Drukuj
Kategoria: Kultura
Odsłony: 3418
Walka Kurdów o niepodległość

"Walka Kurdów o niepodległość" - specjalne wydanie audycji Radia Kołobrzeg z udziałem korespondenta wojennego Witolda Repetowicza, eksperta spraw międzynarodowych, dziennikarza, analityka i prawnika.

 

W. Repetowcz jest autorem licznych artykułów dot. w szczególności Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji Centralnej, a także publikacji naukowej "Międzynarodowa jurysdykcja karna - szansą dla Afryki?" (Studia Międzynarodowe, Kwartalnik I/2004, Wydział Stosunków Międzynarodowych, Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu).

 

W 2010 W. Repetowicz prowadził wykłady na Universite Panafricaine de la Paix w Uvirze, prowincja Kivu Sud w Demokratycznej Republice Kongo. Jest też autorem licznych reportaży z regionów objętych konfliktami zbrojnymi. Publikacje w: Rzeczpospolitej, Tygodniku Powszechnym, w Polska The Times i na portalu Defence24.pl, a także artykułów podróżniczych publikowanych w Poznaj Świat. Jest autorem analiz międzynarodowych sporządzanych m.in. dla Instytutu Kościuszki. Był prelegentem na seminarium "Walka Kurdów z Państwem Islamskim" zorganizowanym przez Koło Naukowe Sił i Służb Specjalnych Akademii Obrony. (Nota na podstawie biogramu www.goldenline.pl).

 

Spotkanie odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultury, ulica Solna 1 w Kołobrzegu, dnia 20 lutego (sobota) o godz.15.30 w Sali Teatralnej. Spotkanie swoim patronatem objął Prezydent Miasta Janusz Gromek. Poszczególne części debaty prowadzić będą Jarosław Banaś i Piotr Rybczyński, (Radio Kołobrzeg) oraz Robert Dziemba (miastokolobrzeg.pl) Zapraszamy do obecności i zadawania pytań.