• 18 Lis. 2018

Zachmurzenie 7°C -2°C

A A A
Sukcesy młodych łuczników

W weekend, w Żywcu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie. Zawodnik MEWY Kołobrzeg, Patryk Podbrzeski, w kategorii młodzik młodszy został Mistrzem Polski, strzelając swoje nowe rekordy życiowe na każdej z czterech odległości z łącznym wynikiem 1363 pkt.

Drugie miejsce zajął Jakub Sroka (Grot Ruda Śląska) z wynikiem 1347 pkt. Brąz zdobył Adrian Szłapak (Grot Ruda Śląska) z wynikiem 1337 pkt. Pozostali zawodnicy MEWY Kołobrzeg: na 10. miejscu uplasował się Kacper Grzelak z wynikiem 1320 pkt., 14. był Jakub Latkowski (1286 pkt.), 37. był Bartosz Mielniczuk (1128 pkt.).

Drużyna MEWY Kołobrzeg w składzie Patryk Podbrzeski, Kacper Grzelak, Jakub Latkowski oraz Bartosz Mielniczuk zdobyła drużynowe Mistrzostwo Polski z wynikiem 3969 pkt. Drugie miejsce zajęła drużyna Grot Ruda Śląska z wynikiem 3951 pkt. Trzecia była drużyna Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska (3854 pkt.).

W kategorii drużyna mieszana (mikst), drużyna MEWY Kołobrzeg w składzie Patryk Podbrzeski i Wernika Stoma zajęli 4. miejsce przegrywając brązowy medal zaledwie trzema punktami. 9. miejsce zajęła drużyna w składzie Kacper Grzelak oraz Zuzanna Błaszczyk, 10. miejsce Jakub Latkowski i Julia Salicka, 24. miejsce Bartosz Mielniczuk oraz Adrianna Szóstak.

Wśród młodziczek młodszych, bardzo dobrze spisała się zawodniczka MEWY Kołobrzeg Weronika Stoma, uzyskując swoje nowe rekordy życiowe i ostatecznie zajmując 14. miejsce z wynikiem 1274 pkt. Zawodniczka Zuzanna Błaszczyk również ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe i zajęła 25. lokatę z wynikiem 1238 pkt. Pozostałe zawodniczki MEWY zajęły kolejno miejsca: 28. Julia Salicka (1228 pkt.), 38. Adrianna Szóstak (1186 pkt.)

W zawodach brali udział również zawodnicy MEWY w kategorii młodzik starszy. 17. miejsce zajął Cyprian Bryndza, 30. był Mateusz Kucharczyk.