nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
A A A
Byle nie o miłości - koncert piosenek Agnieszki Osieckiej

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z.Herberta zaprasza na koncert "Byle nie o miłości" . Piosenki Agnieszki Osieckiej połączone z projekcją fragmentów wywiadów z udziałem poetki. 8.02.2020, (sobota), godz. 19.00, sala widowiskowa RCK, ul. Solna 1.


Bilety w cenie 50 zł, 40 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK, ul. Solna 1, tel. 94 35 249 49 w.49. oraz na kupbilecik.pl


Występują:

  • Nula Stankiewicz (wokal)
  • Janusz Strobel (gitara klasyczna, aranżacje)
  • Mariusz "Fazi" Mielczarek (saksofony, flet)
  • Marcin Murawski (kontrabas)
  • Cezary Konrad (perkusja)


BYLE NIE O MIŁOŚCI - piosenki AGNIESZKI OSIECKIEJ połączone z projekcją fragmentów wywiadów z udziałem Poetki (to jedyny taki projekt w Polsce!) Piosenki Osieckiej w wykonaniu pierwszej ligi polskiego jazzu. Fragmenty filmów/wywiadów wyświetlane pomiędzy piosenkami. Tajemnica, magia i wirtuozeria. Całość pod patronatem fundacji OKULARNICY im. Agnieszki Osieckiej i Radia Dla Ciebie.


Koncert to wyjątkowy, bo choć Poetki nie ma z nami już od ponad 20 lat - słuchacz ma wrażenie, że ona TU jest. Że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła….. A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są wyświetlane pomiędzy utworami. Filmy te zostały z niezwykłą precyzją wybrane i wstawione dokładnie tam, gdzie być powinny. Budują niesamowity klimat koncertu i są łącznikiem pomiędzy piosenkami - tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje jak i tymi, które są prawie nieznane, bo zostały znalezione przez Janusza Strobla w zakamarkach radiowych archiwów. To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje Poetki, ale także dla tych, którzy są ciekawi nowych, jazzowych interpretacji, nierzadko zaskakujących (przearanżowana piosenka Małgośka, sprawia, że publiczność po jej wysłuchaniu nagradza wykonawców owacjami na stojąco). Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. I Agnieszka Osiecka obecna w słowie, w muzyce, w obrazie i na fotografii. To więcej niż koncert…..


W październiku 2017 ukazała się płyta "Byle nie o miłości" zawierająca piosenki, które usłyszymy podczas koncertu (wyd. AGORA).


Nula Stankiewicz (wcześniej występująca jako Anna Stankiewicz) to artystka znana przede wszystkim w kręgach piosenki literackiej. Zadebiutowała jako laureatka kilku konkursów poezji śpiewanej, ale szybko odkryła, że konkursy nie są zadawalającą ją formą. Występowała w wielu składach, ale od kilkunastu niemal lat, na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. W 2013 r. wspólnie stworzyli dwupłytowy album "Strobel Kofta Wołek" (21 piosenek do słów Jonasza Kofty i Jana Wołka z muzyką Janusza Strobla, śpiewane przez Nulę Stankiewicz), który wyczerpał się niemal natychmiast. Płyta została wznowiona w formie jednopłytowego albumu pt. "Wybrane". Nula Stankiewicz w swoim dorobku fonograficznym ma również udział w płycie "W hołdzie wolności" (2015) oraz "Patroni Europy i Polski. Artyści Janowi Pawłowi II w hołdzie" (2009). Cechą charakterystyczną Nuli jest zachowanie poetyckości i subtelności, w połączeniu z jazzowymi aranżacjami wykonywanych utworów. Ta kompilacja to znak firmowy artystki.

60453
Zdjęć w Galeriach
3513
Artykułów
3166
Wydarzeń
4.1KK
Unikalnych wywołań

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia