolędami.


"Cantores Colabreage"
 to chór, którego kołobrzeskiej publiczności przedstawiać nie trzeba, gwarantuje on słuchaczom rozrywkę na wysokim poziomie artystycznym. Już blisko 22 lata prowadzony jest przez Walerię Żuławnik, specjalistkę w dziedzinie dyrygentury symfoniczno - chóralnej. Tym razem chór zaprezentuje się w mini-recitalu, ustępując sceny goszczącemu w Kołobrzegu chórowi żeńskiemu "Gaudeamus".
Serdecznie zapraszamy w ostatnią kwietniową niedzielę, 28.04 o godz. 17.00 do sali widowiskowej RCK, bilety w symbolicznej cenie 3 zł do nabycia w kasie RCK.


28 kwietnia 2019, godz. 17.00, sala widowiskowa RCK
KONCERT CHÓRÓW Z WEJHEROWA I KOŁOBRZEGU
Żeński Chór "Gaudeamus" Gminy Wejherowo pod dyrekcją Marka Rogalskiego Chór "Cantores Colabregae" pod dyrekcją Walerii Żuławnik.


71589
Zdjęć w Galeriach
4982
Artykułów
3658
Wydarzeń
5.1KK
Unikalnych wywołań

Nadchodzące wydarzenia sportowe

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Kino WYBRZEŻE oraz Kino RCK i DKF są zamknięte
Previous Next Play Pause
1

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia