A A A
2. kolejka NBA

ZETBUD w pierwszej kolejce doznał porażki i potrzebował wygranej, żeby pozostać w grze o najwyższe lokaty, natomiast MEGATOUR po ciężkim boju z BALTICUSEM zakończonym porażką mógł śmiało myśleć o sprawieniu niespodzianki. Pierwsze minuty spotkania pokazały, że ZETBUD nie będzie miał łatwej przeprawy.


Gra obu ekip była dość agresywna, twarda, wyrównana i często przerywana przewinieniami. MEGATOUR w samej końcówce tej odsłony nieco skuteczniej prezentował się w ataku stad nieznaczne prowadzenie na koniec I kwarty. Druga odsłona to natomiast popis strzelecki ZETBUDU, którego zawodnicy byli niezwykle skuteczni w całym meczy z za łuku, a w drugiej kwarcie sześciokrotnie trafiali z dystansu (w całym meczy 15X3). Taka skuteczność momentalnie przełożyła się na wynik, a ZETBUD prowadził już nawet różnicą 16 oczek. Na przerwę drużyny schodziły przy ośmiopunktowej przewadze ZETBUDU. Po przerwie MEGATOUR próbował wykorzystać rozkojarzenie przeciwnika, jednak próby te zdawały się być bezskuteczne, a gracze ZETBUDU kontrolowali przewagę. Dopiero w drugiej części czwartej kwarty MEGATOUR poważnie zagroził losom meczy, gdy na cztery minuty do końca spotkania po kilku udanych szybkich akcjach zbliżył się do rywala na 3 punkty. ZETBUD i tym razem zdołał odeprzeć pogoń przeciwnika i ostatecznie odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017/2018.


MEGATOUR - ZETBUD 74:80

(16:13 | 19:30 | 18:18 | 21:19)


Najlepsi strzelcy:

  • MEGATOUR: Kowalczyk A. 26 (1), Kobyliński A. 24, Kisiel M. 13
  • ZETBUD: Wasilewski P. 17 (5), Piasecki M. 15 (2), Djurić M. 14 (4)


Spotkanie pomiędzy ŻULICKIM CENTRUM OGRODNICZE a BASKETEM miało swojego faworyta, lecz mocno okrojony skład ŻULICIEGO mógł zapowiadać spore emocje. W BASKECIE zabrakło natomiast głównego egzekutora i zdobywcy 40 punktów w spotkaniu pierwszej kolejki z AKROPOLISEM Piotra Żołnierczuka. W pierwszych minutach dość zaskakująco warunki gry na parkiecie dyktowali zawodnicy BASKETU, który raz za razem skutecznie dziurawili kosz rywala. Sielanka ta nie trwała jednak zbyt długo i gracze ŻULICKIEGO mozolnie lecz systematycznie odrabiali straty, a w końcowym rozrachunku pierwszej kwarty wyszki na trzypunktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie ŻULICKI znacznie bardziej skoncentrowany w obronie zburzył morale przeciwnika i uzyskał bezpieczną przewagę prowadząc do przerwy różnicą 11 punktów. W miarę upływu czasu gracze BASKETU odzyskiwali pewność w swoich poczynaniach i co jakiś czas zmniejszali nieznacznie dystans do przeciwnika. Mimo skromnego składu ŻULICKI spokojnie rozgrywając swoje akcje trzymał rękę na pulsie i pewnie dowiózł zwycięstwo do końcowej syreny. BASKET poraz kolejny zaprezentował się z dobrej strony i kto wie, jak wyglądał by wynik końcowy przy pełnym składzie tej drużyny.


ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE - BASKET 79:67

(13:10 | 23:15 | 23:18 | 20:24)


Najlepsi strzelcy:

  • ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE: Satro K. 26 (1),Sumiński P. 15 (1), Filip K. 13 (1)
  • BASKET: Bukowiński M. 17 (2), Picheta P. 17 (1), Borowicki D. 10 (2)


Spotkanie drużyn, które w pierwszej kolejce odniosły zwycięstwa w swoich pojedynkach niewątpliwie było meczem kolejki i taki tez miało przebieg. Mimo, ze oba zespoły nie przystąpiły do spotkania w pełnych składach to na parkiecie od początku było widać duże zaangażowanie i wolę zwycięstwa. Trzeba przyznać, że mecz miał bardzo sinusoidalny przebieg w wykonaniu zawodników jednej jak i drugiej ekipy, a głównym tego powodem było swoiste rozregulowanie celowników. W drużynie BALTICUSA za punktowanie odpowiedzialny był duet Wichniarz-Kucharczyk, a w AKROPOLISIE trio Radomski-Wysocki-Szafulski. Przez całe spotkanie toczyła się wyrówna gra, a przewaga żadnej z drużyn nie pozwalała na spoczęcie na laurach i oczekiwanie ostatniego gwizdka. To co najistotniejsze działo się właśnie w samej końcówce. AKROPOLIS po długiej pogoni za BALTICUSEM w ostatniej minucie spotkania wyszedł na prowadzenie i mimo że jeszcze je stracił, to na 10 sekund do końca podstawowego czasu gry to AKROPOLIS prowadził jednym punktem. Jak wiadomo w koszykówce 10 sekund to dużo czasu, o czym boleśnie przekonali się zawodnicy AKROPOLISU. Rywale po przerwie na żądanie rozegrali akcję, która w pierwszej próbie nie przyniosła im sukcesu, lecz kolejne dwie dobitki spowodowały, że równo z syreną końca czasu gry Łukasz Wichniarz zdobył dla BALTICUSA punkty na wagę zwycięstwa.


AKROPOLIS - BALTICUS 63:64

(15:22 | 14:10 | 13:18 | 21:14)


Najlepsi strzelcy:

  • AKROPOLIS: Szafulski K. 16, Radomski R. 15,Wysocki P. 14 (2)
  • BALTICUS: Wichniarz Ł. 25 (4), Kucharczyk K. 16 (1), Szafran R. 8

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia