nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Breezy

14°C

Kołobrzeg

Breezy

Wilgotność: 79%

Wiatr: 31 km/h

  • 11 Lip. 2020

    Breezy 17°C 13°C

  • 12 Lip. 2020

    Rain 17°C 13°C

A A A
Akademia Dobrego Słowa

W piątek 29 listopada 2019 roku odbędą się pierwsze warsztaty w ramach Akademii Dobrego Słowa. Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do kołobrzeskiej młodzieży, uczniów ósmych klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.


Tematem spotkania będzie pozytywna komunikacja, słowo w konstruktywnym, otwartym dialogu, bo słowa mają moc.


W warsztatach udział wezmą:

  • prof. zw. dr hab. Ewa Kołodziejek - profesor nauk humanistycznych, językoznawca, nauczyciel akademicki, kierownik Zakładu Etnolingwistyki i Kultury Języka w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego; prowadzi wykłady i konwersatoria z lingwistyki kulturowej, z kultury języka polskiego, z ortografii i interpunkcji, z języka subkultur; jest członkiem prezydium Rady Języka Polskiego, przewodniczącą Zespołu Kultury Żywego Słowa w RJP, członkiem Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego oraz Komisji Socjolingwistyki przy Międzynarodowym Komitecie Slawistów

  • Szymon Hołownia - dziennikarz, pisarz, publicysta" dwukrotny laureat nagrody Grand Press. Po raz pierwszy w 2006 roku w kategorii wywiad i w 2007 w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Na koncie ma również nagrodę "Ślad", MediaTory, Wiktora Publiczności. Pracował m.in. w "Gazecie Wyborczej", "Newsweeku", kanale Religia.tv, prowadził autorski program w TVP1, obecnie w stacji TVN współprowadzi z Marcinem Prokopem program "Mam Talent!", jest też felietonistą "Tygodnika Powszechnego". Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej. Założył i prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka, finansujących działalność Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, hospicjum w Kabudze w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Ntamugendze w Demokratycznej Republice Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W 2016 r. został odznaczony przez Rzecznika Praw Dziecka "Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka"

  • Tomasz Kuligowicz - Absolwent Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego i Instytutu Nauk Politycznych w Bordeaux we Francji. Certyfikowany Coach oraz trener rozwoju osobistego. Prowadzi warsztaty oraz szkolenia dla zespołów i osób indywidualnych w zakresie budowania celu, oraz wsparcia w procesie zmiany. Od trzech lat mieszkaniec i miłośnik Kołobrzegu.


Akademia Dobrego Słowa
, piątek 29.11.2019, g. 10:30, RCK. Na warsztaty zaproszeni zostali uczniowie z kołobrzeskich szkół.
Dla zainteresowanych tematyką mieszkańców w kasie RCK do odbioru są bezpłatne wejściówki (ilość miejsc w ramach tej puli jest ograniczona).

71589
Zdjęć w Galeriach
4982
Artykułów
3658
Wydarzeń
5.1KK
Unikalnych wywołań

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Żegnaj mój synu (DKF)
Zdrajca (DKF)
Kino na leżakach
Ojciec (DKF)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia