nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Słoneczny

8°C

Kołobrzeg

Słoneczny

Wilgotność: 92%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 23 Maj 2018

    Słoneczny 18°C 7°C

  • 24 Maj 2018

    Słoneczny 20°C 10°C

A A A
Ultra Janosik 100 km+

Zbigniew Malinowski przed wyjazdem do Grecji na 14 SPARTATHLON /246 km/ szukał inspiracji w naturze... włócząc się przez 15 dni po Tatrach Wysokich, Beskidach, Beskidzie Żywieckim spotykał fajnych wartościowych ludzi... szukał inspiracji także w tych niespotkanych?

W dniu 02.09.2017 r. zafundował sobie "turystyczny" udział w ramach ostrego treningu /brak wybieganych km/ oraz sprawdzenia własnego ciała, jego wytrzymałości i "głowy" w kolejnej edycji górskiego biegu "Ultra Janosik" Legenda, ze startem na Słowacji przy Szczyrbskim Jeziorze. Dystans 100 km+ z przewyższeniem ok. 4 319 m wg. Organizatorów. W rzeczywistości wg. /GPS/ i trasera, trasa liczyła 108 km 727 m z przewyższeniem 5 677 m.n.p.m.

Zbyszek zajął VI m-ce w szerokiej kat. Weteran pow. 50+ z czasem 20 godz. 47 min. 07 sek. Dało to Kołobrzeżaninowi 59 m-ce open na 124 zawodników kończących zawody. Organizatorzy wyznaczali limit czasowy biegu na 24 godz. i żądali niezbędnego sprzętu na trasie biegu ze względów bezpieczeństwa.

Z uwagi na dynamiczną sytuację pogodową podczas trwania zawodów zwiększono limit czasowy biegu do 29 godz. Ostatni 124 zawodnik przybył na linię mety po 28 godz. 49 min. 37 sek. W biegu wystartowało ok. 200 zawodników /limit/. Od startu do mety biegaczom towarzyszyła gęsta mgła, potem ulewny deszcz, silny wiatr generujący przenikliwe zimno często hipotermię. Limitów czasowych na poszczególnych punktach kontrolnych oraz trudu biegu i trudnościom trasy nie sprostało ok. 74 zawodników. Zostali "zdjęci" z trasy w bezpiecznych, dostępnych miejscach często na własne żądanie.

Organizatorzy " Ultra Janosika" poprowadzili trasę biegu graniami i szlakami turystycznymi Słowackich oraz Polskich Tatr Wysokich z dużą ekspozycją wśród /metalowych klamr, łańcuchów, drabinek, luźnych skał/, Tatr Bielskich /wszechobecne błoto, korzenie, potoki/ oraz po Pieninach /błoto, zarośla, potoki/ gdzie luźne, śliskie kamienie, trawa, strome podbiegi i zbiegi były normalnością po prostu...

Doświadczeni Ultrasi pokonywali trasę Ultra Janosika wbiegając i zbiegając łożyskami potoków, ponieważ dno strumienia zawsze jest stabilne i twarde mimo płynącej wody... Linia startu została wyznaczona na godz. 07.00. na Słowacji w malowniczej górskiej okolicy Szczyrbskiego Jeziora. Zawodnicy pobiegli szlakiem na Sedlo pod Ostrvou /1 966m/ potem na Prielom /2 288m/ by zbiec do Rainerovej Chaty, aby wspiąć się na Velka Svistovka /2 004m/, Hlupy /1 916m/, by ponownie zbiec na poziom ok. 800m, podbiec na Magurkę /1 196m/, zbiegając ponownie na poziom ok. 550m, potem kolejny szczyt Hołowiec /1 002m/, i zbieg do Trybsza na punkt kontrolny, by na 10 km przed metą wspiąć się niemal po pilonym zboczu /ok. 60 %/ w gliniastym błocie i chaszczach na górę Żar/883 m/. Z góry Żar Ultrasi zbiegali do Zapory na Dunajcu w Niedzicy do mety na poziom /528m/ na Polanę Sosny!

Trasę biegu "Ultra Janosika" ok. 109 km "normalnie" turyści pokonują w trzy dni... z przerwą na noclegi! Głównym celem Zbyszka na Ultramaratonie "Ultra Janosik" było dobiec do mety w wyznaczonym limicie czasowym nie robiąc sobie szkody... nie pogłębiając dokuczliwej już kontuzji rozcięgna prawej stopy... pasma biodrowo - piszczelowego lewej nogi, mięśnia czworogłowego oraz mięśnia piszczelowego.

Dla Zbyszka Ultramaraton "Ultra Janosik" był generalnym sprawdzianem przed kolejnym startem już 14 SPARTATHLONEM w Grecji w dniach 30.09. - 01.10.2017 r. na dystansie 246 km... jedzie " na cuda". Po SPARTATHLONIE cokolwiek to znaczy, pozostaje tylko Jubileuszowy X Maraton Beskidy 04.11.2017 r. i przerwa na "naprawę"... potem buty na "kołek" 2-3 miesięcy! Dlaczego Zbyszek to robi? Mówi, że lepiej mieć wspaniałe pragnienie, niż szarą rzeczywistość, bo wolność jest w naturze... tak po prostu! Bez marginesu!

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia