nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Pochmurnie

1°C

Kołobrzeg

Pochmurnie

Wilgotność: 59%

Wiatr: 24.14 km/h

 • 03 Sty. 2019

  Breezy 3°C 0°C

 • 04 Sty. 2019

  Pochmurnie 6°C 0°C

A A A
10. kolejka NBA

Spotkanie ŻULICKIEGO i AKROPOLISU zapowiadało się bardzo interesująco z uwagi na ostatnią formę AKROPOLISU, nieznaczną porażkę w pierwszej rundzie tej drużyny i jedynie pięcioosobowy skład ŻULICKIEGO jaki stawił się na ten mecz. Pierwsze minuty to jednak zaskoczenie na minus, gdyż ŻULICKI grając niezwykle swobodnie i bez problemu punktowała rywala, który zupełnie nie przypominał drużyny z ostatnich spotkań.


Dwanaście punktów przewagi po pierwszej kwarcie mogło wskazywać, że mecz rozegrany będzie do jednego kosza. Nic bardziej mylnego, AKROPOLIS w drugiej odsłonie to zupełnie inna drużyna dominująca w każdym elemencie i zmuszająca przeciwnika do błędów. Wygrana różnicą aż 15 punktów kwarta i prowadzenie do przerwy AKROPOLISU zapowiadało nie lada emocje w drugiej połowie. Tu jednak znów odrodził się ŻULICKI a AKROPOLIS stracił skuteczność i w efekcie faworyt wyszedł na prowadzenie, które pozwoliło mu kontrolować losy tej potyczki do końcowego gwizdka.


ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE - AKROPOLIS 78:68
(23:11 | 13:28 | 19:8 | 23:21)


Najlepsi strzelcy:

 • ŻULICKI C.O.: Satro K. 27, Semenowicz Z. 18 (4), Sumiński P. 14 (2)
 • AKROPOLIS: Ziemkiewicz P. 18 (2), Radomski R. 18, Szafulski K. 18


Mecz niepokonanej dotąd ekipy BALTICUSA z aktualnym mistrzem ligi ZETBUDEM był niewątpliwie uznawany za mecz kolejki, choć słabsze występy ZETBUDU mogły nieco obniżyć jego rangę. Spotkanie od pierwszych minut pokazało, że emocji i walki na parkiecie nie zabraknie, a gracze obu drużyn byli konsekwentni w realizowaniu swoich założeń przedmeczowych. Na boisku działo się wiele ciekawego, raz jeden raz drugi zespół popisywał się udanymi zagraniami, mimo solidnej defensywy rywala. Pierwsze dwie odsłony dla BALTICUSA i do przerwy prowadzenie różnicą 7 oczek. W przerwie można było zadawać sobie pytanie czy ZETBUD będzie stać na jeszcze większą motywację i odrobienie strat. Jednak trzecia kwarta nie pozostawiła złudzeń. Żelazna defensywa ZETBUDU odebrała chęci do dalszej gry zawodnikom BALTICUSA i pozwoliła na zdobycie w tej części meczy zaledwie 6 punktów, kiedy gracze ZETBUDU rzucili ich 23. Uzyskana dziesięciopunktowa przewaga wystarczyła do tego żeby kontrolować wynik spotkania, choć BALTICUS kilka razy zdołał zniwelować stratę do 4 punktów. Ostatecznie pierwsza porażka BALTICUSA stała się faktem, a ZETBUD pokazał, że w decydujących fragmentach sezonu będzie groźny dla każdego.


BALTICUS - ZETBUD 62:73
(18:17 | 22:16 | 6:23 | 16:17)


Najlepsi strzelcy:

 • BALTICUS: Wichniarz Ł. 20 (3), Kucharczyk K. 18 (2), Małetko A. 10 (1)
 • ZETBUD: Wasilewski P. 20 (3), Djuric M. 18 (2), Jasiński D. 15


Mecz MEGATOURU ze STARÓWKĄ to starcie na szczycie końca tabeli, wiec spotkanie przyniosło tez sporą dawkę emocji. MEGATOUR tradycyjnie rozpoczął z wysokiego C i wyglądało na to, że STARÓWKA mimo, że wzmocniona Gracjanem Dobriańskim (bardzo nieskuteczny w tym fragmencie gry) może tylko pomarzyć o triumfie. Dość wysoka wygrana na zbyt jednak uspokoiła poczynania MEGATOURU, a do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy STARÓWKI, rozkręcał się także Dobriański. W drugiej połowie jak niemal w każdym meczu MEGATOUR kompletnie zmienia swoją grę i to w złym kierunku, to bez zastanowienia zaczął wykorzystywać przeciwnik, który zaczął górować na parkiecie nie dając odetchnąć defensywie MEGATOURU. Efektem takiego obrotu spraw na parkiecie było objecie prowadzenia przez STARÓWKĘ przed ostatnią odsłoną spotkania. W czwartej kwarcie byliśmy świadkami wymiany ciosów z obu stron lecz lepszymi egzekutorami okazali się gracze STARÓWKI i to oni cieszyli się z wygranej.


MEGATOUR - STARÓWKA BASKET 76:83
19:12 | 21:22 | 13:22 | 23:27)


Najlepsi strzelcy:

 • MEGATOUR: Kobyliński A. 33, Kowalczyk A. 23 (1), Skubisz J. 9
 • STARÓWKA: Dobriański G. 33 (5), Bukowiński M. 21 (2), Wiśniewski B. 12


ZALEGŁE SPOTKANIA ROZEGRANE ZOSTANĄ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ 18.02.2018r.

 • 16:00 ZETBUD - MEGATOUR
 •  17:15 BALTICUS - ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia