nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
A A A
Wystawa fotografii Chwile

Zapraszamy do Kompleksu Milenium (Galerii na piętrze) - siedziby MOSiR w Kołobrzegu na wystawę fotograficzną "Chwile. Między tartanem a koroną stadionu", która towarzyszy obchodom 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


O zwycięstwie sportowym - w ostatecznym rozrachunku - decydują chwile


Ale droga do tego zwycięstwa składa się z wielu lat treningu, utkanych z chwil wszelakich odcieni: tych euforycznych, pieczętujących moment chwały, ale także tych dramatycznych, związanych z goryczą przegranej. Pomiędzy nimi mkną interwały przygotowań pełne skupienia, dyscypliny i wysiłku.


Lekkoatletyka - najstarszy ze sportów, oparty na naturalnych potrzebach i prawach człowieka, potrafi wydobyć odwieczne piękno ludzkiego ciała. To właśnie piękno chwili przekraczania przez sportowców dotychczasowych granic możliwości, uchwycone podczas rozgrywek zawodów lekkoatletycznych, stało się tematem wystawy stworzonej z wybranych fotografii trzech fotografów: Marka Biczyka i Tomka Kasjaniuka z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Szymona Sikory, reprezentującego PKOI.


"Nie można powiedzieć, że coś się zobaczyło, dopóki się tego nie sfotografowało" - to w zasadzie sedno i sens pracy fotografa, mierzącego się z chwilą, którą pragnie uchwycić.


Dlatego na wystawie "Chwile. Między tartanem a koroną stadionu" nie znajdziemy momentów rejestrujących dosłownego zwycięstwa. Zobaczymy za to drogę zmagań z chwilami, które każdemu sportowcowi dają nadzieję na finalny sukces.


Wystawę można oglądać w ‘galerii na piętrze", siedziby MOSiR w Kołobrzegu do 8 września 2019 r.

60453
Zdjęć w Galeriach
3513
Artykułów
3166
Wydarzeń
4.1KK
Unikalnych wywołań

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia