Drukuj
Kategoria: Kultura
Odsłony: 2419
Czytanie przez słuchanie

Czytanie książek, to obecnie nie tylko szelest pachnących farbą drukarską stronic, pomiędzy które można wsunąć ulubioną zakładkę. Dodatkową ulubioną formą zatopienia się w lekturze jest czytanie poprzez słuchanie. Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu szczyci się bogatym zbiorem ponad 1400 książek mówionych - audiobooków.

 

W Światowym Dniu Kota można było posłuchać fragmentów audiobooków o słynnych literackich mruczkach. Podczas pierwszego popołudnia z cyklu: „Spotkajmy się w bibliotece”, rozmawiano o nierzadko kluczowej roli osoby czytającej, wymieniono wśród najlepszych: Krzysztofa Gosztyłę, Macieja Stuhra, Annę Seniuk, Annę Dereszowską , Piotra Fronczewskiego. Obejrzano prezentację audiobooków dostępnych w Bibliotece Młodzieżowej dla czytelników w każdym wieku. Zwrócono uwagę na zalety książek czytanych przez znakomitych lektorów, aktorów i autorów - można podczas czerpania przyjemności z poznawania lektury: podróżować, spacerować, jechać na rowerze, uprawiać ćwiczenia fizyczne, porządkować mieszkanie, gotować, pielić w ogródku i wiele innych. Klamrą spinającą popołudnie w Bibliotece nad Parsętą była demonstracja wiersza "Chory kotek" otwierającego spotkanie w formie audiobooka w wykonaniu Mariana Kociniaka, kończąca natomiast w najnowocześniejszej formie - książce hybrydowej.

Biblioteka Młodzieżowa przy ulicy Brzozowej zaprasza w poniedziałki i wtorki w godzinach 9-16 oraz w środy, czwartki i piątki od 12 do 19. W tym tygodniu przybyło 85 najnowszych nabytków, zapraszamy.