nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
A A A
Koncert z cyklu Klasyczny Kołobrzeg

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na koncert z cyklu "Klasyczny Kołobrzeg" - "Koncert dla jeszcze niezakochanych". GORDANA JOSIFOVA NEDELKOVSKA - obój, zespół kameralny BALTIC NEOPOLIS.


9.02.2020 r., godz. 17.00, sala widowiskowa RCK w Kołobrzegu, ul. Solna 1.
Bilety: 40 zł normalne, 30 zł ulgowe/Karta Mieszkańca do nabycia w kasie RCK ul. Solna 1 oraz na kupbilecik.pl


Wyjątkowa propozycja dla melomanów, tych zakochanych i tych poszukujących miłości. 9 lutego, w niedzielę, w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu w kameralnym romantycznym repertuarze zaprezentują się Gordana Josifova Nedelkovska (obój) i zespół kameralny Baltic Neopolis w składzie Emanuel Salvador - skrzypce, Emilia Goch Salvador - altówka, Ilona Basiak - wiolonczela, Paulina Wittig - fortepian.


W programie m.in.:

  • W. A. Mozart - Kwartet obojowy F dur KV 370
  • Ennio Morricone - Gabriel's oboe
  • Edward Elgar - Salut d'amour
  • Roman Haas - Multicultural Suite for Piano Trio

Artyści:

GORDANA JOSIFOVA NEDELKOVSKA - obój
Ukończyła Wydział Muzyki Uniwersytetu Ss. Cyryla i Metodego w Skopje w klasie prof. Kiro Davidovskiego. Obecnie jest profesorem w macierzystej uczelni: wykłada muzykę kameralną i metodykę nauczania na instrumentach dętych oraz prowadzi klasę oboju. Od roku akademickiego 2009/2010 piastuje stanowisko dziekana Uniwersytetu. Jako solistka występowała z wieloma znakomitymi orkiestrami (Musica Viva, Filharmonia Servantesa z Hiszpanii, orkiestra Filharmonii Moravskiej, orkiestra Tallin Sinfonieta, orkiestra symfoniczna Shenzhen w Chinach). Koncertowała z recitalami w Chinach, Kanadzie, USA, Rosji i wielu krajach Europy. Po niezwykle udanym występie na festiwalu Art November w Moskwie (2011) krytycy pisali o niej "wyrafinowana poetka oboju". Otrzymała wówczas ponowne zaproszenie do udziału w tym festiwalu (podczas najdłuższego maratonu Bacha w historii muzyki oraz w najdłuższym maratonie Mozarta), występując w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc na świecie - Balshoi Zal. Pełniła wiele ważnych funkcji; m.in. President of Music Youth of Macedonia. Od 2005 jest zatrudniona jako przewodnicząca komisji kultury i sportu na Uniwersytecie Ss. Cyryla i Metodego w Skopje. Ma wielkie zasługi w promowaniu Uniwersytetu (odznaczenie) oraz kultury Macedonii, co doceniono m.in. nagrodą "13 November". W 2004 American Biography Institut nominował ją w kategorii "Kobieta sukcesu XXI wieku". W ub. roku artystkę wyróżniono tytułem "rycerza" przyznanym przez ambasadora Francji w Macedonii za promowanie kultury francuskiej w swoim kraju.


EMANUEL SALVADOR - skrzypce
Został opisany przez Strad Magazine jako jeden z najlepszych portugalskich skrzypków swojego pokolenia. Występował jako solista, kameralista i koncertmistrz na wielu światowych scenach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Kazachstanie, Chinach, Japonii, Portugalii, Holandii, Meksyku, Turcji, Hiszpanii, Włoszech i Niemczech. Jest zwycięzcą i laureatem takich konkursów, jak: Isolde Menges (RCM), Beckenham Festival, Barbirolli Memorial, Wolfson Foundation, Jovens Musicos, Julio Cardona. W 2005 roku ukończył Guildhall School of Music and Drama oraz Royal College of Music w Londynie. Jako solista i koncertmistrz koncertował z takimi orkiestrami, jak: Orquesta Nacional de Espana, Brasil National Orchestra, Seoul Classical Players, Adana Philharmonic, Monterrey Symphony Orchestra, Krasnojarsk Symphony, Orquestra de Norte, Classica da Madeira. Jest założycielem i liderem Guimarães String Quartet w Portugalii, z którym regularnie koncertuje w Europie i Azji. Od 2005 do 2015 roku był koncertmistrzem Orquestra do Norte w Portugalii. Do sukcesów muzyka należą wysoko oceniane przez krytyków nagrania płytowe oraz prowadzenie kursów mistrzowskich na całym świecie. Ma na swoim koncie liczne prestiżowe trasy koncertowe po Azji Południowo-Wschodniej, Chinach, Japonii, czy w Stanach Zjednoczonych. Od 2016 roku jest pierwszym koncertmistrzem Baltic Neopolis Orchestra.


EMILIA GOCH SALVADOR - altówka
W 2005 roku z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie altówki Prof. Dominika Rutowskiego. Jest wielokrotną stypendystką Prezydenta Miasta Szczecin, otrzymała również nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za najlepszy dyplom ukończenia studiów wyższych w dziedzinie sztuk muzycznych. W 2008 roku założyła kameralną orkiestrę smyczkową Baltic Neopolis Orchestra, którą kieruje do dziś. Jest również prezeską Stowarzyszenia Baltic Neopolis Orchestra - jednej z najprężniej działających organizacji pozarządowych w dziedzinie kultury w Polsce. Jako solistka i kameralistka współpracowała z takimi artystami, jak: Bartłomiej Nizioł, Vasko Vassilev, Marcelo Nisinman, Carmine Lauri, Tomasz Daroch, Tomasz Tomaszewski, Sandor Javorkai, Bartosz Bryła, Kevin Kenner, Roman Jabłoński, Maria Machowska.


ILONA BASIAK - wiolonczela
Urodzona w 1992 roku w Kielcach. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 8 lat w klasie Ewy Kucypery. Ukończyła z wyróżnieniem elitarną Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. im. Zenona Brzewskiego oraz studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Tomasza Strahla. W latach 2014-2016 kontynuowała edukację w Haute école de musique Genève - Neuchâtel (HEM) w klasie prof. Denisa Severina, a także Hochschule der Künste Bern w klasie prof. Conradina Brotbeka i Alexandra Fostera. Laureatka wielu konkursów, zarówno solowych, jak i kameralnych, m.in.: ORPHEUS Swiss Chamber Music Competition w Bernie w duecie z pianistą Mischą Kozłowskim (2015).


PAULINA WITTIG - fortepian

Urodzona w 1993 roku w Kielcach. Ukończyła studia na Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie fortepianu dra Sławomira Wilka. Uczestniczyła w wielu warsztatach pianistycznych i kameralnych. Oprócz działalności koncertowej na co dzień pracuje w Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Podstawowej Szkole Muzycznej. Od 5 lat jest związana z Baltic Neopolis Orchestra, gdzie pełni funkcję inspektora orkiestry.

71589
Zdjęć w Galeriach
4982
Artykułów
3658
Wydarzeń
5.1KK
Unikalnych wywołań

Nadchodzące wydarzenia kulturalne

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Kino WYBRZEŻE oraz Kino RCK i DKF są zamknięte
Previous Next Play Pause
1

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia