nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Zachmurzenie

4°C

Kołobrzeg

Zachmurzenie

Wilgotność: 78%

Wiatr: 16.09 km/h

 • 17 Lis. 2018

  Częściowe zachmurzenie 5°C -1°C

 • 18 Lis. 2018

  Zachmurzenie 7°C -2°C

A A A
4. kolejka NBA

ZETBUD do spotkania z STARÓWKĄ BASKETEM przystępował w roli zdecydowanego faworyta, choć jak pokazuje historia pojedynków tych ekip bywało to zgubne dla wyżej notowanej drużyny budowlanych.


STARÓWKA i tym razem okazała się bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla ZETBUDU, już pierwsze minuty pokazały, że sześcioosobowy skład budowlańców będzie musiał się mocno napracować, aby odnieść zwycięstwo. STARÓWKA grała szybko, pewnie i skutecznie, ZETBUD natomiast długimi fragmentami nie potrafił odnaleźć rytmu, a obrona momentami sprawiała wrażenie całkowitej bezradności. Spotkanie trzeba przyznać przez większość czasu oscylowało w okolicach remisu, a przeważającą stroną na parkiecie była STARÓWKA. ZETBUD miał w tym pojedynku duże problemy ze skutecznością zza łuku, co w poprzednich meczach stanowiło istotny element gry tej ekipy, lecz te braki refundowane były wykorzystywaniem przewagi w strefie podkoszowej. Widoczny był również brak organizacji gry co spowodowane było kontują rozgrywającego ZETBUDU. Ostatecznie faworyt odniósł wymęczone zwycięstwo, a 37 punktów lidera STARÓWKI i tym razem nie pozwoliło na zaznanie smaku pierwszego zwycięstwa w obecnym sezonie.

STARÓWKA BASKET - ZETBUD 76:83
(28:25 | 13:16 | 19:25 | 16:17)

Najlepsi strzelcy:

 • STARÓWKA BASKET : Żołnierczuk P. 37 (2), Bąk M. 10, Sroka P. 9 (2)
 • ZETBUD: Djurić M. 24, Bejner M. 21 (1), Grząkowski S. 20


Pojedynek na szczycie tabeli o fotel lidera rozgrywek zapowiadało się niezwykle ciekawie, gdyż w obu drużynach występuje wielu zawodników, których dyspozycja w danym dniu może przechylić szalę zwycięstwa na korzyść zespołu, w którym występują. Zapowiadało się niezwykle zacięte i ciekawe widowisko, jak się jednak okazało BALTICUS już w pierwszej kwarcie zniechęcił rywala do gry, prezentując skuteczny atak i dobrą defensywę. ŻULICKI ku zaskoczeniu zgromadzonych kibiców był wręcz bezradny na parkiecie. BALTICUS dynamiczny z dużą ochotą do gry tłamsił poczynania przeciwnika i można powiedzieć zdeklasował ŻULICKIEGO wygrywając pierwszą odsłonę meczu różnicą aż 17 punktów. W dalszej części spotkania gra się zdecydowanie uspokoiła i przebieg meczu było kontrolowany przez BALTICUS. ŻULICKI po zmianie strony postanowił poszukać szansy na odwrócenie losów meczu licząc na uśpienie przeciwnika. Przyniosło to wymierny skutek, gdyż w ciągu czterech minut trzeciej kwarty ŻULICKI zredukował straty z 19 do zaledwie 3 oczek. To było jednak wszystko na co tego dnia było stać ogrodników. BALTICUS odzyskał kontrole na meczem i odniósł zasłużone i przekonywujące zwycięstwo w prestiżowym pojedynku, pozostając tym samym jedyną niepokonaną drużyna w obecnym sezonie.

ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE - BALTICUS 64:79
(11:28 | 11:13 | 21:12 | 21:26)

Najlepsi strzelcy:

 • ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE: Satro K. 31 (2), Arabas G. 13 (2), Filip K. 7 (1)
 • BALTICUS: Wichniarz Ł. 26 (4), Małetko A. 15 (5), Żukowski P. 15 (1)

Pojedynek MEGATOURU i AKROPOLISU zapowiadał sporą dawkę emocji, gdyż z jednej strony MEGATOUR, który mimo dobrej postawy w dotychczasowych meczach nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, z drugie AKROPOLIS, który chciał odbić sobie tęgie „lanie” od ZETBUDU. Oba zespoły do pojedynku podeszły skoncentrowane i mimo dominacji na boisku ze strony AKROPOLISU w pierwszych minutach, to MEGATOUR powoli lecz systematycznie nadrabiał dystans do rywala. Druga odsłona mogła zaskoczyć nawet najbardziej zagorzałych kibiców MEGATOURU, gdyż sytuacja na parkiecie odwróciła się diametralnie i może nie sam fakt dyktowania warunków przez MEGATOUR był zaskakujący, a bardziej znaczące efekty tej dominacji. Druga kwarta wygrana przez MEGATOUR różnicą 14 punktów wskazywała, że AKROPOLIS musi radykalnie zmienić styl i skuteczność gry. Na przestrzeni całego spotkania można powiedzieć, oba zespoły przyjęły taktykę run and gun, minimalizując znaczenie defensywy. AKROPOLIS mimo wysiłków w drugiej części meczu nie potrafił już odzyskać prowadzenia i ostatecznie uległ MEGATOUROWI różnicą 15 punktów. Gratulacje dla MEGATOURU, który doczekał się pierwszej wygranej, natomiast AKROPOLIS doznał drugiej z rzędu dość wysokiej porażki i będzie musiał szukać punktów w starciu z ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE.


MEGATOUR - AKROPOLIS 86:71

(15:20 | 30:16 | 19:19 | 22:16)

Najlepsi strzelcy:

 • MEGATOUR: Kowalczyk A. 30, Skubisz J. 22, Kobyliński A. 13
 • AKROPOLIS: Radomski R. 20 (1),Wysocki P. 16 (1), Ziemkiewicz P. 12 (2)

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia