A A A
Kotwica Kołobrzeg vs GKS Tychy 0:2

W meczu rundy wstępnej Pucharu Polski zespół Kotwicy Kołobrzeg przegrał z pierwszoligowym GKS Tychy 0:2. Po dokonanych wzmocnieniach drużyna z Tych wymieniana jest w gronie faworytów do wygrania rozgrywek na zapleczu ekstraklasy.

Natomiast nasz zespół po spadku do trzeciej ligi jest w trakcie przebudowy i szykowany do rozgrywek, których inauguracja nastąpi 12 sierpnia. Był to pierwszy występ Biało-Niebieskich w takim składzie personalnym i trzeba przyznać że na tle faworyzowanego przeciwnika drużyna prezentowała się bardzo dobrze. O przegranej Kotwicy zadecydowała końcówka spotkania, w której nasi zawodnicy opadli z sił i nie byli w stanie skutecznie bronić dostępu do własnej bramki. Na ławce rezerwowych Kotwicy zasiadło natomiast dwóch juniorów oraz dwóch zawodników rezerw.

Trener Daniel Kokosiński chciał skorzystać w tym spotkaniu z dwóch zawodników Akademii , ale prośba o włączenie ich do kadry pierwszego zespołu spotkała się z odmową władz AP. W tej sytuacji ostatnie piętnaście minut z kontuzją grał Łukasz Szymański a Łukasz Włodarczyk w końcowych minutach słaniał się na nogach ze zmęczenia. Bramki dla drużyny gości strzelili Michał Fidziukiewicz w 75 oraz Daniel Tanżyna w 81 minucie meczu.

Spotkanie pokazało, że w zespole jest duży potencjał. Trener Kokosiński ma natomiast jeszcze miesiąc na skompletowanie składu i zgranie zespołu.

15 lipca 2017, 18:00 - Kołobrzeg (Stadion Miejski)
Kotwica Kołobrzeg 0-2 GKS Tychy
Michał Fidziukiewicz 75, Daniel Tanżyna 81

Kotwica: 1. Marcin Michalak - 32. Tomasz Prejs, 28. Mateusz Słodowy, 6. Tomasz Wypij, 10. Tomasz Rydzak - 8. Łukasz Szymański, 17. Michał Danilczyk, 16. Michał Michurski (86, 4. Stanisław Ruszczak), 18. Mateusz Świechowski, 7. Łukasz Kacprzycki - 99. Łukasz Włodarczyk (90, 77. Mateusz Zaniewicz).

Tychy: 22. Rafał Dobroliński - 26. Maciej Mańka, 29. Łukasz Bogusławski, 27. Daniel Tanżyna, 21. Remigiusz Szywacz, 18. Dawid Abramowicz - 6. Dawid Błanik, 28. Łukasz Matusiak (71, 11. Wojciech Szumilas), 24. Adrian Łuszkiewicz, 3. Marcin Radzewicz (46, 10. Piotr Ćwielong) - 20. Michał Fidziukiewicz (90, 8. Nikolas Wróblewski).

• żółte kartki: Rydzak - Matusiak, Tanżyna
  • sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź)