Drukuj
Kategoria: Kultura
Odsłony: 693
Dzień Dziecka z Pieśnią i Piosenką Żołnierską

VII Regionalny Finał Konkursu Piosenki "Dzień Dziecka z Pieśnią i Piosenką Żołnierską" odbędzie się w dniu 26 maja 2019r. (niedziela) o godz. 16.00 na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu.


Głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie PIEŚŃ ŻOŁNIERSKA w Kołobrzegu, współorganizatorami są: Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu, Klub Wojskowy 8 Batalionu Remontowego w Kołobrzegu, Urząd Miasta w Kołobrzegu,


Głównym celem tej imprezy jest popularyzowanie wychowania patriotycznego wśród dzieci i młodzieży poprzez treści zawarte w pieśniach i piosenkach żołnierskich, a także przypomnienie ogromnego dorobku Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, który przez okres dziesięcioleci odbywał się w naszym mieście, dlatego chcemy - aby wiele cennych utworów z tego Festiwalu nie poszło w zapomnienie.


Patronat Honorowy nad imprezą przyjęli: Pani Anna Mieczkowska - Prezydent Miasta Kołobrzeg, Pan Janusz Gromek - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Pan Tomasz Tamborski - Starosta Kołobrzeski oraz Pan Marek Hok - Poseł na Sejm RP.


Udział w VII Regionalnym Finale Konkursu Piosenki biorą dzieci i młodzież z terenu całego Województwa Zachodniopomorskiego - w 5-ciu kategoriach: - Kategoria Zespołów Wokalnych - zgłosiły się 4 zespoły wokalne oraz 2 Duety, pozostałe kategorie dot. solistów - to kategorie wiekowe ze szkół podstawowych i młodzieży ze szkół średnich.


Finał ma charakter Konkursu, który oceniany będzie przez JURY. Wykonawcy, którzy zajmą I i II miejsce otrzymają symboliczne złote i srebrne pierścionki oraz nagrody i wyróżnienia. W sumie - udział w imprezie wezmą 4 zespoły wokalne, 2 Duety i 21 solistów - co stanowi łącznie 42 osoby występujące na scenie - wykonawcy przyjadą m.in. ze Szczecina, Łobza, Maszewa, Świdwina, Sianowa, Gościna i Kołobrzegu. W ramach programu wystąpi Międzyszkolny Zespół Piosenki i Tańca TIRLITONKI z Kołobrzegu,


Imprezę wsparli finansowo:


Wstęp na imprezę jest bezpłatny.