nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
A A A
Czytanie przez słuchanie

Czytanie książek, to obecnie nie tylko szelest pachnących farbą drukarską stronic, pomiędzy które można wsunąć ulubioną zakładkę. Dodatkową ulubioną formą zatopienia się w lekturze jest czytanie poprzez słuchanie. Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu szczyci się bogatym zbiorem ponad 1400 książek mówionych - audiobooków.

 

W Światowym Dniu Kota można było posłuchać fragmentów audiobooków o słynnych literackich mruczkach. Podczas pierwszego popołudnia z cyklu: „Spotkajmy się w bibliotece”, rozmawiano o nierzadko kluczowej roli osoby czytającej, wymieniono wśród najlepszych: Krzysztofa Gosztyłę, Macieja Stuhra, Annę Seniuk, Annę Dereszowską , Piotra Fronczewskiego. Obejrzano prezentację audiobooków dostępnych w Bibliotece Młodzieżowej dla czytelników w każdym wieku. Zwrócono uwagę na zalety książek czytanych przez znakomitych lektorów, aktorów i autorów - można podczas czerpania przyjemności z poznawania lektury: podróżować, spacerować, jechać na rowerze, uprawiać ćwiczenia fizyczne, porządkować mieszkanie, gotować, pielić w ogródku i wiele innych. Klamrą spinającą popołudnie w Bibliotece nad Parsętą była demonstracja wiersza "Chory kotek" otwierającego spotkanie w formie audiobooka w wykonaniu Mariana Kociniaka, kończąca natomiast w najnowocześniejszej formie - książce hybrydowej.

Biblioteka Młodzieżowa przy ulicy Brzozowej zaprasza w poniedziałki i wtorki w godzinach 9-16 oraz w środy, czwartki i piątki od 12 do 19. W tym tygodniu przybyło 85 najnowszych nabytków, zapraszamy.

60453
Zdjęć w Galeriach
3513
Artykułów
3166
Wydarzeń
4.1KK
Unikalnych wywołań

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia