nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Zachmurzenie

12°C

Kołobrzeg

Zachmurzenie

Wilgotność: 80%

Wiatr: 9 km/h

 • 07 Cze. 2020

  Zachmurzenie 19°C 10°C

 • 08 Cze. 2020

  Zachmurzenie 16°C 10°C

A A A
MALARSTWO, Krystyna i Piotr Wasilewscy

OSTATNIE DNI!!! Krystyna Wasilewska urodziła się w Wołkowysku na Białorusi. Na pomorze - do Koszalina trafiła poprzez Miastko i Białogard, gdzie pracowała w Miejskim Domu Kultury, a następnie w Koszalinie w Zjednoczeniu Gospodarki Komunalnej. Maluje od dwudziestukilku lat. Zaczęła w Ognisku Plastycznym, gdzie pod okiem takim mistrzów jak Jerzy Niesiołowski czy Ryszard Moroz doskonaliła trudną sztukę pędzla.


Aktywnie uczestniczy w organizowanych przez KTSK nieprofesjonalnych plenerach malarskich w Darłówku, Boninie, Trzebieży, Białym borze, Neubrandenburgu. Maluje martwe natury, pejzaże, lecz nade wszystko kwiaty -róże, nagietki, piwonie, irysy kolorowych bukietach. Ujmuje je realistycznie, rzetelnie obserwuje naturę. Obrazy zdradzają szczególne zainteresowaniem kolorem i światłem. Kolory dobrane są z wielkim wyczuciem i smakiem. Obrazy pobawione są wszelkich ostrych kształtów i linii, jakby rozpływają się w kolorowej mgle tła. Artystka nie wzoruje się na nikim. Ma swój własny, trudny, szeroki sposób kładzenia barw. Jest to sztuka żywa, kolorowa i szlachetna. Jestem przekonany, że kwiaty pani Krystyny Wasilewskiej potrafią wzruszyć i długo pozostaną w pamięci widzów. K. Kontowski - Kustosz Muzeum w Darłowie w folderze z wystawy "Kocham Kwiaty" z 1997 r.


Krystyna Wasilewska uprawia malarstwo sztalugowe od kilkudziesięciu lat. W latach osiemdziesiątych była uczestnikiem Klubu Plastyka przy Wojewódzkim Domu Kultury w Koszalinie. Po jego rozwiązaniu była w czteroosobowej grupie założycieli Zespołu Pracy Twórczej Plastyki, którego członkiem jest do dziś. Uczestniczy w plenerach organizowanych przez Zespół. Brała udział w ponad pięćdziesięciu wystawach zbiorowych między innymi w: Szczecinie, Boninie, Mielnie, Połtawie - Ukraina, Neubrandenburgu - Niemcy, Darłówku, Połczynie Zdroju, Białym Borze, Trzebieży, Krakowie, Koszalinie. Wystawy te organizowane były przez ZPTP jak również Związek Marynistów Polskich, Koszaliński Związek Nauczycieli Plastyków. Jej prace znajdują siew zbiorach Muzeum Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, Muzeum Zachodnio Kaszubskiego w Bytowie, Urzędu Miejskiego w Koszalinie oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (Anglii, Szwecji, Danii, Francji, Niemczech, Kanadzie, Australii, Norwegii)


Piotr Wasilewski. Studia: Politechnika Koszalińska, Wzornictwo, tytuł magistra sztuki w 2003 roku. Specjalność: Komunikacja Wizualna; Członek Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Koszalin-Słupsk;


Wystawy indywidualne:

 • Koszalin - "Pablo Cafe" - 2004;
 • Bydgoszcz - siedziba BRE Bank - 2004;
 • Koszalin - siedziba PKO BP - 2005;
 • Koszalin - Galeria "Centrum" - 2008;
 • Koszalin - Galeria"Ratusz" - 2001, 2011;


Wystawy partnerskie:

 • Koszalin - Galeria "Ratusz" - 2000, 2002; Bytów - Muzeum Zachodnio - Kaszubskie, 2004;
 • Koszalin - Centrala Artystyczna - z okazji Dni Koszalina 2006;
 • Koszalin - Klub Spółdzielczy "Bałtyk" 2011;
 • Koszalin - Kawiarnia NOT 2011;


Udział w plenerach organizowanych przez: Stowarzyszenie o nazwie Zespół Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie; środowisko twórcze z Niemiec; stowarzyszenie SAIE ze Szczecina; Związek Artystów Plastyków; Udział w V Festiwalu Instalacji Lirycznych' 2009, Gdańsk/ Sobieszewo; Konkursy: laureat Konkursu "Salon Wielkopolski" w latach 2003, 3004, 2009; Udział w ponad czterdziestu wystawach zbiorowych - w tym jubileuszowych ZPAP; Realizacje: projekty w zakresie komunikacji wizualnej i form przemysłowych; Nauczyciel projektowania graficznego, projektowania multimedialnego w Zespole Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie.

 • Wernisaż: 07.06.2019 r. | 18:00
 • Termin: 08.06. - 13.07.2019 r.
 • Miejsce: GSW (Ratusz, prawe skrzydło)
71589
Zdjęć w Galeriach
4982
Artykułów
3658
Wydarzeń
5.1KK
Unikalnych wywołań

Nadchodzące wydarzenia sportowe

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Sala samobójców. Hejter (Wybrzeże)
Bayala i ostatni smok (Wybrzeże)
Dżentelmeni (Wybrzeże)
Previous Next Play Pause
1 2 3

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia