A A A
Odra Opole vs Kotwica Kołobrzeg 1:2

Wielką niespodziankę sprawili piłkarze Kotwicy Kołobrzeg, pokonując w Opolu lidera rozgrywek 2:1. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, gdyż to piłkarze Odry w początkowej fazie meczu stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki.

Gdy szturm miejscowych lekko osłabł zespół Kotwicy przeprowadził akcję, która dała prowadzenie. W 27 minucie Eryk Sobków przedarł się lewą stroną boiska i pewnym uderzeniem w długi róg pokonał golkipera gospodarzy. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W 52 minucie Łukasz Kacprzycki pięknym strzałem z okolic szesnastki zdobył gola na 2:0 i osiągnięcie dobrego rezultatu na trudnym terenie nabrało realnych kształtów. Opolanie w tym meczu nie odpuszczali i co chwile robiło się gorąco pod naszą bramką. W 60 minucie Marcin Wodecki zdobył bramkę kontaktową i do końca spotkania musieliśmy drżeć o wynik. Ostatnie pół godziny nie przyniosło już żadnego gola więc sukces Biało - Niebieskich stał się faktem.

Za tydzień do Kołobrzegu przyjedzie zagrożona spadkiem Polonia Warszawa zwycięzca w tym pojedynku zachowa jeszcze szanse na utrzymanie w lidze. Zapowiada się więc bardzo emocjonujące spotkanie.

Odra Opole 1-2 Kotwica Kołobrzeg
Marcin Wodecki 60 - Eryk Sobków 27, Łukasz Kacprzycki 52

Odra: 1. Tobiasz Weinzettel - 22. Bartosz Sobczyński, 2. Szymon Przystalski, 4. Aleksander Kowalski, 8. Rafał Brusiło - 9. Mateusz Gancarczyk (46, 93. Mateusz Wrzesień), 6. Tomasz Wepa (55, 21. Marcin Niemczyk), 86. Gabriel Nowak, 11. Łukasz Staroń (46, 10. Waldemar Gancarczyk), 88. Marcin Wodecki - 16. Dawid Wolny (46, 20. Szymon Skrzypczak).

Kotwica: 1. Karol Szymański - 23. Wiktor Witt, 5. Aleksandr Nowik, 6. Mateusz Jagiełło, 10. Tomasz Rydzak - 15. Tomasz Prejs, 20. Oskar Paprzycki, 14. Korneliusz Sochań, 22. Bartosz Biel (65, 18. Mateusz Świechowski), 7. Łukasz Kacprzycki (67, 9. Piotr Giel) - 17. Eryk Sobków (73, 19. Sebastian Bartlewski).

• żółte kartki: Weinzettel, Przystalski, Wepa, Skrzypczak - Nowik, Kacprzycki
  • sędziował: Jacek Lis (Katowice)