Drukuj
Kategoria: Kultura
Odsłony: 1081
Jubileusz 30 lecia utworzenia Terenowego Koła Związku Sybiraków w Kołobrzegu

30-lecie powołania Koła Terenowego Związku Sybiraków w Kołobrzegu to wyjątkowe wydarzenie dla Sybiraków i ich rodzin, mieszkańców naszego miasta. Przez wiele lat żyli z poczuciem krzywdy i bólu, straty najbliższych, wspomnień skrajnego wyczerpania i upokorzenia.


Lęk minionych lat przeżytych na zesłaniu skrywali latami. Dopiero od 1989 roku po reaktywacji Związku Sybiraków rozpoczęli walkę o prawdę i pamięć, składając hołd tym co nigdy nie wrócili z zesłania.


30-lecie powołania Koła Terenowego Związku Sybiraków w Kołobrzegu będzie doskonałą okazją do oddania hołdu obecnym wśród nas Sybirakom i ich potomkom, jak również wszystkim Polakom, którzy nie powrócili z zesłania do kraju. Z tej okazji planujemy cykl wydarzeń, które odbędą się w dniach 17-18.05.2019 r.


Program uroczystości:

Zespół Harmonijek Ustnych "Animato" został założony w 1978 roku przez Jerzego Grzesiukiewicza i jest najdłużej działającym zespołem kameralnym w Szczecinie. Trio posiada oryginalny styl wykonawczy bazujący na własnych opracowaniach popularnych utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu, niepowtarzalnym aranżacjom i regularnym koncertom "Animato" zaliczane jest do ścisłej czołówki tego typu formacji na świecie.


ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KOŁOBRZEŻAN I GOŚCI


Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasta Kołobrzeg i Starostwa Powiatu Kołobrzeskiego