Drukuj
Kategoria: Kultura
Odsłony: 410
Wystawa fotografii Chwile

Zapraszamy do Kompleksu Milenium (Galerii na piętrze) - siedziby MOSiR w Kołobrzegu na wystawę fotograficzną "Chwile. Między tartanem a koroną stadionu", która towarzyszy obchodom 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


O zwycięstwie sportowym - w ostatecznym rozrachunku - decydują chwile


Ale droga do tego zwycięstwa składa się z wielu lat treningu, utkanych z chwil wszelakich odcieni: tych euforycznych, pieczętujących moment chwały, ale także tych dramatycznych, związanych z goryczą przegranej. Pomiędzy nimi mkną interwały przygotowań pełne skupienia, dyscypliny i wysiłku.


Lekkoatletyka - najstarszy ze sportów, oparty na naturalnych potrzebach i prawach człowieka, potrafi wydobyć odwieczne piękno ludzkiego ciała. To właśnie piękno chwili przekraczania przez sportowców dotychczasowych granic możliwości, uchwycone podczas rozgrywek zawodów lekkoatletycznych, stało się tematem wystawy stworzonej z wybranych fotografii trzech fotografów: Marka Biczyka i Tomka Kasjaniuka z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Szymona Sikory, reprezentującego PKOI.


"Nie można powiedzieć, że coś się zobaczyło, dopóki się tego nie sfotografowało" - to w zasadzie sedno i sens pracy fotografa, mierzącego się z chwilą, którą pragnie uchwycić.


Dlatego na wystawie "Chwile. Między tartanem a koroną stadionu" nie znajdziemy momentów rejestrujących dosłownego zwycięstwa. Zobaczymy za to drogę zmagań z chwilami, które każdemu sportowcowi dają nadzieję na finalny sukces.


Wystawę można oglądać w ‘galerii na piętrze", siedziby MOSiR w Kołobrzegu do 8 września 2019 r.