nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Zachmurzenie

11°C

Kołobrzeg

Zachmurzenie

Wilgotność: 91%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 26 Maj 2018

    Burze 21°C 11°C

  • 27 Maj 2018

    Małe burze 23°C 10°C

A A A
Koszykarskie Leszno zdobyte

Sobotni (4 marca) mecz z Jamalexem Polonią w Lesznie Kotwica rozpoczęła trochę nieśmiało. Po celnym rzucie Dawida Mieczkowskiego, lesznianie zdominowali atakowaną tablicę i po dobitce, a później w kolejnej akcji, zbiórce i celnym rzucie z dystansu, wyprowadzili swój zespół na pięciopunktową przewagę.

Kolejne zagrania obu stron powodowały wahania wyniku, jednak w siódmej minucie nadal poloniści byli lepsi i to już o siedem "oczek". Kiedy miejscowym kibicom zaczęło się wydawać, że parkiet zdominowany przez ich pupili, ruszyli przyjezdni i celnymi wolnymi oraz trafionym lay-up’em Dawida Neumana "złapali kontakt", dochodząc przeciwników na trzy punkty.

Gospodarze popełnili w tej części zawodów aż 9 fauli, za to kołobrzeżanie 8 strat, co w jakimś stopniu nawzajem równoważyło korzyści uzyskiwane z tych błędów. W tej kwarcie wynik Kotwicy trzymał Patryk Przyborowski, zdobywając 8 punktów. Druga odsłonę otworzył "trójką" Daniel Grujić. Zaowocowało to remisem i spowodowało pewną nerwowość w szeregach Jamalexu, szczególnie że po czterech minutach goście objęli chwilowe prowadzenie, a do końca tej części nie udawało się miejscowym odskoczyć na więcej, niż pięć punktów (27:22 w siódmej minucie). Końcówka I połowy, kolejne trafienie Patryka i wolne Daniela Grujića ustalają wynik na 32:30.

Z szatni kołobrzeżanie wyszli z mocnym postanowieniem odrobienia zaległości i mimo trójki, będącego w dobrej dyspozycji rzutowej J.Koelnera, w drugiej minucie doprowadzili do remisu, a w czwartej wyszli na przodownictwo (35:38). Prowadzenie zmieniało się jeszcze cztery razy, by zatrzymać się po wskazaniu na Kotwicę. Końcowa minuta tej części: kolejne celne wolne Pawła Pawłowskiego i Dawida Neumanna i ugruntowana przewaga. W ostatniej odsłonie dalszy "odjazd" "Czarodziejów" na bezpieczną różnicę punktową, dochodzącą nawet do trzynastu "oczek" (59:72 w ósmej minucie).

Jeszcze tylko groźny, półtoraminutowy zryw i seria 10 punktów Polonii (do stanu 69:72 czterdzieści sekund przed końcem) i zaczyna się nerwówka. Wielka lesznian i trochę mniejsza gości. Gospodarze musieli odebrać piłkę lub przerwać grę przeciwników faulem. Goście czekali na rozwój sytuacji, a posiadając i przewagę, i piłkę, byli w dość komfortowej sytuacji. 20 sekund przed końcem faul i dwa celne Adriana Sulińskiego, po 7. sekundach kolejne przewinienie i celne rzuty Dawida Mieczkowskiego. Potem już tylko symboliczne wprowadzenie piłki do gry i wzajemne gesty podziękowania za rywalizację.

Siedem remisów i osiem zmian prowadzenia, 18:16 minut przewagi w meczu, 39/38 zbiórek, 13/15 asyst, 9/9 przechwytów świadczy o tym, jak długo musiały się ważyć jego losy. Kołobrzeżanie popełnili zbyt dużą ilość strat (18/26), ale na szczęście nie miały one decydującego wpływu na ostateczny wynik tego spotkania. Zawodnicy Jamalexu popełnili 30 fauli, po których ukarano ich 37. rzutami wolnymi, z czego 29 zostało wykorzystanych (ponad 78. proc.). Kotwica kolejny raz wygrała skutecznością. Na 37 proc. lesznian, odpowiedziała 46. procentową, z czego 70 proc. za "dwa" (29 proc. Polonii). Warte podkreślenia są dwucyfrowe zdobycze punktowe czterech graczy znad morza. I choć cały zespół dokładał cegiełki do zwycięstwa, punkty Łukasza Bodycha, Patryka Przyborowskiego (to już chyba weszło im w krew), Pawła Pawłowskiego i Adriana Sulińskiego znacząco wspomogły ten korzystny bilans.

Jamalex Polonia 1912 Leszno - Kotwica Kołobrzeg 69:78
(16:13 | 16:17 | 16:23 | 21:25)

Jamalex: J.Koelner 19 (3x3, 6 as.), T.Stępień 18 (3x3), Sz.Kiwilsza 9, Sz.Milczyński 5, N.Sirijatowicz 5, M.Rostalski 4, A.Brenk 3, R.Trubacz 3, P.Malona 3, S.Sanny 0, M.Kulon 0
Kotwica: Ł.Bodych 17 (1x3, 7 zb., 3 as., 2 bloki), P.Przyborowski 15, P.Pawłowski 12 (2x3, 4 zb., 3 as.), A.Suliński 12 (1x3, 6 zb., 4as.), D.Grujić 8 (1x3, 7 zb.), D.Mieczkowski 7 (1x3, 5zb., 3 as.), D. Neumann 7 (1x3, 3 zb.), K.Hanke 0, G.Dobriański, K.Rduch

Po meczu 26. Kolejki Kotwica awansowała na niezłą, dziewiątą pozycję. Na zawody nr 27, kołobrzeżanie jadą do Łańcuta, by ostatnie już trzy, rundy zasadniczej, rozegrać w Kołobrzegu (pierwsze z nich 18 marca).

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia